אפידו לטיפול באקנה

מחפשת טיפול יעיל לאקנה? הכירי את סדרת מוצרי אפידו.

אין ספק שאקנה הוא אחת מבעיות העור ומהדברים המעצבנים והמבאסים ביותר. כמישהי שמתמודדת עם אקנה בינוני מאז שאני זוכרת את עצמי, שהפך לאקנה ציסטי בשנים האחרונות, אני בהחלט יכולה להעיד על כמה שזה יכול להיות לפעמים אפילו בלתי נסבל. השחורים הם חלק בלתי נפרד מהפנים, וגם המייק אפ מתקשה להסתיר אותם. ואל השחורים מצטרפים גם פצעונים אדומים וציסטות בפנים, אשר יכולים ממש "להטריף". אם גם את סובלת מאקנה, ודאי יצא לך כבר לחפש תכשירים לטיפול באקנה. ואולי יצא לך כבר לנסות כמעט כל טיפול נגד אקנה שמוצע בשוק. ויכול להיות שגם לך כמעט אף טיפול לא הביא לשיפור. אז אם זה המצב, הגיע הזמן שתכירי את סדרת תכשירי אפידו במרשם רופא – אשר עבורי רק הם הצליחו להביא לשיפור ניכר.

בואי ללמוד כל מה שחשוב לדעת על אפידו – לטיפול נגד אקנה.

אפידו בנזואיל פרוקסיד

סדרת תכשירי אפידו לטיפול באקנה

מהי סדרת תכשירי אפידו?

סדרת מוצרי אפידו היא סדרת תכשירים לטיפול באקנה, המתאימה לילדים מגיל 9 ומעלה. התכשירים דורשים מרשם רופא בשביל שניתן יהיה לרכוש אותם. כלומר, ללא מרשם רופא לא ניתן להשיג את התכשירים הללו. במידה ואת סובלת מאקנה, מצלקות אקנה או מפגמים דומים אחרים על העור, תוכלי לקבל את המרשם מרופא המשפחה או מרופא העור שלך. כל מה שאת צריכה לעשות זה פשוט להתייעץ עם הרופא שלך אודות השימוש באפידו. ואם הרופא יראה לנכון, הוא ייתן לך את המרשם, איתו תוכלי לרכוש את התכשירים.

מהם המרכיבים הפעילים בתכשירי אפידו?

התכשירים של אפידו כוללים 2 מרכיבים פעילים עיקריים: בנזואיל פראוקסיד – בריכוז של 2.5 אחוז. ואדפלין – בריכוז של 0.1 אחוז (שזה אולי נשמע קצת, אבל למרכיב פעיל חזק כמו אדפלין זה בהחלט מספיק).

בנזואיל פרוקסיד

המרכיב הפעיל הראשון בתכשירים מסדרת אפידו הוא בנזואיל פרוקסיד, שזהו חומר המגיע בצורת ג'ל חסר צבע (שקוף). מרכיב זה ידוע בתור אחד מהמרכיבים הכי אפקטיביים לשם טיפול מקומי וחיצוני נגד אקנה. על פי מחקרים בתחום, בנזואיל פרוקסיד לטיפול באקנה, מסוגל להפחית את מידת השמנויות של העור – מה שיכול להיות מעולה לבעלי עור שומני במיוחד. כמו כן, מרכיב זה מוכח מדעית כמרכיב המסוגל להרוס את החיידקים הנמצאים בבלוטות החלב, והוא יכול להסיר ולקלף את שכבת העור החיצונית הפגומה. בנוסף, בנזואיל פראוקסיד הוא גם אנטי-בקטריאלי, ובכך הוא תורם לטיפול גם באקנה דלקתי פעיל וחמור.

למידע נוסף בנושא היכנסי למאמר שכתבתי על בנזואיל פרוקסיד. במאמר זה תלמדי כל מה שצריך לדעת על בנזואיל פראוקסיד, ועל איך להשתמש בו בצורה נכונה וחכמה יותר.

אדפלין (רטינואיד)

המרכיב הפעיל השני במוצרי אפידו הוא כאמור האדפלין. אדפלין הוא למעשה רטינואיד, שזה אומר שהוא נגזרת של ויטמין A, הנקרא גם רטינול בהקשר של טיפוח העור. על רטינול אפשר לדבר רבות, אך אנסה לדון בו כעת בקצרה.
הרטינול, או ויטמין A, יכול למצק את העור ולשפר את מידת גמישותו. בנוסף, הוא תורם לגוון עור אחיד יותר, ומזרז את קצת התחדשות העור בכך שהוא מסיר תאי עור מתים. הוא גם מקטין את ייצור החלב ופותח את נקבוביות העור (מה שמקל על ניקוי שחורים). ואם כל זה לא מספיק – הוא מאזן את מידת הלחות בעור, מבצע פילינג לקילוף שכבת העור החיצונית הפגומה, והוא מסוגל לפעול גם על שכבות העור העמוקות יותר.
ולכן, אין ספק שרטינול יעיל במיוחד לשם השגת עור חלק ואחיד יותר ובתור טיפול נגד אקנה. וכך גם בתור טיפול נגד צלקות אקנה או לשם טשטוש כתמי פיגמנטציה או העלמת קמטים.

למידע נוסף על רטינול – בקרי בפוסט שכתבתי על ויטמין A בטיפוח.

לסיכום, אפשר לראות שאפידו, המכיל בנזואיל פרוקסיד ואדפלין (רטינול), יכול להיות יעיל במיוחד לטיפול בעור שומני ולטיפול באקנה. יתר על כן, אפידו יכול לסייע רבות גם בתור טיפול להעלמת צלקות אקנה או צלקות ופגמים אחרים הנמצאים על עור הפנים.

טיפול באקנה אפידו

מה עוד כדאי לדעת על שימוש באפידו

אילו תכשירים קיימים בסדרה?

בסדרת תכשירי אפידו תוכלי למצוא 2 מוצרים: אפידו ג'ל ותרחיץ אפידו. גם הג'ל וגם התרחיץ – שניהם כוללים את אותו מינון של מרכיבים פעילים. כלומר, מלבד השוני בסוג התכשיר (ג'ל נקודתי לעומת תרחיץ), אין הבדל מבחינת החומרים הפעילים בהם. המינון הוא כאמור מינון של 2.5% בנזואיל פרוקסיד ו-0.1% אדפלין – בכל אחד מהתכשירים.

וכעת נבין למה משמש כל אחד מהתכשירים.

אפידו ג'ל כשמו כן הוא – זהו ג'ל, והוא מיועד בדרך כלל לשימוש נקודתי. כלומר, אין צורך למרוח אותו על כל הפנים כמו קרם לחות. זה גם לא מומלץ – כי אפידו מייבש ומקלף את העור. ואת הרי לא רוצה לקלף את כל עורך ולהוביל לכוויה כימית. את רק רוצה לטפל בחצ'קונים ובציסטות בצורה נקודתית. ולכן עליך לשים את הג'ל רק במקומות בהם יש לך פצעי אקנה, פצעונים או ציסטות.

לעומת זאת, תרחיץ אפידו כן מיועד לשימוש על כל הפנים. זהו למעשה סבון נגד אקנה שאפשר להשתמש בו על בסיס יומיומי, על כל הפנים. משתמשים בו כמו בכל תרחיץ פנים נגד אקנה אחר.

כמה עולים התכשירים ולכמה זמן הם מספיקים?

הג'ל עולה כ-30 ש"ח לכמות של 30 מ"ל. והתרחיץ עולה כ-50 ש"ח לכמות של 30 מ"ל.

מניסיון אישי אני יכולה לומר שהג'ל מספיק להמון זמן. בעיקר מהסיבה שצריך להשתמש בו באופן נקודתי, ולכן משתמשים רק בכמות ממש קטנה בכל פעם. מה שגורם לכך שגם אם את משתמשת בג'ל באופן קבוע, הוא כנראה יישאר לך להמון זמן. (סביר להניח שהוא יישאר לך לכל כך הרבה זמן, עד שכבר יהפוך לפג תוקף. מה שבהחלט מהווה יתרון עבור אפידו ג'ל. התרחיץ, לעומת זאת, לרוב נגמר מהר יותר. וזאת מכיוון שהתרחיץ מתאים לשימוש על כל הפנים ואפשר להשתמש בו מדי יום. מה שגורם לתרחיץ להיגמר מהר יותר.

איפה משיגים את התכשירים?

אפשר להשיג את מוצרי אפידו ברשתות סופר פארם ובבתי המרקחת. כאמור, רק עם מרשם רופא.

מתי אסור להשתמש באפידו?

חשוב שתדעי שאם את בהריון, או נמצאת בזמן תכנון הריון, אסור לך להשתמש באפידו ג'ל. וכך גם במידה ויש לך אלרגיה או רגישות לאחד ממרכיבי התכשירים – אסור לך להשתמש בהם. כדאי לדעת גם שאם את אחרי לידה ומניקה, את יכולה להשתמש בתכשירים. אבל (!) עלייך להימנע מלמרוח את הג'ל באזור החזה, לשם הגנה על תינוקך.

בנוסף, כדאי שתדעי שאפידו הוא תכשיר שיכול להיות בעל השפעות משמעותיות על העור, בשל מרכיביו הפעילים. במיוחד אם יש לך עור רגיש, דק ועדין במיוחד. אם את משתמשת בתכשירי טיפוח אחרים שמקלפים את העור – את יכולה להוביל לאדמומיות רצינית, לכווית עור כימית ו\או ליובש קיצוני של עורך. יכול להיות גם שאת משתמשת בתכשירי טיפוח עם רכיבים מקליפים כמו חומצה סליצילית או חומצה גליקולית, גם אם את לא יודעת מכך. ולכן, אם את שמה לב לאודם, ליובש, לפריחה, לגירוי משמעותי, או לתחושת צריבה או קילוף מוגזם – רצוי שתפסיקי מיידית את השימוש בכל תכשירי הטיפוח שלך, ושתתייעצי עם הרופא שלך.

טיפול באקנה בנזואיל פרוקסיד ורטינול

שימוש נכון באפידו לטיפול באקנה


שימי לב, אפידו זהו תכשיר עם מרכיבים פעילים עוצמתיים לטיפול באקנה ולביצוע פילינג כימי לעור (כלומר, לקילוף העור). אם תשתמשי בתכשירים בצורה לא נכונה, או לא מבוקרת – את עלולה להוביל לנזק לעורך. במקרים קיצוניים, הנזק יכול להיות חמור ביותר, ואולי אפילו בלתי הפיך. ולכן, חשוב מאוד שתדעי איך להשתמש במוצרי אפידו בצורה נכונה. ועל כך בדיוק נדבר כעת.

איך להשתמש באפידו בצורה נכונה ובחוכמה?

• אופן השימוש הנכון בתכשירים

אפידו ג'ל נועד לשימוש נקודתי על פצעי האקנה על עור הפנים או הגוף. יש למרוח את הג'ל בהתאם להוראת הרופא, עור יבש ונקי. ואילו תרחיץ אפידו מתאים לשימוש על כל הפנים, ואפשר להשתמש בו פעם ביום.
רצוי להשתמש בתכשירים בערב, כי הם הופכים את העור לרגיש יותר לעור השמש.

• תהיי קשובה לעורך ועקבי אחר השימוש באפידו

במידה ואת לא מנוסה עם תכשירי טיפוח נגד אקנה ותכשירים עם מרכיבים פעילים לקילוף העור – רצוי שתתרכזי כעת.
כפי שציינתי, אפידו הוא מוצר שמקלף את העור. ולכן, חשוב להשתמש בו בזהירות רבה.
התחילי משימוש בג'ל שהוא שימוש מתון ונקודתי, ותראי איך העור שלך מגיב. אם אין גירוי משמעותי או קילוף קיצוני יתר על המידה – תוכלי לעבור לשימוש תכוף יותר בג'ל.
בנוסף, אל תתחילי גם להשתמש בתכשירי אפידו וגם בתכשירים עם מרכיבים פעילים אחרים. זה עלול לגרות את העור יתר על המידה ולהוביל לקילוף שיכול להוביל לנזק לעור. וזה גם זה יקשה עלייך למדוד את תוצאות השימוש באפידו על עורך.

• אל תשתמשי באפידו על עור פגוע

אל תמרחי את התכשיר על עור פגוע, או על איזורים בהם יש לך כוויות שמש או אקזמה בעור. וזאת שכן זה עלול לגרות את עורך ולפגוע בו, ולהוביל להחמרת המצב.

• הימנעי ממגע באזורים רגישים

התכשירים מיועדים לשימוש חיצוני בלבד. ולכן הימנעי ממגע של התכשירים באזורים רגישים – כמו העיניים, הפה או הנחיריים. ובמקרה של מגע כזה – שיטפי היטב במים באופן מיידי.

• נסי להימנע מחשיפה לשמש והקפידי על שימוש בקרם הגנה

רטינול ובנזואיל פרוקסיד, שהם המרכיבים הפעילים בתכשירי אפידו, הופכים את העור לרגיש יותר לעור השמש. כלומר, בעת חשיפה לשמש עורך חשוף אליו יותר, וקרינת השמש יכולה לפגוע בעור בקלות רבה יותר. וזאת כי התכשירים מקלפים את שכבת העור החיצונית, וחושפים שכבת עור חדשה, פנימית ופגיעה יותר כלפי חוץ. כלומר, עורך יכול "להישרף מהשמש" ולהיפגע מקרינתה בקלות רבה יותר. וזה מוביל לפיגמנטציה, להאצת הליכי הזדקנות העור ולהחמרת מראה העור.
ולכן, נסי להימנע מחשיפה לשמש בזמן השימוש בתכשירים אלו. והעדיפי לשהות בחדר סגור או במקום מוצל. ואם את כבר יוצאת לשמש – הקפידי על מריחת שכבה עבה של קרם הגנה. מרחי קרם עם מקדם הגנה גבוה, של 50 SPF לפחות, על האזורים בהם את משתמשת בתכשירים. ואם את בשמש במשך זמן רב (מעל שעתיים), עלייך לחדש את מריחת מקדם ההגנה. בנוסף, כדאי שתדעי שקרינת השמש יכולה להיות מסוכנת לעורך הפגיע והרגיש גם בתקופת החורף, וגם ב-צל.

• הימנעי ממגע של הג'ל עם השיער או הבגדים

הסעיף הזה פחות קריטי אבל עדיין כדאי לציין אותו. אם אפידו ג'ל בא במגע עם השיער או עם אריגים או בגדים צבעוניים, זה עשוי לגרום לשינוי בצבע השיער או האריג. ולכן, נסי להימנע ממגע של הג'ל עם דברים אחרים שהם לא העור שלך.

.

טיפול באקנה

חוות הדעת שלי על שימוש במוצרי אפידו

אני משתמשת באפידו ג'ל ובתרחיץ במשך זמן רב. להערכתי, מדובר בקצת יותר משנה. ואני חייבת לציין שהתכשירים כל כך מעולים ויעילים, שהרגשתי שאני פשוט חייבת לכתוב עליהם פה בהרחבה, כדי שעוד בנות ונשים יוכלו להנות מהיתרונות שלהם.

האם המוצר יעיל לדעתי לטיפול באקנה?

מבחינת החוויה האישית שלי, מדובר במוצרים היחידים שהצליחו להביא לשיפור ניכר במצב האקנה שלי. ואם גם את סובלת מאקנה, בייחוד אם מדובר באקנה ציסטי, את ודאי יכולה להבין עד כמה זה לא מובן מאליו. מי שיש לה אקנה בינוני-חמור, ובעיקר אקנה מבוגרים או אקנה ציסטי – ודאי ניסתה כמעט כל טיפול נגד אקנה שהיא שמעה עליו. וסביר להניח שאף אחד מהטיפולים לא הוביל לשיפור. במיוחד אם ניסיתן בעיקר מוצרים ותכשירים לטיפול באקנה, ופחות טיפולים "רציניים" יותר. כמו טיפול באקנה באורות לד או טיפולי אקנה אצל קוסמטיקאית או באמצעות ראקוטן (טיפולים שנחשבים ליעילים יותר). אז אם גם לכן יש אקנה, אתן ודאי מבינות, איזה כיף זה למצוא תכשיר שסוף סוף מצליח לטפל באקנה או לפחות להביא לשיפור ניכר.

איך אני משתמשת במוצר?

אני משתמשת באפידו ג'ל באופן נקודתי, בכל פעם שאני רואה פצעון אדום חדש על הפנים. בנוסף, אני משתמשת בג'ל על פצעי אקנה ועל שחורים מרדניים ובולטים במיוחד ועל אזורים בפנים בהם יש לי או הייתה לי ציסטה. מבחינת התדירות, במהלך השנה האחרונה השתמשתי במוצר כל כמה ימים (בערך פעם עד שלוש פעמים בשבוע), כאשר בכל פעם מרחתי את הג'ל באופן נקודתי רק על הפצעים. לעיתים היו גם שבועות בהם לא השתמשתי במוצר כלל.
יש לציין שאני גם משתמשת בתכשירים אחרים נגד אקנה. ולכן אי אפשר לבודד במקרה שלי את תוצאות השימוש באפידו בלבד. וזאת כי מעולם לא השתמשתי רק באפידו. אני משתמשת גם בסבונים אחרים נגד אקנה, ובקרמים, מסכות ותכשירי טיפוח נוספים. ולכן אי אפשר לדעת האם תוצאות השימוש שאני חוויתי באפידו, נובעות ממנו בלבד.

מה המוצר עושה ואיזה תוצאות ראיתי?

המוצרים של אפידו מבצעים פילינג כימי לעור. שזהו בעצם תהליך של קילוף שכבת העור החיצונית, שמתבצע עקב מגע העור עם הרכיבים הפעילים שבתכשירים. פילינג זה מתבצע בעיקר עקב ריכוז האדפלין בתכשירים, שהוא אולי נמוך (0.1 אחוז בלבד), אבל הוא עדיין משפיע ביותר, שכן האדפלין הוא למעשה רכיב עוצמתי. כפי שאמרתי קודם, זהו רטינואיד שהוא נגזרת של ויטמין A והוא גורם לקילוף שכבת העור החיצונית.

מידת קילוף העור

מבחינת מידת הקילוף – כן, אפשר לראות את העור ממש "מתקלף" ואפשר לקלף את שכבת העור החיצונית, שמתייבשת ומתקלפת עקב השימוש בתכשיר. מה זה אומר לנו? כמה דברים. אחד – זה אומר שצריך להיזהר מאוד עם אפידו ג'ל ועם התרחיץ. הם באמת ממש מקלפים את העור. ולכן, חשוב מאוד שתהיי קשובה לעורך, ושתעקבי מקרוב אחר השימוש שלך באפידו. ושתיים – הקילוף מעיד על כך שהמוצר אכן יעיל ביותר לטיפול באקנה ובצלקות אקנה. וכן שהוא יכול לסייע רבות להקניית גוון עור אחיד ועור חלק יותר. (אבל, רק בתנאי שתשתמשי במוצרי אפידו בצורה נכונה).

שיפור מצב האקנה

חוץ מקילוף העור (שמתרחש בעיקר הודות לאדפלין – שהוא רטינואיד), המוצר גם אכן מוביל לשיפור במצב האקנה. קודם כל, המוצר אכן גורם לכך שהעור יהיה פחות שומני (אחד מהמאפיינים העיקריים של אקנה). בנוסף, המוצר אכן מצליח לטפל בנגעי אקנה דלקתיים, והוא גם מייבש פצעי אקנה פעילים ומרגיע חצ'קונים אדומים. כלומר, התכשירים, ובעיקר אפידו ג'ל, מובילים לשיפור ניכר במצב של נגעי האקנה. מה שמסתדר בדיוק עם תיאור ההשפעות של מרכיבי התכשירים של אפידו – בנזואיל פרוקסיד ואדפלין.


עד כאן לפוסט זה – מקווה שעזרתי 🙂

יצא לך להשתמש באפידו? שתפי אותנו על החוויה שלך בתגובות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

צבע ללא אמוניה

צבע לשיער ללא אמוניה

רוצה להבין מהו צבע שיער ללא אמוניה שכולם מדברים עליו לאחרונה? הגעת למקום הנכון. בואי ללמוד מהו צבע לשיער בלי אמוניה, ומתי נעדיף להשתמש בו.

קראי עוד »
איך לזרז מחזור

איך לזרז מחזור באופן טבעי

רוצה לדעת איך אפשר לזרז את המחזור או איך להקדים את המחזור? הגעת למקום הנכון. בפוסט זה נלמד איך לזרז מחזור ואיך להקדים מחזור בצורה נכונה.

קראי עוד »
איך לסדר את הארון

איך לסדר את הארון

נמאס לך מהבלאגן בארון? רוצה לדעת איך לסדר את הארון? בואי ללמוד איך לארגן ארון בגדים, כך שהארון ייראה מסודר וכך שתוכלי למצוא כל בגד בקלות.

קראי עוד »