שגרת טיפוח לבת 30-40 עסוקה

בפוסט זה תמצאי שגרת טיפוח לבת 30-40 עסוקה, בהתאם לסוג העור שלך.

חוזרת מהעבודה או מהלימודים במכללה\באוניברסיטה רק לקראת הערב?
עסוקה כל היום בטיפול בילדים ובתחזוקת הבית, ואין לך זמן לנשום?
בדיוק לשם כך הכנתי את מדריך הטיפוח לבת 30-40 עסוקה :
המדריך שילמד אותך כל מה שצריך על שגרת טיפוח נכונה, מהירה ויעילה, לתוצאות מקסימליות.

שגרת טיפוח לבת 40

שגרת טיפוח בוקר לבת 30-40

שלב 1: ניקוי הפנים.

על השלב הזה אסור לך לוותר בשום מצב, לא משנה כמה את עסוקה.
אולי נדמה לך שהפנים שלך נקיות אחרי השינה אבל זה ממש לא מדויק. ייצור הסבום (שומן) ממשיך במידה מסוימת גם בלילה. והעור שלך מתלכלך מהלכלוך הקיים על הציפית שלך, וממגע עם כפות הידיים שלך ועם דברים אחרים. לכן חשוב מאוד שלכל הפחות תתמידי בשטיפת עור הפנים שלך מדי בוקר.

אם מצאת את עצמך בפוסט הזה, אז סביר להניח שבבוקר אין לך זמן לניקוי יסודי של עור הפנים. ולכן אין מה לדבר על ניקוי עם מברשות או על מסכות. מה שאת צריכה זה סבון ייעודי לשטיפת עור הפנים, שמתאים לסוג העור שלך. שטיפת פנים איכותית אמורה לקחת לך כדקה לכל הפחות.

מוצרים מומלצים:

אני אוהבת את סבוני הניקוי של קליניק (כי הם 100% נטולי בושם – שעלול לגרות את העור). וגם את אלו של סבוקלם, גרנייר וניוטרוג’ינה. בעיקר כי למותגים האלה יש סבוני ניקוי עם מרכיבים פעילים. כמו חומצות AHA, חומצה סליצילית וכו’.
שימי לב שחשוב מאוד להתאים את סבון הפנים לסוג העור שלך. למשל, אם את סובלת מאקנה, אני ממליצה לך להשתמש בסבון לפנים שמכיל מרכיבים פעילים לטיפול באקנה. כמו פחם, חומצה גליקולית או חומצה לקטית. אם יש לך עור שומני או עור יבש – חשוב שתשתמשי בסבון במתאים לסוג העור שלך. וזאת כדי לא להחמיר את המצב של עורך. ולבעלות עור רגיש כדאי להשתמש בסבונים לבעלי עור רגיש בלבד.

 

שלב 2: מריחת קרם פנים עם מקדם הגנה

זיכרי, חשיפה לשמש ללא מקדם הגנה היא אחד מהגורמים שהכי מזרזים את תהליך הזדקנות העור. ולכן לא כדאי לך לוותר על שימוש בקרם הגנה.
אין לך זמן כדי למרוח קרם פנים וקרם הגנה בנפרד? את יכולה לשלב את שניהם בשלב אחד. יש בשוק כל מיני קרמים לפנים עם מקדם הגנה גבוה, ככה שזה יכול לחסוך לך זמן בבקרים. זיכרי כי השימוש במקדם הגנה חשוב מאוד לשמירה על עור הפנים, ולכן אל תוותרי על כך.
אגב, את יכולה גם להשתמש בקרם BB עם מקדם הגנה. שזה בעצם 3 מוצרים במוצר אחד: קרם פנים, קרם הגנה וקרם BB שזהו גוון\פיגמנט (כלומר מייק אפ עדין). זה ייתן לך בעצם גם כיסוי עדין, גם הגנה מהשמש וגם לחות לפנים. וכל זה במוצר ובשלב אחד.

שגרת טיפוח לבת 30-40 עסוקה

שגרת טיפוח ערב לבת 30-40


בערב לרוב יש לנו יותר זמן מאשר בבקרים כדי לדאוג לטיפוח עור הפנים שלנו. בייחוד אם את בסביבות גיל 30-40 ועסוקה. בערב את פחות ממהרת ויש לך יותר זמן לעצמך. וכדי שעורך יישאר קורן, חלק ומהמם לאורך זמן – חשוב להקפיד על שגרת טיפוח נכונה, גם אם את “קצרה” בזמן.


שלב 1: ניקוי הפנים

כמו שחשוב לשטוף את הפנים בבוקר, גכך גם בערב. לאחר שבמהלך היום פנייך התלכלכו חשוב שתדאגי להסיר את הלכלוך מהפנים באמצעות ניקוי יסודי.
אם יש לך זמן השתמשי בסבוני פילינג והמתיני בזמן שהם על פנייך כדקה כדי לתת לחומרים הפעילים שבהם לעבוד על עורך ולהשפיע עליו.

שלב 2: שימוש בטונר או במי הסרה

השלב הבא בשגרת הערב הוא שימוש בטונר או במי הסרה. מי הסרה עוזרים להסיר שאריות לכלוך, שומן לא בריא ותאי עור מתים, שלא הצלחת להסיר בשלב ניקוי הפנים. אם את סובלת מבעיות עור כמו אקנה אז מומלץ להשתמש גם במי הסרה או בטונר עם חומרים פעילים שמיועדים לטיפול בעורך. שימוש בטונר או במי הסרה עם חומצה לקטית, גליקולית או סליצילית יכולים להיות מאוד יעילים לטיפול באקנה. ואילו שימוש בכאלה המכילים רטינול או קולגן יכולים להטיב עם מראה עור בוגר.

מוצרים מומלצים:

אני אוהבת את מי ההסרה של קליניק, ניוטרוג’ינה או של PIXI. גם של קרליין וג’ייד מעולים.
השתדלי שבמי ההסרה או בטונר שלך יהיו רכיבים פעילים לטיפול בבעיות עור הפנים שלך. במילא יש לך רק כמה דקות לטיפוח עור הפנים שלך במהלך היום. אז אם כבר, נצלי אותן ככל האפשר. אם יש לך עור בוגר ועייף – השתמשי במי הסרה או בטונר עם חומרים כמו חומצה היאלורונית, רטינול (ויטמין A), ויטמין C או E. אם את סובלת מעור שומני או מאקנה השתמשי במי הסרה או בטונר עם חומצות AHA או חומצה סליצילית.


שלב 3: מריחת קרם לחות עם חומצה היאלורונית

השלב האחרון בשגרת טיפוח הערב שלך הוא מריחת קרם לחות. אם יש לך כוח להשקיע את יכולה לשים לפני זה גם סרום, אם כי זה ממש לא חובה. חשוב להקפיד על מריחת קרם לחות לפני השינה כדי להחזיר לעורך את הלחות שאובדת ממנו במהלך היום. במיוחד באקלים חם ויבש כמו בישראל. הקרם יעזור לך להשיג עור יפה וקורן יותר, ובעל מרקם נעים יותר למגע. ואם תשתמשי בקרמים עם המרכיבים הנכונים – הם יוכלו לעזור לך גם לשמור על עור צעיר יותר וחלק יותר מקמטים. המרכיב הנכון ביותר לקרמי לחות לבת 30 ומעלה הוא ללא ספק חומצה היאלורונית. וזאת שכן מחקרים רפואיים מוכיחים שבמצבים מסוימים, היא יכולה לחדור לעור ולהשפיע עליו במריחה.

מוצרים מומלצים:

אם זה מעניין אותך, כתבתי פוסט שלם על מוצרים מומלצים עם חומצה היאלורונית ובו סקרתי המון קרמי לחות מעולים המכילים חומצה היאלורונית.

שגרת טיפוח לבת 30

פעם בשבוע – שימוש במסכה


גם אם את סופר-דופר עסוקה, נסי למצוא כמה דקות בשבוע כדי להשתמש במסכה לפנים.
מסכות לפנים עם חומרים פעילים לטיפול בבעיות עורך – יכולים לעשות פלאים לעור הפנים שלך.

כאמור, לבעלות עור שומני או עם נטייה עם אקנה, כדאי לבחור במסכות עם חומרים כמו חומצה סליצילית\לקטית\גליקולית\אזלאית.
ואילו לבעלות עור בוגר ועם נטייה חזקה להופעת קמטים, עדיף לבחור במסכות המכילות חומצה היאלורונית, אלסטין או קולגן.

שימוש במסכה לפנים

שגרת טיפוח לבת 30 עד 40 - סיכום


קודם כל ברור שבגיל 30-40, כשכבר פיתחת קריירה, ואולי יש לך גם משפחה וילדים – הפנאי שלך לעצמך פוחת ופוחת. כבר אין לך זמן לנוח כמו פעם, את תמיד עייפה, ולמי יש בכלל כוח לחשוב על טיפוח העור. ועדיין – דווקא בגיל הזה, חשוב לא לוותר על זה!

בפוסט זה למדנו כיצד ניתן לשמור על עורנו חלק וצעיר לאורך זמן, גם בשגרת טיפוח קצרה של כמה דקות בודדות ביום. הבנו מה כדאי לעשות בשגרת הבוקר ועל מה לא לוותר בהליך טיפוח הערב או בשגרת הטיפוח השבועית. וכעת, כל מה שנותר לך – זה רק ליישם 🙂

* הערות: אם עוד אין לך ניסיון כלל עם מרכיבים פעילים בטיפוח כמו החומצות הכימיות שהוזכרו בפוסט, היי זהירה. נסי מוצרים חדשים בהדרגה ולא כמה במקביל, ותמיד תהיי קשובה לעור שלך. אם הוא אדמומי, יבש או שורף לך – סימן שכנראה הגזמת עם השימוש במוצרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

מאיפה כדאי לקנות איפור

מאיפה כדאי לקנות איפור

רוצה לדעת מאיפה כדאי לקנות איפור איכותי בזול? במאמר זה תמצאי מידע על כל חנויות האיפור הזולות והמומלצות – שאת פשוט חייבת להכיר.

קראי עוד »
מה לעשות בחופש הגדול

מה לעשות בחופש הגדול

מחפשות מה לעשות בחופש הגדול, ואיך להעביר את הזמן בחופש? הגעתן למקום הנכון. בואו לקבל רעיונות למה אפשר לעשות בחופש הגדול כדי להעביר את הזמן.

קראי עוד »

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!