איך לדעת שהוא האחד בשבילך

יוצאת עם מישהו תקופה, ורוצה לדעת אם הוא האחד בשבילך? הגעת למקום הנכון.

למי מאיתנו זה לא קרה שיצאנו עם בן זוג תקופה מסוימת, ואז שאלנו את עצמנו – “האם הוא האחד בשבילי?”. האם זה מי שאני רוצה שיהיה בעלי לעתיד? האם זה הגבר שהייתי רוצה שיהיה אב ילדיי? איזו שאלה גורלית, מורכבת, מפחידה, טעונה, סבוכה, ומטורפת. אז אם את רוצה לדעת האם זה גבר חלומותייך, שאת צריכה לאחוז בו ולשמור עליו – הגעת למקום הנכון. בואי ללמוד איך לדעת שהוא האחד בשבילך.

איך אדע שהוא האחד בשבילי

איך לדעת שהוא האחד בשבילי?

קודם כל, אני רוצה לציין שלדעתי אין כל כך דבר כזה “האחד בשבילי”. אני חושבת ודי בטוחה שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים למצוא כמה “אחדים כאלה” שהם בדיוק האחד בשבילנו. וזו גם עובדה בשטח. אבל כמובן שהשאלה האם הגבר איתו את נמצאת בזוגיות מתאים להיות בעלך, ואולי בעתיד אב ילדייך, היא בהחלט שאלה אמיתית, קיומית, חשובה, ואולי אפילו קריטית.

אז איך יודעים האם בן זוגי הוא האחד בשבילי? ובכן, אפשר לציין כמה עקרונות חשובים, שרוב הפסיכולוגים ויועצי הזוגיות יסכימו עליהם:

1. הוא מכבד אותך. אם אין לו כבוד אלייך, והוא כל הזמן נוהג לזלזל בך, אז לא בטוח שזה האדם שכדאי לך לחיות איתו את שארית חייך.

2. יש ביניכם תקשורת טובה ובריאה. אם אתם לא מצליחים לתקשר כראוי, זה מתכון די ודאי, לבעיות גדולות בעתיד.

3. יש לו מטרות ושאיפות דומות לשלך. זה לא חייב להיות כמובן תפקיד בקריירה דומה לשלך. לא לזה הכוונה. אלא הכוונה למטרות ושאיפות דומות מבחינה זוגית, כמו חתונה ו\או ילדים, רכישת בית יחד וכו’.

4. יש לכם השקפת עולם דומה יחסית. במידה וראיית העולם שלו שונה מהותית משלך, יהיה לכם קשה מאוד להמשיך ולצעוד יחד.

5. אם כיף לך איתו, זה בסיס טוב מאוד לזוגיות מוצלחת. בשביל שיהיה לכם כיף יחד, לרוב צריך את השקפת העולם הדומה, ורצוי גם תחביבים דומים, או לכל הפחות אתם צריכים ליהנות מהשיח ומהשהות האחד עם השנייה.

6. הוא אמין כלפייך ונאמן לך. זה לא סעיף שיהיה קריטי לכל אחת. אבל רובנו נעדיף להתחתן ולהקים בית, עם גבר שנדע שיהיה שם כדי לתמוך בנו כשנהיה בהריון ונלד את הילדים שלנו. חלק מזה קשור להיבט הכלכלי, אבל חלק מזה קשור גם להיבט הרגשי-האמהי-האבולוציוני. מבחינה הישרדותית, נעדיף גבר שנדע שיהיה שם, גם אחרי שנכנס להריון, ונלד. ואם את יודעת שהגבר שלך לא אמין כלפייך, ולא נאמן לך, אז כמובן שיש סיכוי מסוים, וממש לא קטן, שזה יהיה כך גם בעתיד.

7. הסעיף הקודם מביא אותנו להיבט הכלכלי. ואני ממש לא מדברת על עניין הגולד-דיגר. אלא על זה שכל אחת כמובן תרצה שהגבר שלה יוכל לעזור לה לדאוג לשלם את חשבונות הבית, ולקנות אוכל לבית ולילדים.

איך לדעת שהוא האחד

עד כאן לפוסט זה על איך לדעת שהוא האחד בשבילך 🙂


ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם במאמרים הבאים:

איך לדעת שהוא אוהב אותך
מהי זוגיות בריאה?

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!