איך להסיר איפור כמו שצריך?

רוצה לדעת למה זה כ”כ חשוב להסיר את האיפור לפני השינה? מחפשת טיפים להסרת איפור, או אולי מוצרים מומלצים להסרת איפור? בכל מקרה, הגעת למקום הנכון. בפוסט זה תמצאי את כל מה שמעניין אותך וכל מה שחשוב לדעת על הורדת איפור בצורה נכונה.


סובלת מגירויים, אדמומיות, פצעים או יובש בעורך לאחר הורדת האיפור מפנייך? את לא היחידה. כולנו סובלות מזה מפעם לפעם. ולכן החלטתי לכתוב פוסט עם כל מה שחשוב לדעת על הורדת איפור בצורה נכונה. בפוסט זה נלמד למה זה כל כך חשוב להסיר את האיפור לפני השינה ולמה חשוב לעשות זאת בעדינות. נבין איך להסיר את האיפור כמו שצריך, וכן נלמד על טיפים להורדת איפור לבעלות עור רגיש. ובנוסף, בפוסט זה נבין באילו מוצרים מומלצים ניתן וכדאי להיעזר במהלך הורדת האיפור מהפנים.

רוצה לדעת איך להסיר איפור כמו שצריך? המשיכי לקרוא.

איך מורידים איפור

למה זה כל כך חשוב להסיר את האיפור?


למה חשוב להסיר את האיפור לפני השינה?

איפור הוא מצע לגידולן של בקטריות וכר פורה מעולה לחיידקים. בנוסף, כאשר את מאופרת, תאי העור שלך אינם יכולים “לנשום” ולהפריש את השומן הטבעי והחיוני של העור. את גם לא יכולה להזיע, והחמצן לא יכול לחדור לעורך. התוצאה היא סתימה של הנקבוביות בעור. זה מוביל לפצעונים ולאקנה, ויכול לגרום אפילו לזיהומים בעור. 

יתר על כן, כאשר את ישנה עם איפור – את מעבירה את שאריותיו לכרית שלך. וכך, בלילה הבא, במידה ולא החלפת מצעים, את תישני על שאריות האיפור שלך. זה אומר שגם אם תסירי את האיפור, שאריותיו מליל אתמול יידבקו לפנייך ועלולים להזיק לעורך. ולכן כדאי פשוט להימנע מההרגל המגונה הזה בשגרת הטיפוח שלך.

ולמה זה כל כך חשוב להסיר את האיפור כמו שצריך, ובצורה נכונה?

התשובה היא – שיש לכך יותר מסיבה אחת. חוץ מהסיבות החשובות שהוזכרו למעלה, יש את הסיבות הבאות:

ראשית, אם משפשפת את עינייך בזמן שאת מסירה את המסקרה – את פוגעת בעור העדין שמסביב לעיניים. אמנם את לא רואה את התוצאות של זה עכשיו, אבל את תראי אותן בהמשך. כל מגע בעור העדין שמסביב לעיניים שלנו משפיע על הגמישות והמתיחות של עורנו לטווח הארוך. ובוודאי כאשר מדובר בשפשוף אגרסיבי בזמן הסרת מסקרה מהריסים או איפור מהפנים בכלל.

שנית, אם את לא מסירה כמו שצריך אודם עמיד – שאריותיו חודרות מתחת לרירית העור של השפתיים במהלך הלילה. חלק מהחומרים הללו ידועים כחומרים מסרטנים על פי מחקרים מדעיים. ולכן, חשוב מאוד להסיר לא רק את המייק אפ כמו שצריך – אלא גם את האודם. 

הורדת האיפור

איך מסירים איפור כמו שצריך?

הסרת איפור בצורה נכונה צריכה להיות עם מים חמימים-פושרים ובאמצעות חומרי עזר. חומרי עזר הנחוצים: פדים להסרת איפור, מקלות אוזניים, ומגבת קטנה לפנים. בנוסף, רצוי להיעזר ב-באלם\שמן\תחליב על בסיס שמן להסרת איפור, וב-מי הסרה על בסיס מים.

מדוע צריך מסיר איפור על בסיס שמן וגם על בסיס מים? הסיבה לכך היא שמסיר איפור על בסיס שמן מסיר בעיקר חומרים מסיסים בשמן, כמו חלק מהמייק אפים. ואילו מסיר איפור על בסיס מים מסיר חומרים שאינם מסיסים בשמן. וגם זה כולל לא מעט מהמרכיבים במוצרי האיפור שלך. מה זה אומר לנו? שאם את משתמשת רק באחד מהם, את לא באמת מסירה את כל האיפור שלך כמו שצריך.

בשלב הראשון עדיף להשתמש ב-באלם שלך על בסיס שמן, ואח”כ במי ההסרה על בסיס מים. כך השכבה האחרונה של חומר ההסרה תהיה על בסיס מים, ותוכלי למנוע תחושת שומניות על העור. בנוסף יש לציין שאם יש לך אקנה, או נטייה לפצעונים, כדאי לך לבחור בזהירות את מסירי האיפור שלך שהם על בסיס שמן. (ואולי, אפילו לוותר עליהם).

את מי ההסרה רצוי להוריד באמצעות הפדים להסרת איפור. מכיוון שרוב הפדים הללו אינם מתכלים היטב ויכולים לפגוע באיכות הסביבה, רצוי להשתמש בהם בצורה מתונה יחסית. לסיום, במקום לשפשף את עינייך לשם הסרת המסקרה, השתמשי במקלות אוזניים. הרטיבי אותם מעט וכך תוכלי בקלות להסיר את המסקרה.

בכל מקרה, זיכרי להימנע מניקוי אגרסיבי, המפעיל לחץ חזק על העור לאורך זמן. שימי לב גם כי אם את מקרצפת באופן מוגזם את פנייך, את עלולה לשרוט את עורך. זה יכול להביא לתופעה של נימי דם מורחבים, וכן לפגוע במנגנוני ההגנה הטבעית של עורך. ולכן חשוב להוריד את האיפור בצורה עדינה, גם אם זה לוקח קצת יותר זמן.

ניקי הפנים

טיפים נוספים להורדת איפור


סובלת מגירויים או אדמומיות בעורך לאחר הורדת האיפור?
הנה כמה טיפים נוספים להורדת איפור, בעיקר לבעלות עור רגיש (אבל ממש לא רק):


1. השתמשי בכמויות קטנות של סבון ושתפי את פנייך בכמה פעמים אם צריך. עדיף שתרחצי את פנייך פעמיים או שלוש, כל פעם עם כמות קטנה של סבון, מאשר שתשימי כמות גדולה מאוד שתגרה את עורך ושתתקשי לשטוף אותה מפנייך. 

2. העדיפי מסירי איפור המיועדים לבעלות עור רגיש. שימי לב, מוצרים היפואולרגניים או “טבעיים” לאוו דווקא יתאימו לך. התקן לקבלת אישור לשיווק מוצרי טיפוח לבעלי עור רגיש הוא המחמיר ביותר. ולכן כדאי לך לבחור במוצרים להסרת איפור המיועדים לבעלות עור רגיש. מוצרים אלו מותאמים במיוחד עבור בעלות עור דק, עדין ורגיש. בהקשר זה, גם למי שאין לה עור רגיש, כדאי להימנע ממסירי איפור המכילים כימיקלים רבים, כמות גדולה של אלכוהול, או מרכיבי בישום וריח חזקים.

3. כדי להוריד את האיפור מאזורים עדינים ופגיעים – כמו איזור העיניים, השפתיים או המחשוף – כדאי להשתמש במוצרים שאינם מכילים דטרגנטים, שמגרים ומייבשים את העור. ואם את משתמשת בפילינג עדין כדי להסיר את האיפור, הימנעי משפשוף חזק של הפילינג על גבי העור. במיוחד באזור העיניים והמחשוף – שם עורך רגיש ודק במיוחד. (וכמו שאמרתי קודם, העדיפי להסיר את המסקרה בעדינות עם מקלות אוזניים, כדי להוריד למינימום את גירוי העור העדין באזור העיניים).

4. אחרי הורדת האיפור מהפנים, מרחי קרם לחות על פנייך ועל צווארך. עדיף שתמרחי את הקרם כאשר הפנים שלך עוד מעט לחות. זאת כדי למנוע התייבשות של העור וללכוד את המים והלחות בעורך. בנוסף, העדיפי להשתמש בקרם פנים המיועד לעור פנייך. רצוי עם חומרים פעילים כמו חומצה היאלורונית – השומרת על לחות העור ועל גמישותו ומתיחותו בצורה מיטבית.

הורדת איפור

מוצרים מומלצים להסרת איפור

ישנם כל מיני מוצרים מומלצים וחומרי עזר הנחוצים לשם הסרת איפור. הזכרתי אותם למעלה. כעת נדבר על מוצרים ספציפיים שאני ממליצה עליהם כדי להסיר את האיפור.


מקלות אוזניים ופדים להסרת איפור:
אני אוהבת את אלו של חברת life. מקלות האוזניים של הפלסטיק לרוב מעט זולים יותר מהעץ. 

מבחינת מוצרים מומלצים להסרת איפור אני אוהבת את הסט של קליניק: הבאלם שמגיע בקופסא סגולה עגולה, הסבון להסרת איפור שמגיע בשפופרת ורודה ומי ההסרה שמגיעים בבקבוקון סגול. המקום הכי זול שמצאתי בארץ לסט שלושת המוצרים האלו הוא בחנות ישראלית בשם hadet pharm – קישור לסט המוצרים הזה בחנות שלהם. המחיר המלא של הסט באתר שלהם הוא 139 ש”ח, לעומת כ-250 ש”ח באתר הישראלי של קליניק!

מגבת קטנה לפנים: כדאי להשתמש במגבת ייעודית לפנים ולא במגבת הגוף שלך, כדי למנוע פצעים. אני אוהבת לקנות מגבות לפנים מללין, או מאורבניקה.

הסט של קליניק להסרת איפור
הסט של קליניק להסרת איפור (התמונה נלקחה מתוך אתר hadet pharm)

הסרת איפור בצורה נכונה - סיכום


אז מה למדנו בפוסט הזה?

הבנו למה זה כל כך חשוב להסיר איפור כמו שצריך, וכן למה לא כדאי לישון עם איפור.
למדנו גם איך להסיר את האיפור בצורה נכונה וכן על טיפים להורדת איפור לבעלות עור רגיש. למדנו גם למה (ומתי) כדאי להשתמש במסיר איפור על בסיס שמן וגם על בסיס מים. וכן איך כדאי להסיר את האיפור מהעיניים ומאזורים עדינים אחרים כמו המחשוף.
ובנוסף, למדנו באילו מוצרים מומלץ להשתמש לשם הסרת האיפור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!