האם כדאי לקנות יהלום מעבדה

רוצים לדעת האם כדאי לקנות יהלום מעבדה ומה ההבדל בין יהלום מעבדה ליהלום טבעי? הגעתם בדיוק למקום הנכון.

החברות שהתארסו לאחרונה כל הזמן מדברות על יהלומי מעבדה לעומת יהלומים רגילים, ואין לך מושג במה מדובר? מתלבטת האם כדאי לך לבקש מבן זוגך לקנות לך יהלום מעבדה או יהלום טבעי? רוצה לדעת מה ההבדלים ביניהם, ומה ההשלכות של רכישת תכשיט מיהלומים שאינם טבעיים? אם כך, המאמר הנוכחי הוא בדיוק בשבילך. במאמר זה נבין מה ההבדל בין יהלום טבעי ליהלום מעבדה. ונבין האם כדאי לקנות יהלום מעבדה או שלא.

יהלום מעבדה או טבעי

יהלום מעבדה – מה זה בכלל?

יהלום מעבדה הוא בעצם יהלום שנוצר באופן טבעי, אך הגודל שלו הוגדל באמצעות אמצעים טכנולוגיים. על ידי חום ולחץ, מגדילים את היהלום בתנאי מעבדה, ומדמים את התהליך שמתרחש בבטן האדמה באופן טבעי. כך בעצם אפשר להגדיל את גודל היהלום באופן מלאכותי. באופן זה, יהלום המעבדה גדל לגודל גדול יותר מאשר הגודל אשר היה מגיע אליו באופן טבעי. לכן המונח המדויק יותר אמור להיות “יהלום מגודל”. אבל מכיוון שהמונח הרווח בשימוש הוא יהלום מעבדה, אז גם אנו נשתמש במונח זה.

יהלום מעבדה לעומת יהלום טבעי

אופן יצירת היהלום

כאמור, ההבדל הראשון בין יהלום מעבדה ליהלום טבעי הוא אופן היצירה שלהם. קל יותר להפוך יהלום מעבדה ליהלום גדול, מאשר ליצור יהלום טבעי באותו גודל ובאותם קריטריונים של שקיפות ובהירות. לכן, יהלומי המעבדה הם זולים יותר. יהלום מעבדה יעלה פי כמה וכמה פחות מאשר יהלום טבעי באותו גודל ובאותם קריטריונים. יהלום טבעי יעלה בערך פי 3 עד פי 5 מאשר יהלום מעבדה באותו גודל ובאותם קריטריונים.

נראות היהלום

האם יש הבדל בנראות היהלום הטבעי לעומת יהלום המעבדה? ברוב המקרים המוחלט, התשובה היא לא. אנשים רגילים לא יצליחו לזהות אם יהלום מסוים הוא טבעי או יהלום מעבדה. ואם נסתכל על שני יהלומים ונבחן אותם, לא נוכל להבדיל מי מבניהם אמיתי ומי מהם הוא יהלום מעבדה. ומה עם מדובר ביהלומן? רוב היהלומנים לא יצליחו לזהות שמדובר ביהלום מעבדה, ללא אמצעי עזר טכנולוגיים. וגם עם אמצעי העזר הטכנולוגיים, יהלומנים יכולים להתקשות בזיהוי יהלום המעבדה.

ערך התכשיט בעתיד

הבדל נוסף נעוץ בערך התכשיט בעתיד. אם התכשיט הוא מיהלומים אמיתיים, אז הערך שלו לא ירד עם הזמן, אלא יישאר יציב או אפילו יעלה. והסיבה היא, שיהלומים טבעיים הם נדירים, שכן תהליך יצירתם ארוך, סבוך ומורכב. והמחיר של היהלומים הטבעיים למעשה לרוב רק עולה עם הזמן. לעומת זאת, תכשיטים מיהלומים שנוצרו בתנאי מעבדה הם הרבה פחות נדירים. והסיבה לכך היא שיותר ויותר “שחקנים” נכנסים לתחום של מכירת תכשיטים מיהלומי מעבדה. כך שהמחירים של תכשיטים אלו למעשה רק יורד בשנים האחרונות. כך שאם אתם קונים תכשיט להשקעה, ואם אתם יודעים שאולי תרצו למכור את התכשיט בעתיד – אז בהחלט כדאי לכם ללכת על יהלומים טבעיים.

טבעת אירוסין עם יהלום מעבדה או עם יהלום טבעי – מה עדיף?

במידה ואתה גבר ואתה מחפש לבת זוגתך טבעת אירוסין – ואם אתה מתלבט בין טבעת יהלום טבעי לטבעת יהלום מעבדה, ומתלבט האם כדאי לקנות יהלום מעבדה או שלא, הנה הדברים שהכי חשוב שתדע:

1. בסוף, יבוא יום שבו בת זוגתך תשאל אם היהלום אמיתי או לא. וכמובן שאתה לא תרצה לשקר לאישתך. אז אם חשבת שתוכל להימנע משאלה זו לנצח, תהיה בטוח שכנראה זה לא יקרה. די בטוח שהשאלה הזו תצוץ בסוף, אם לא די בהתחלה. אז דע, שאת האמת בסוף היא תדע.

2. במידה ובת זוגתך אמרה שאין לה בעיה עם יהלום מעבדה, עזוב את ההתלבטות, ופשוט לך על יהלום המעבדה, מבלי לחשוב פעמיים.

3. מנגד, יש נשים מסוימות אשר יתאכזבו לגלות שטבעת האירוסין שלהן עשויה מיהלום מעבדה. לכן, ההצעה שלי היא לברר זאת מול בת זוגתך מראש.

4. נכון שהערך של יהלומי המעבדה יורד עם הזמן, אבל אנחנו לא אמורים להסתכל על טבעת האירוסין כעל השקעה. הרי המטרה של רובנו היא לנסות להתחתן פעם אחת, ולא לעשות זאת שוב, במידת האפשר. אז לדעתי ולדעת רבים אחרים, זה שערך תכשיטי יהלומי המעבדה יורד, זה לא אמור לעניין אותנו במקרה של רכישת טבעת אירוסין.

טבעת אירוסין יהלום מעבדה או טבעי

ובמידה ואת בחורה ואת מתלבטת האם להגיד לבן זוגך לרכוש לך טבעת אירוסין מיהלומי מעבדה או שלא, אז לדעתי כדאי שתדעי ש:

1. בהערכה גסה, לפחות חצי מהישראלים בוחרים להציע נישואין עם טבעת אירוסין מיהלומים מגודלים, ולא מיהלומים טבעיים.

2. אם תסכימי לקבל טבעת אירוסין עם יהלום מעבדה, תוכלי לקבל טבעת גדולה, איכותית ומרשימה הרבה יותר, מטבעת עם יהלומים טבעיים אשר בן זוגך היה קונה לך בדיוק באותו התקציב.

לסיכום – טבעת אירוסין מיהלומים מגודלים מאפשרת לבת הזוג לקבל טבעת מרשימה יותר מהטבעת שהייתה מקבלת אם הייתה מתעקשת על יהלום טבעי. ולדעתי, זה בדיוק המקום לחסוך בו, כשאתם נמצאים בתחילת בניית חיי המשפחה שלכם.

עד כאן לפוסט זה על האם כדאי לקנות יהלום מעבדה – מקווה שעזרתי 🙂


ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם במאמרים הבאים:

איך תדעי שהוא האחד
איך לדעת מתי הגיע הזמן להיפרד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!