איך לדעת מתי להיפרד ואיך לדעת שזה לא זה?

מתלבטת אם הגיע הזמן להיפרד ממנו? קראי את המאמר הבא

ובכן, בדרך כלל אני מעדיפה לכתוב באתר שלי על דברים שמחים, מקדמים, ומפתחים. אבל מה לעשות שלא תמיד החיים שלנו הם רק טובים ושמחים ומושלמים. וחלק נכבד מהחיים שלנו – כולל דברים פחות נעימים, כמו פרידות. ואם ככה, אני חייבת לתת לזה ביטוי במאמר הנוכחי – שהולך לדבר כולו על שאלת הפרידה. כלומר, איך לדעת מתי להיפרד? איך לדעת שזה לא זה, והגיע הזמן להמשיך הלאה?

אז קודם כל אני אגיד שאמנם אני בסוף לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה, אבל לא הוכשרתי להיות מנטורית של זוגיות. ואני ממש לא שואפת להיות “גורו” בתחום. כך שאני בטח לא יכולה להגיד לכן מתי כדאי לכן באמת להיפרד ממישהו. אינני חוזה עתידות. והמאמר הזה בסך הכל אמור לעזור לך להסתכל על הזוגיות שלך מנקודת מבט ניטרלית. בתקווה, שזה יוכל לעזור לך להבין האם כדאי לך להיפרד או להישאר איתו.

איך לדעת מתי להיפרד

איך לדעת מתי להיפרד?

אז איך תדעי מתי הגיע הזמן להיפרד ממנו? הנה כמה דברים שכדאי לך לבחון ולשים לב אליהם:

1. הוא לא מכבד אותך

אף אחד לא אוהב כשלא מכבדים אותו או כשמזלזלים בו. ובוודאי כאשר זה מגיע מבן הזוג. בן הזוג שלך אמור לכבד אותך, אפילו יותר מכל אחת או מכל אחד אחר. כך שאם החבר שלך לא מכבד אותך, לא בטוח שהוא צריך להישאר החבר שלך. כך שאם את רוצה להבין איך לדעת שזה לא זה, ואת שמה לב שהוא לא מכבד אותך – זה בהחלט אמור להיות סימן. וזה לא משנה באיזה אופן הוא לא מכבד אותך. בין אם הוא מקלל, מעליב ליד אנשים, או לא מתנהג באופן מכבד – את לא צריכה להיות איתו. מגיע לך מישהו שיכבד אותך ושיעריך אותך ואת זה שאת איתו. (בנוסף, זכרי שלא מפרקים זוגיות על כל שטות. אולי תוכלי לפתור זאת על ידי שיחה כנה? תאמרי לו מתי את מרגישה שהוא לא מכבד אותך. ואם הוא באמת אוהב אותך והבין את המסר שלך, סביר להניח שהוא יפסיק עם זה.)

2. הוא לא תומך בך

לדעתי, תמיכה היא אחד מהמאפיינים הכי חשובים בזוגיות בריאה. אם הזוגיות שלכם חיובית ותורמת לכם, היא צריכה לכלול תמיכה נכונה ובוגרת. מה זה אומר? אם את רוצה לצבוע את כל הקירות בירוק בהיר – לא בטוח שהוא חייב לתמוך בך (אם זה גם הבית שלו). אבל אם רוצה להחליט על כיוון מסוים או קריירה בחיים, ואת מצפה ממנו להיות בן הזוג שלך, במיוחד אם מדובר בשותף לחיים – אז ברור שאת אמורה לצפות ממנו שיתמוך בך, ולדעתי זה גם מה שהוא אמור לעשות. ואם הוא לא תומך בך בעקרונות ובדברים שהכי חשובים לך – זה מתכון לזוגיות בריאה פחות. עכשיו, נותר לך לחשוב האם את רואה בו בן זוג לעתיד הרחוק, ואם כן – האם את מוכנה לחיות את שארית חייך ללא תמיכה מהאדם שאמור להיות הכי קרוב לך. וזכרי, לא מדובר בשטויות, אלא בתמיכה בעקרונות ובדברים הכי חשובים בחיים – כמו אורח חיים דתי, קריירה מסוימת, החלטה האם להביא ילדים או לא וכו’.

3. הוא לא מתעניין בך

אם את מחפשת מידע על איך לדעת מתי להיפרד, כי שמת לב שבזמן האחרון חבר שלך לא מתעניין בך – אולי זה סימן שזה לא הבחור בשבילך. אין ספק שמגיע לך בן זוג שיתעניין בך – בתחביבים שלך, במשפחה שלך, בחברים שלך ובחיים שלך. כך שאם את נמצאת עם מישהו שאת מרגישה שהוא לא מתעניין במי שאת, לא בטוח שיש לך מה לחפש איתו. לדעתי, במקרה כזה עדיף כן להיפרד, ולחפש מישהו שאת תדעי שאת מעניינת אותו. ברור שהוא לא צריך לשאול אותך כל יום איך עבר עלייך היום, כדי שתספרי לו את הכל לפרטי פרטים. אבל בהחלט לדעתי בזוגיות בריאה בני הזוג אמורים להראות התעניינות אחד בחייו של השנייה. אחרת, מה בכלל הטעם להיות ביחד?

4. את לא מרגישה שהוא שם בשבילך

את תמיד מרגישה שהוא לא שם בשבילך? הוא לא קשוב לצרכים שלך ולא דואג להם? הוא לא “רואה” אותך או לא שם בשבילך כשאת צריכה אותך? ובכן, אם ככה כנראה שיש לכם בעיה בתקשורת. או שאת לא מתקשרת איתו מספיק על הקשיים שלך, או שאת עושה זאת – אבל בצורה שהוא לא מצליח להבין. או, שהוא פשוט אטום רגשית, בעל אינטליגנציה רגשית וזוגית נמוכה, או – שהוא לא מספיק אוהב אותך, כדי להיות שם בשבילך כשאת צריכה. האפשרויות במצב כזה הן כמובן לנסות לשפר את התקשורת. ואם גם זה לא עזר, אז נותר כמובן או לחיות עם זה, או לחתוך ולסיים את הקשר. השאלה כמובן מה את חושבת שהכי נכון בשבילך, ובשביל בן זוגך.

5. הוא כל הזמן פוגע בך, ולא מתנצל

בהמשך לסעיפים הקודמים, אם הוא לא מכבד אותך, אם את לא חשובה לו מספיק, או פשוט אם אתם רבים הרבה – אז כנראה שגם אולי יוצא לו לפגוע בך. זו ממש לא חייבת להיות פגיעה פיזית. למעשה, אני מקווה שלא מדובר בפגיעה פיזית – כי על זה לדעתי אין בכלל מה להתלבט. עדיף לחתוך ולסיים את הקשר במקום. כי מי הייתה רוצה אבא לילדים שלה, שהוא גבר מכה? רק המחשבה על כך גורמת לי לזוז באי נוחות. ובכל מקרה, גם אם מדובר בפגיעה רגשית אשר מתרחשת לעיתים קרובות, פעמים רבות בכוונת תחילה – לדעתי זה תמרור אזהרה בולט למדי. אני לא חושבת שמישהי מאיתנו, שנמצאת בקו הבריאות (באופן יחסי :), הייתה רוצה בן זוג שיתעלל בה רגשית ושיכאיב לה רגשית לעיתים קרובות. ברור שפגיעה רגשית היא טבעית בזוגיות עם רגשות, אך כאשר היא נעשית בטעות – יש על מה לדבר. יש על מה לעבוד. יש על מה לסלוח. אך אם מדובר בפגיעה מרושעת ומכוונת – ובכן, במצב כזה בהחלט כדאי לך לחשוב שנית על המשך הקשר, מהר ככל האפשר – לפני שתפתחי יותר רגשות ויהיה לך קשה יותר לעזוב.

6. הוא בגד בך

ובכן, קצת קשה לי להגיד שאם הוא בגד בך אז את צריכה להיפרד ממנו. בסופו של דבר כל אישה וכל איש יעשו מה שהם מאמינים ורואים לנכון. בהחלט בהערכה גסה, לדעתי, אם הוא בגד בך – עדיף לך לעזוב. אם זה קרה בתחילת הקשר, וגילית על זה בתחילת הקשר, ודאי שרצוי שתברחי לפני שתיקשרי אליו רגשית עוד יותר. אך אם זה קרה בתחילת הקשר והוא סיפר לך אחרי שאתם כבר כמה שנים ביחד וכבר ניקשרת רגשית – יכול להיות שיש מה לחשוב על זה. כל עוד את מאמינה כמובן שזה לא יקרה בעתיד (אלא אם כן אין לך בעיה עם זה, ואז בין כה וכה זה לא משנה). ואילו אם הסיפור התרחש אחרי כמה שנות זוגיות, ויש לכם כבר משפחה וילדים – אז חלק נכבד היו עוזבות ומפרקות את החבילה. עם כל הקושי. והחלק השני יישארו, עם כל הקושי מהסוג השני. השאלה היא כנראה עם איזה קושי מעדיפים להתמודד.

איך לדעת שזה לא זה

 ואיך לדעת שזה לא זה?

ובכן, אם אתם כבר לא שמחים, מאושרים, ומרגישים מלאים בטוב בעקבות הזוגיות שלכם – זה לא אומר שמשהו לא בסדר. 

אהבה היא בסך הכל הורמונים שמפסיקים להיות מופרשים אחרי תקופת קשר ארוכה. בזוגיות ארוכה, הסיפוק הוא אחר, ויש שיגידו שהוא עמוק וממלא יותר. זה כבר לא מרגיש כמו פרפרים בבטן והתרגשות מטורפת כשהוא מתקשר. אלא זה יותר מרגיש כמו קרקע יציבה מתחת לרגליים. כמו הביטחון הפנימי שאם תתכננו חופשה בגיל 70 – הוא יהיה שם ביום העלייה למטוס. 

וברור שבזוגיות ארוכה יכולים להיות קשיים. ולפעמים נהיה שמחים פחות. עול החיים יכול להעמיס עלינו. אולי הריבים במהלך הקשר מעמיסים על הקשר ומשאירים לנו עקבות. אבל, זה לא אומר שצריך לעזוב! ולדעתי אין זה נכון לפרק זוגיות, ודאי אם היא ארוכת טווח, בגלל שטויות שניתן להתגבר עליהן. השאלה, האם אלו שטויות שתוכלו לצמוח מהן ולחיות איתן, או שמדובר ב”דיל ברייקר”? על זה רק אתם תוכלו לענות לעצמכם.

ובכל מקרה, אני ממליצה לכם לקרוא גם את המאמר שכתבתי על איך לריב נכון עם הזוג. וכמובן שכדאי לקרוא גם את המאמר שתכתבי על איך לא לריב עם החבר – כדי ללמוד איך למנוע את הריבים מלכתחילה.

בהצלחה! שולחת חיבוק לכל אחת ואחת מכן!

עד כאן לפוסט זה על איך לדעת מתי להיפרד ואיך לדעת שזה לא זה – מקווה שעזרתי 🙂

וזכרי, רק את יודעת מה הכי טוב ונכון לך. ורק את מכירה את הזוגיות שלכם מבפנים.
כך שרק את תוכלי לענות לעצמך על השאלה, האם כדאי להיפרד ממנו.

 

ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם במאמרים הבאים:
איך לדעת שאת מאוהבת.
זוגיות טובה ובריאה – מה זה בכלל?
האם לספר לו שאני מאוהבת.
מה הקשר בין פסיכולוגיה חברתית וזוגיות?
איך לדעת שהוא מאוהב בי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

מאיפה כדאי לקנות איפור

מאיפה כדאי לקנות איפור

רוצה לדעת מאיפה כדאי לקנות איפור איכותי בזול? במאמר זה תמצאי מידע על כל חנויות האיפור הזולות והמומלצות – שאת פשוט חייבת להכיר.

קראי עוד »
מה לעשות בחופש הגדול

מה לעשות בחופש הגדול

מחפשות מה לעשות בחופש הגדול, ואיך להעביר את הזמן בחופש? הגעתן למקום הנכון. בואו לקבל רעיונות למה אפשר לעשות בחופש הגדול כדי להעביר את הזמן.

קראי עוד »

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!