הזרקת חומצה היאלורונית למילוי קמטים

כל מה שרצית לדעת על הזרקת חומצה היאלורונית לפנים

ובכן, דיברתי כבר רבות בבלוג על קמטים, ועל זה שמדובר בחלק בלתי נפרד מהזדקנות העור. כתבתי על קמטים בפנים, ואפילו על העלמת קמטים. אבל, עוד לא יצא לי לדבר בהרחבה על הפתרון הכי נפוץ ופופולארי ל”בעיית הקמטים”. כשהפתרון הזה הוא כמובן הזרקת חומצה היאלורונית למילוי קמטים. ולכן, הגיע הזמן שנבין כל מה שחשוב לדעת בנושא. וזה בדיוק מה שנעשה בפוסט הנוכחי.

הזרקת חומצה היאלורונית למילוי קמטים

חומצה היאלורונית למילוי קמטים

ובכן, הזרקת חומצה היאלורונית למילוי קמטים החלה בסביבות שנת 1996 באירופה. מאז, תחום הרפואה האסתטית נמצא במגמת עלייה משמעותית. ועל פי מחקרים בתחום, ניתן לצפות בעלייה של מאות אחוזים בהזרקת חומצה היאלורונית לפנים בשנים האחרונות, הן בארץ והן בחו”ל. כלומר, יותר ויותר נשים וגברים בוחרים להעלים, לטשטש, למלא או למנוע את הופעת הקמטים – באמצעות שימוש בחומצה היאלורונית. ולמעשה, מדובר באחד מהטיפולים האסתטיים הכי נפוצים ופופולאריים בימינו. 

אז מהי חומצה היאלורונית?

ראשית, כדאי להבין שהחומצה ההיאלורונית נמצאת באופן טבעי בגופנו. מדובר במרכיב חשוב בעור, שמעורב בתיקון הרקמות ובשמירה על ריכוז תקין של מולקולות המים (הלחות) שבעור. בנוסף, מרכיב זה תורם להתרבות ולנדידת תאי העור, ותפקידו להגביר את סמיכותם של נוזלים. כלומר, מרכיב זה תורם לכך שהעור שלנו יהיה גמיש מצד אחד אך גם מוצק ויציב (ולא נופל ומידלדל) מצד שני.

הבעיה, היא שמאגרי החומצה ההיאלורונית מידלדלים עם השנים. כלומר, עם הזמן, המאסה המולקולרית (הגודל והכמות) של ההיאלורונן פוחתת. בדיוק כמו המאגרים של מרכיבים חשובים אחרים בעור, כמו קולגן ואלסטין – שגם הם שומרים על עורנו צעיר, מתוח ומוצק. מה שבעצם גורם לכך שעם ההזדקנות הטבעית והבלתי נמנעת של גופנו ועורנו, מופיעים הקמטוטים והקמטים, וכך גם העור הנפול והמידלדל.

אז מה הפתרון להופעת הקמטוטים והעור הנפול? התשובה היא כמובן הזרקת חומצה היאלורונית ו\או הזרקת בוטוקס. מה ההבדל בין השניים, ומתי נשתמש בכל אחד מהם? על כך בהמשך.

חומצה היאלורונית למילוי קמטים

אם את מתעניינת במילוי קמטים, ודאי שמעת כבר על בוטוקס ועל חומצה היאלורונית. אבל, לא בטוח שאת יודעת מה ההבדל בין השניים, או מתי יש להשתמש בכל אחד מהם. ולכן, בדיוק על כך נדבר כעת.

הזרקת חומצה היאלורונית לעומת הזרקת בוטוקס

אז קודם כל, גם הבוטוקס וגם החומצה ההיאלורונית מיועדים לטיפולי מילוי והעלמת קמטים, ושניהם חלק מעולם הרפואה האסתטית. שניהם מוחדרים לעור בעזרת הזרקה. אבל, יש להבין שמדובר בחומרים שונים מבחינת ההרכב הכימיקלי, שמשתמשים בהם למטרות מעט שונות.

הבוטוקס הוא רעלן שמשתק את שרירי הפנים בצורה עדינה. משתמשים בטיפולי בוטוקס לשם מניעת הבעות פנים שמובילות לקמטים. לעומת זאת, החומצה ההיאלורונית היא חומר מילוי שמעניק נפח לפנים, ושמטרתו למלא קמטים ולעזור בעיצוב ופיסול הפנים. לדוגמא, החומצה ההיאלורונית משמשת בין היתר להגדלת שפתיים, לעיצוב והרמת עצמות לחיים, לחיטוב והדגשת עצמות הלסת ואפילו לעיצוב האף. וזאת בזמן שהבוטוקס משמש כיום בעיקר למילוי קמטים בחלק העליון של הפנים, כמו המצח, צידי העיניים ובין הגבות. כאשר החומצה ההיאלורונית עשויה להיות טיפול בפני עצמה או טיפול משלים לבוטוקס.

ניקח לדוגמא את קמט ההבעה בין שתי העיניים. קמט זה פעמים רבות יצריך שילוב של שתי השיטות. הבוטוקס ישתק את השרירים שמובילים להבעות שיוצרות קמט זה. והחומצה ההיאלורונית תעניק נפח שימלא את הקמט שכבר נוצר באזור, ויחליק וימצק את העור.

עמידות החומר והתוצאה

מבחינת עמידות התוצאה, כדאי לדעת שתוצאת ההזרקה של החומצה ההיאלורונית בדרך כלל עמידות יותר. אם תוצאות הזרקת הבוטוקס לרוב יעלמו תוך כ-4 חודשים עד חצי שנה, לא כך עם החומצה ההיאלורונית. תוצאות הזרקת חומצה היאלורונית נשארות בדרך כלל בין חצי שנה עד שנתיים. כך שהזרקת חומצה היאלורונית דורשת פחות “תחזוקה” בטווח הרחוק.

חומצה היאלורונית

מה עוד כדאי לדעת על הזרקת חומצה היאלורונית?

אזורי הזרקה נפוצים

אזורי הזרקת חומצה היאלורונית נפוצים הם: שפתיים, מצח, בין הגבות, בצידיי העיניים, באף, בסנטר, בלחיים, ברקות, ומתחת לעיניים.

איך מתבצעת ההזרקה?

הליך ההזרקה הוא פשוט ומהיר. ההזרקה היא ללא הרדמה, ואין צורך בתקופת החלמה ארוכה. עושים אלחוש מקומי למניעת כאב, ואפשר לחזור לעבודה ולשגרה כבר באותו היום של הטיפול.

מה קורה לאחר ההזרקה, ומתי רואים תוצאות?

בימים שלאחר ההזרקה לעיתים נראה אדמומיות קלה באזור המטופל. מדובר בתופעה טבעית לגמרי, שאינה צריכה להדאיג אותך. בנוסף, בשבוע הראשון לעיתים יופיעו שטפי דם מקומיים מזעריים. גם זה לגמרי טבעי, וברוב המקרים המוחלט עובר במהרה.
את התוצאות המיטביות ניתן לראות לאחר כשבועיים. וזאת מכיוון שלוקח לחומר כשבועיים לפעול, לספוח נוזלים ולהגיע למיצוק העור הרצוי.

למי הטיפול מתאים?

הטיפול מתאים לכל מי שרוצה לטשטש את הקמטים הקיימים או למנוע את הופעתם של קמטים חדשים. בין אם מדובר בקמטים במצח, בצידי העיניים, בצידי האף והפה, או באזורים אחרים בפנים. כמו כן, הטיפול מתאים למי שרוצה למנוע או לשפר מצב של עור פנים נפול ומדולדל. הזרקת החומצה ההיאלורונית מסייעת להענק נפח לפנים ולמראה של עור פנים מתוח ומורם יותר.
בנוסף, הטיפול מתאים למי שמעוניינת בעיצוב ובפיסול הפנים. בין אם מדובר בעיבוי שפתיים, בתיקון אסימטריה בשפתיים, בהרמת עצמות הלחיים, בהדגשת עצמות הלסת או בפיסול אף ויישור גשר האף.

מתי כדאי להתחיל בהזרקות?

אחת השאלות המעניינות והנפוצות בנושא הזרקות חומצה היאלורונית – היא מתי כדאי להתחיל עם זה. האם כדאי להתחיל עם הקמט הראשון שרואים, או אולי עוד לפני שמופיע הקמט הראשון, בסביבות גילאי ה-20 או ה-30? או שאולי בכלל עדיף לחכות שיופיעו כמה קמטים, ולהתחיל בהזרקות בסביבות גילאי ה-40? אז התשובה היא, שלפי מחקרים בתחום, כדאי להתחיל מוקדם ככל האפשר (אם חשוב לך שתוצאות ההזרקה יהיו מיטביות מבחינת מילוי הקמטים, העלמתם ומניעתם). וזאת מכיוון שאם מתחילים עם ההזרקות בגיל צעיר, אז יש סיכוי רב יותר לעכב את הופעת הקמטים ולמנוע את היווצרותם. כך שהקמטים יופיעו מאוחר יותר, ובצורה “קלה” יותר. כלומר, אם מתחילים עם ההזרקות בגיל מאוחר יחסית, אז התוצאות יהיו פחות משמעותיות, מאשר התוצאות שהיו מתקבלות לו הייתן מתחילות עם זה בגיל מוקדם ומתמידות לאורך השנים. כך שאם את יודעת שבעתיד תרצי לעשות הזרקות חומצה היאלורונית לפנים לשם מניעת קמטים – אולי כדאי לך לשקול להתחיל עם זה בגיל מוקדם יותר ממה שתיכננת.

עד כאן לפוסט זה על הזרקת חומצה היאלורונית. מקווה שעזרתי לך להבין כל מה שחשוב לדעת בנושא  🙂

ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם במאמרים הבאים:

מרכיבים חשובים בשגרת אנטי-אייג’ינג.
קרמים מומלצים עם חומצה היאלורונית.
איך לשמור על עור צעיר וחלק מקמטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

איך לא להיות ביישנית

איך לא להיות ביישנית

רוצה לדעת איך להפסיק להתבייש מאנשים? מחפשת טיפים שילמדו אותך איך להתגבר על ביישנות? היכנסי למאמר כדי ללמוד איך לא להיות ביישנית.

קראי עוד »
ניהול עסק עצמאי

ניהול עסק עצמאי מהבית

מחפשת טיפים לניהול עסק עצמאי או לניהול עסק מהבית? הגעת למקום הנכון. בואי ללמוד כל מה שחשוב לדעת על ניהול עסק עצמאי מהבית.

קראי עוד »
איך לריב נכון

איך לריב נכון עם בן הזוג?

גם לריב צריך לדעת: מחקרים מוכיחים שזוגות שרבים נכון מרוצים יותר מהקשר, והזוגיות שלהם יציבה יותר. אז כדאי שכולנו נלמד איך לריב נכון.

קראי עוד »

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!