עדשות או משקפיים - מה עדיף?

אם יש לך בעיית ראייה, ודאי שאלת את עצמך יותר מפעם אחת: במה עדיף להשתמש – במשקפי ראייה או בעדשות מגע? ולכן, במאמר זה ננסה לענות על השאלה שמעסיקה רבות מאיתנו – מה עדיף לשים עדשות או משקפיים? ומה היתרונות ומה החסרונות של כל שיטה? כל התשובות בהמשך.

משקפיים או עדשות

מה עדיף לשים - עדשות מגע או משקפי ראייה?

היתרונות של עדשות מגע על פני משקפיים:

– מראה אסתטי יותר. תיקון הראייה אינו נראה מבחינה חיצונית. זאת בשונה משימוש במשקפיים – אותן לא ניתן לפספס על פנינו. עדשות המגע למעשה מאפשרות לנו לראות כרגיל (היטב), מבלי שאנשים ידעו בכלל שיש לנו בעיית ראייה (אלא אם כן הם ממש "יחקרו" את העין שלנו ויראו את העדשה). בכל מקרה, מדובר ביתרון משמעותי למי שמתבייש ללכת עם משקפיים.

– מכירים את זה שהמשקפיים מחליקות ונופלות לכם מהפנים? או שהמשקפיים יוצרות לכם סימנים אדומים בצידי האף? אז אתם יכולים לשכוח מזה בעת הרכבת עדשות מגע. מכיוון שתיקון הראייה עם עדשות המגע לא דורש משקפיים, אז לא צריך "לסבול" את העובדה שיש לנו משקפיים על הפנים, ואת כל מה שנלווה לזה. הרי הרכבת המשקפיים יכולה להיות מעיקה למדי. במיוחד בזמן שיעור ספורט או פעילות גופנית כמו ריצה או התעמלות אחרת. וזהו בעצם יתרון משמעותי לעדשות המגע, שמאפשרות לנו "להיות עם, ולהרגיש בלי" (כל עוד העדשה לא מכאיבה לכם בעין).

היתרונות של משקפיים על פני עדשות מגע:

– אין תחושה של 'חפץ זר' בעין. זו תחושה שיכולה להיות קשה מאוד, במיוחד עבור בעלי עיניים רגישות. היא יכולה להיות כל כך קשה עד כדי כך שהיא מונעת מחלק מהאנשים להשתמש בעדשות, אפילו לעיתים רחוקות. כששמים משקפיים, תיקון הראייה הוא חיצוני. ואמנם תיקון הראייה עם עדשות גם הוא חיצוני מהבחינה הזו שהעדשה היא חפץ זר לעין. אבל את העדשה אנחנו ממש דוחפים לתוך העין, ולא כך עם עדשת המשקפיים, שנמצאת רחוק יותר מהעין שלנו, ולא "בתוכה". ולכן זהו בהחלט יתרון למשקפיים. הן לא מסכנות את העין כמו הרכבת עדשות המגע. והדרך בה המשקפיים מתקנות את הראייה גם פחות מאמצת את העין ופחות מעייפת אותה.

– ההמלצה הרווחת של רופאי העיניים היא להרכיב עדשות מגע רק אם חייבים. למשל, לעבודה, או למקומות ציבוריים אחרים. ובכל מקרה, לא יותר מכמה שעות ביום (נניח כ-5 שעות). ואילו בבית מומלץ להסיר את העדשות ולהיות עם משקפיים. כך שעצם העובדה שעדשות מגע כדאי לשים במשך זמן מוגבל, אך לא כך בנוגע למשקפיים, כבר מעידה על זה שלמשקפיים יש יתרון בכך על פני העדשות.

עדשות מגע או משקפיים

לסיכום, אם את מעוניינת להשתמש בעדשות למשך כמה שעות ביום – לא אמורה להיות עם כך בעיה. זאת בתנאי כמובן שאת מצליחה להכניס את העדשות לעינייך מבלי לחוש בכאב בלתי נסבל.

אבל כשאת בבית ואף אחד לא רואה אותך – עדיף לך להשתמש במשקפיים שלך. בסופו של דבר, השימוש במשקפיים בטוח יותר. זאת שכן תיקון הראייה הוא חיצוני ולא "פנימי". ולכן המשקפיים כמעט ולא מסכנות את ראייתך כלל (ולפחות בטח לא כמו עדשות המגע, שמעייפות מאוד את העיניים ומאמצות אותן יותר).

עד כאן לפוסט זה על "מה עדיף לשים – עדשות מגע או משקפי ראייה?", מתוך בלוג הבריאות של Girl's World.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

צבע ללא אמוניה

צבע לשיער ללא אמוניה

רוצה להבין מהו צבע שיער ללא אמוניה שכולם מדברים עליו לאחרונה? הגעת למקום הנכון. בואי ללמוד מהו צבע לשיער בלי אמוניה, ומתי נעדיף להשתמש בו.

קראי עוד »
איך לזרז מחזור

איך לזרז מחזור באופן טבעי

רוצה לדעת איך אפשר לזרז את המחזור או איך להקדים את המחזור? הגעת למקום הנכון. בפוסט זה נלמד איך לזרז מחזור ואיך להקדים מחזור בצורה נכונה.

קראי עוד »
איך לסדר את הארון

איך לסדר את הארון

נמאס לך מהבלאגן בארון? רוצה לדעת איך לסדר את הארון? בואי ללמוד איך לארגן ארון בגדים, כך שהארון ייראה מסודר וכך שתוכלי למצוא כל בגד בקלות.

קראי עוד »