סאן אין לשיער - האם סאנין מומלץ להבהרת השיער או לא?

מחפשת מידע על סאנין או סאני לשיער? בואי ללמוד כל מה שחשוב לדעת על שימוש בסאן אין לשיער להבהרה ולגוונים בפוסט הבא.

רוצה להבהיר את השיער או להוסיף לשיער גווני שמש טבעיים ויפים? אם ככה, ודאי חיפשת דרכים להבהיר את השיער, וכך בטח שמעת על סאן אין לשיער. הרי מי לא שמעה על המוצר סאנין לשיער, או לא עצרה להביט בו כשהייתה בסופר פארם. ולכן, הגיע הזמן שנלמד כל מה שחשוב לדעת על סאן אין לשיער. כמו מה זה בכלל, איך מבהירים עם זה את השיער, למי זה מתאים ולמי זה אסור לשימוש, ומהן התוצאות הצפויות לנו לאחר השימוש במוצר (כולל תמונות לפני ואחרי שימוש בסאן אין).

מהו סאן אין לשיער?

סאן אין לשיער (Sun-in), הנקרא על ידי נערות ונשים לפעמים גם “סאני לשיער” או “סאנין לשיער” בתור קיצור, הוא תכשיר להבהרת שיער ביתית (הבהרת שיער באופן עצמאי). סאנין לשיער נמכר בסופר פארם ובעוד כל מיני חנויות אחרות. סאן אין בעצם מאפשר לך להבהיר את השיער, מבלי שתצטרכי ללכת לספר. אז אם את רוצה להוסיף גוונים בהירים עדינים בשיער, או להבהיר את כל השיער, ייתכן שאולי כדאי לך לשקול להשתמש בסאן אין. אבל, קודם כדאי שתקראי את כל המאמר. וזאת כדי שיהיה לך את כל המידע החשוב כדי להחליט האם זה באמת מתאים לך, והאם את מוכנה “לסכן” את השיער שלך לשם כך.

בלונד

סאן אין אדום או סאן אין צהוב?

תכשיר סאנין (Sun in) לשיער מגיע כיום בשני עיצובים. הראשון הוא סאן אין טרופיקל בריז, שנקרא גם “סאן אין אדום” או “סאן אין ורוד” כי הוא ממגיע בבקבוק בצבע אדום בהיר. והשני הוא “סאן אין צהוב”, שנקרא כך כי הוא מגיע בבקבוק בצבע צהוב.

כשכתבתי את המאמר, קראתי על המוצר ברשת כדי לקבל מידע נוסף עליו, למרות שהייתי משתמשת בו בעצמי בצעירותי. וראיתי שהמון המון בנות חושבות שיש הבדל בין השניים. רובן חושבות שסאן אין אדום מתאים לשיער חום וכהה ושסאן אין צהוב מתאים לשיער שטני, בהיר ובלונדיני יותר. כנראה הן חושבות כך בגללי צבעי האריזות.

ואז גיליתי שלפי האתר של סופר פארם, שמוכרת את המוצר, אין הבדל בין שני המוצרים! לטענתם, בשני המוצרים יש אותם מרכיבים פעילים, ואותם ריכוזים של המרכיבים. מה שאומר ששני המוצרים, הצהוב והאדום, אמורים להביא בדיוק לאותם תוצאות, ולהתאים בדיוק לאותם צבעי שיער. וזאת בשונה ממה שרבות מהנשים והילדות חושבות על המוצר.

אז מה בכל זאת ההבדל בין סאן אין לשיער בצבעי אדום וצהוב?

מסתבר שרק הריח – הצהוב הוא לימוני, והאדום הוא בריח פירות טרופיים. אז אם את מתלבטת איזה סאן אין לקנות, והאם לבחור בסאן אין ורוד או צהוב, פשוט תבחרי בריח האהוב עלייך.

סאן אין צהוב או אדום

כל מה שחשוב לדעת על סאן אין לשיער

סאנין – למי זה מתאים?

באופן כללי, sun in לשיער מתאים לבעלות שיער חום שאינו כהה מדי (חום שטני), או לבעלות שיער בצבע בהיר יותר (כמו ג’ינג’יות או בלונדיוניות). שימי לב שסאן אין לשיער שחור לא קיים. כלומר, אם יש לך שיער חום כהה או שחור, סאן אין לא יתאים לשיער שלך. ולא רק שהסאן אין לא יהפוך את שיערך לבלונדיני. אלא הוא יהפוך את שיערך לג’ינג’י אדמדם במקרה הטוב, ול”שרוף מת” במקרה הרע (עד כדי כך שאולי תיצטרכי להסתפר קצר, מרוב שהשיער הרוס). ואם את בכל זאת רוצה להבהיר שיער שחור או חום כהה או לצבוע צבע שיער כהה לבלונדיני, יהיה לך עדיף כנראה לבחור בדרך אחרת להבהרת השיער.

סאנין

במקרה הטוב – סאן אין על שיער שחור יהפוך את השיער לג’ינג’י אדמדם. ובמקרה הרע, השיער יהיה גם ג’ינג’י, וגם שרוף ופגום מאוד.

מתי אסור להשתמש בסאנין לשיער?

סאן אין לשיער צבוע או שעבר החלקה

אם השיער שלך צבוע או עבר טיפול כימי כמו החלקת שיער (מכל סוג) – אז אסור לך לעשות סאן אין. במיוחד אם את עושה צביעות שיער חוזרות ונשנות ואם בנוסף לזה שיערך עבר החלקה. זה יכול לפגוע בשיער בצורה קיצונית, ולהוביל לנזק בלתי הפיך לשיער ולקרקפת. ולכן, חשוב להימנע מכך בכל מצב, אם שיערך צבוע או עבר החלקה. ואם עשית החלקה לפני כשנתיים, ושיערך עדיין פגום – קחי בחשבון שזה כנראה יפגע בשיערך עוד יותר. ולכן, כנראה שזה לא יהיה שווה את זה, ושתצטערי שעשית זאת.

סאן אין לשיער שחור או חום כהה

בנוסף, כפי שציינתי קודם, סאן אין לא מתאים לשיער שחור (או חום כהה מאוד). וזאת שכן התוצאות יהיו מועטות מאוד (אם בכלל), וכנראה שהגוון יהיה ג’ינג’י אדמדם ולא בלונדיני. וזה לא שווה את כמה שזה שורף את השיער שלך. ולכן, אם יש לך שיער שחור, ואת רוצה להבהיר את השיער, רצוי שתחפשי דרך אחרת, שתהיה בריאה ומתאימה יותר לשיערך. ושלא תזיק לשיערך כמו שסאן אין יזיק לו.

סאן אין לשיער יבש או צבוע

ולסיום, חשוב לציין שלא כדאי להשתמש בסאן אין על שיער יבש ופגום. ולכן לרוב לא כדאי להשתמש בסאנין על שיער צבוע. זה אמנם לא אסור, אבל זה בהחלט ממש לא מומלץ, ולכן חשוב שתדעי זאת. ולמה זה כל כך לא מומלץ? כי סאן אין ממילא מייבש את השיער מאוד והורס אותו – יותר מצביעת שיער רגילה, שלא כוללת ייבוש של החמצן על השיער עם חום. כך שאם השיער שלך כבר הרוס או צבוע וחלש, הסאני לשיער יכול להחליש אותו ולפגוע בו עוד יותר.

סאנין לשיער
סאן אין לא מתאים לשיער שהוא כבר צבוע, או לשיער שעבר החלקה

האם סאן אין הורס את השיער?

אז האם סאן אין מזיק לשיער? התשובה היא, חד משמעית כן. כמו כל צבע לשיער או הבהרת שיער אחרת, סאן אין הורס את השיער ללא ספק. סאן אין גם מכיל מי חמצן, וגם כדי “להפעיל” אותו – צריך לחמם את השיער מאוד. בין אם על ידי חשיפה ממושכת לשמש, או על ידי ייבוש מאסיבי עם פן. ולכן הוא בהחלט שורף את השיער. ופעמים רבות הוא גורם ליותר נזק מאשר תועלת. סאן אין מייבש שיער והופך אותו לחלש, שביר, פגום, ובעל קצוות מפוצלים. וזה גם מסיר את המעטפת החיצונית והשקופה שמגינה על השיער מפני נזקים, ולכן השיער נהיה פגיע יותר.

סאן אין על שיער צבוע או שעבר החלקה

בנוסף, חוץ מזה שאסור לעשות סאני על שיער צבוע או שעבר החלקה, סאן אין הורס החלקה גם פעמים רבות. כלומר, כדאי שתדעי שסאן אין על החלקה הוא לא מומלץ בכלל ומסוכן. אז אם עשית החלקת שיער, ממש לא כדאי לך להשתמש בסאני לשיער, כי זה יהרוס לגמרי את החלקת השיער שעשית. וזה עלול להחליש מאוד את השיער ולפגוע בו, יותר מאשר עשיית סאן אין על שיער רגיל. וזאת שכן שיער שעבר החלקה הוא חלש ופגיע יותר מלכתחילה, בעקבות הטיפול הכימי שעבר. למעשה, זה יכול להוביל אפילו לנזק בלתי הפיך קיצוני. ולכן, כאמור, עלייך להימנע מעשיית סאן אין על החלקה בכל מחיר.

קצוות מפוצלים עקב הבהרת וצביעת שיער

סאן אין לשיער - תוצאות

מחפשת מידע על סאנין לפני ואחרי או סאן אין ביקורת וחוות דעת? רוצה לעשות sun in לשיער, אבל קודם מעוניינת להבין לאיזה תוצאות את צריכה לצפות? מצאתי כמה תמונות ברשת שיכולות להמחיש לך תוצאות סאן אין על השיער, אבל קודם נראה מה אלו שיצרו את המוצר טוענים שיקרה לשיער שלך. אז להלן תמונה הממחישה את תוצאות השימוש בסאני להבהרת השיער. אפשר לראות שבדומה לצביעת שיער לבלונד – ככל שהשיער בהיר יותר מלכתחילה, כך גם התוצאה הסופית תהיה בהירה ובלונדינית יותר.

סאנין תוצאות

וכעת נעבור לתמונות סאן אין לפני ואחרי שמצאתי באינטרנט:

תוצאות סאן אין

התמונה נלקחה מהבלוג הזה.

הבהרת שיער

סאנין

התמונה נלקחה מהבלוג הזה.

כפי שאפשר לראות, התוצאות של שימוש בתכשיר סאנין משתנות מאחת לאחת. יש כאלה שהחומר כמעט ולא ישפיע עליהן. ויש כאלה שהשיער שלהן יהפוך לג’ינג’י או לבלונדיני במהירות. בכל מקרה, ברוב המקרים, לאחר השימוש הראשון – השיער נהיה עם גוונים ממש קצת יותר בהירים מהשיער. מה שנראה כמו גווני שמש ממש טבעיים ובקושי מורגשים. כמו בתמונה הראשונה שצירפתי כאן מבין התמונות מהרשת. וככל שהשיער יותר בהיר מלכתחילה, כך הגוונים שנוצרים הם יותר בהירים. כמו בתמונה השניה שצירפתי כאן.
ואילו בתמונה שלמעלה, האחרונה מבין אלה שמצאתי ברשת, ממש ניכר תהליך לפני ואחרי סאן אין על השיער. כלומר, רואים איך לאחר כמה שימושים הצבע נהיה בהיר יותר ויותר. הבחורה בתמונה היא בעלת שיער חום במקור, שהפך לג’ינג’י לאחר השימושים הראשונים. ואילו לאחר עוד כמה חזרות על תהליך הבהרת השיער עם סאני – השיער שלה כבר נהיה ממש בלונדיני.

סאן אין לשיער - איך משתמשים בו נכון?

רוצה לדעת איך להשתמש בסאן אין לשיער בצורה נכונה? להלן מדריך איך לעשות סאן אין, שילמד אותך מה לעשות שלב אחר שלב:

1. ניסוי על קבוצת שיער קטנה

קודם כל תנסי לשים סאן אין על קבוצת שיערות ממש קטנה בקצוות. וזאת כדי לא להרוס קבוצת שיער גדולה בבת אחת. וכדי שתוכלי לראות האם את בכלל אוהבת את התוצאות שיוצאות לך, והאם כדאי לך להמשיך על כל השיער. לשם כך רצוי לבחור בקבוצת שיער פנימית קטנה, שפחות רואים. או בקבוצת שיער חיצונית קטנה – אם אין לך בעיה להסתפר מדורג אם לא תאהבי את התוצאה.

2. הרטיבי את השיער

על שיער ממש מעט רטוב, התיזי סאן אין. ההמלצה היא לבחור רק בכמה קבוצות שיער, וזאת לשם יצירת גוונים טבעיים כמו גווני שמש. בנוסף, רצוי לבחור רק באיזורים מהכתף ומטה. אך בכל מקרה, אין מניעה גם מהתזת החומר על כל השיער, לצביעת כל אורכי השיער, אם זה מה שאת רוצה. רק תנסי להיזהר מהקרקפת ולא להתיז עליה מהחומר. וגם לא להתיז חומר על הגבות או כל מקום אחר חוץ מהשיער!

3. תחממי את השיער

השיער צריך להתחמם בשלב הזה, לשם קבלת התוצאות והבהרת השיער. שתי הדרכים הקיימות לשם כך הן שימוש בפן או חשיפה לקרני השמש.
סאן אין – כמה זמן להיות בשמש עם החומר? שעה יכולה להביא לשינוי בצבע השיער. וככל שתשהי יותר זמן בשמש, התוצאות יהיו יותר בולטות. בכל מקרה, לא מומלץ להישאר עם sun in על השיער יותר מכ-5 שעות בשמש של אוגוסט (כדי לא “לשרוף” יותר מדי את השיער). אם את בים או בבריכה – אין בעיה להיכנס למים. ואם את עושה פן, את תרגישי שהחומר הנוזלי שהתזת התייבש, וכך יופיעו התוצאות על השיער.

5. חזרי על התהליך במידת הצורך

להבהרה נוספת של השיער תוכלי לחזור כל התהליך. לדעתי מומלץ לחזור על התהליך אחרי שבוע לפחות. וזאת כדי לאפשר לשיער “להתאושש”  קצת ממה שעשית לו.

ולהלן מדריך בתמונות לשימוש ביתי בסאן אין עם פן:

איך לעשות סאן אין בשיער

התמונה נלקחה מהבלוג הזה.

סאן אין עם מחליק

רוצה לעשות סאנין עם מחליק במקום עם שמש? עצרי. שימוש בסאן אין ומחליק יחד זה אסור, וזה מתכון לאסון ולשיער שרוף! כלומר לעשות סאן אין עם מחליק זו אופציה שלא באה בחשבון. בדיוק כמו שאסור לעשות מחליק כל שיער רטוב, כך גם לא על שיער שהתזת עליו סאן אין שזה מי חמצן. זה ישרוף את השיער שלך בצורה קיצונית, ויכול לגרום לנזק בלתי הפיך. ולכן, בכל מצב הימנעי משימוש בסאן אין ומחליק יחד.

הבהרת שיער לבלונד

איך להוריד סאנין?

עשית סאני לשיער ואת לא מרוצה מהתוצאה? אם ככה אז כדאי שתדעי שאם משתמשים במוצר סאנין – אז להחזיר את המצב לאחור זה לא כל כך פשוט, כמו שזה אולי נשמע. כלומר, אם הסאן אין הצליח להבהיר את שיערך או לשנות את צבעו, כנראה שזה לא יהיה כל קל להוריד ולהסיר אותו. למה? כי סאן אין לשיער מכיל מי חמצן, והוא מסיר את פיגמנט הצבע הכהה מהשיער. בנוסף, צבע לשיער כמו סאן אין (שבעצם גורם לצביעת שיער) הוא חזק ועמיד יותר מצבע השיער הטבעי. ולכן, לא ניתן להוריד סאן אין באופן מיידי. אז מה כן ניתן לעשות כדי להחזיר את שיערך למצב שהיה קודם? לפנייך מספר אפשרויות שאציג כעת.

איך להחזיר את השיער למצב שהיה – לפני הבהרת שיער עם סאן אין

1. לצבוע את השיער בחזרה לחום או לצבע המקורי שלך. כך תוכלי לכסות את הצבע של הסאן אין שלא אהבת ולהסתיר אותו, אך כן יהיה עלייך לצבוע שוב את השיער – מה שמחליש אותו והופך אותו לפגום.

2. אם שמת הסאן אין קודם רק על הקצוות כפי שהמלצתי, יהיה לך קל יותר להחזיר את המצב לקדמותו, כי לא יהיה לך חבל לגזור אותן קבוצות שיער קטנות שצבעת. את יכולה לעשות תספורת מדורגת או קצרה יותר, וכך לא יראו את נזקי הסאן אין.

3. לחפוף יותר מהרגיל. סאן אין, כמו כל צבע או הבהרה לשיער, דוהה בחפיפות. ולכן, על ידי כמה חפיפות רצופות, תוכלי לעזור לצבע לדהות מהר יותר. אבל חשוב שתדעי שזה לא יסיר את הסאן אין לגמרי, אלא רק יגרום לתוצאות שהשגת להיות מתונות יותר, ולדהות.

4. לחכות שהשיער יארך. זיכרי, השיער שלך אורך כסנטימטר מדי חודש. נכון שזה לא הרבה, אבל עם קצת סבלנות, יגדל לך שיער חדש, בלי נזקי סאן אין.

איך להוריד סאן אין

סאן אין לשיער - ביקורת שלי

רוצה לדעת האם סאן אין מומלץ? אז כמו שאמרתי קודם, גם אני השתמשתי בסאני לשיער בצעירותי. ולכן, הנה ביקורת סאן אין מהניסיון שלי:

סאן אין יתרונות

1. עם המוצר אפשר להבהיר את השיער באופן ביתי, מבלי שנצטרך ללכת לספר.
2. התכשיר עולה רק כ-60 שח במחיר מלא, שזה לא מחיר גבוה.
3. סאנין לשיער נמכר בכל סניפי סופר פארם, ולכן נגיש במיוחד, גם להזמנה אונליין.

סאן אין חסרונות

1. התכשיר מכיל מי חמצן, ולכן מזיק לשיער.
2. המוצר דורש שהייה עם מי החמצן על השיער בשמש או לשרוף את השיער עם החומר באמצעות פן. מה שמאוד מאוד מזיק לשיער גם כן.
3. המוצר מייבש את השיער, מחליש אותו, גורם לקצוות מפוצלים, ובקיצור – גורם לשיער להיראות פגום ולהיות פחות בריא.
4. התכשיר מתאים לשימוש ביתי ובכך מאפשר יצירת נזק בקלות רבה, אם משתמשים במוצר לא נכון.
5. ברוב המקרים, יתקבל גוון ג’ינג’י לא מחמיא (אלא אם כן את כבר ממש כמעט בלונדינית לגמרי). אם לא ישר אחרי השימוש מוצר, זה יקרה מהר מאוד. וזהו חיסרון משמעותי למוצר. 

שיער פגום
תשאלי את עצמך - האם קצת גווני שמש שווים את השיער היבש והפגום שיישאר לך?

סיכום - האם סאן אין מומלץ?

לסיכום, אם את רוצה להבהיר את השיער או להשיג גווני שמש טבעיים ומהממים, לדעתי אין ספק שעדיף לך לעשות גוונים במספרה, או לצבוע את השיער לבד בבית. ואם השיער שלך כבר צבוע לגוון שטני או לבלונד, ואת רוצה להבהירו עוד יותר, באמצעות סאן אין – אז הייתי מאוד ממליצה לך לשקול במקום זאת להשתמש בשמפו סגול.

אין טעם להתעסק עם סאן אין שדורש לשרוף את השיער שמרוח במי החמצן באמצעות פן או על ידי השמש. זה שורף את השיער בטירוף. לדעתי פי כמה וכמה יותר מאשר צביעת שיער לבד בבית. ומהניסיון שלי עם צביעת שיער ביתית ועם סאנין – צבע לשיער משאיר את השיער הרבה יותר בריא בשימוש ארוך טווח, מאשר סאנין. (הרי זיכרי שצבע לשיער לא דורש שימוש בפן או בשמש על השיער המחומצן, כמו שצריך לעשות בעת שימוש בסאן אין).

אז למה בנות עדיין משתמשות בו? כי הן לא מודעות לכך, כי סאנין נראה להן פשוט לשימוש וכו’. ולכן, כעת כשאת מודעת לכל זה, תשקלי שוב את השימוש ב-sun in לשיער. תשאלי את עצמך, האם שיער פגום ושרוף באמת שווה את זה? האם יש לך כוח להתמודד עם גווני ג’ינג’י אדמדמים שלא רצית? לדעתי, בהחלט עדיף לוותר על כך. וחד משמעית שעדיף לבחור בדרך אחרת להבהרת השיער, שלא כוללת שימוש בחום על השיער המחומצן.

עד כאן לפוסט זה על סאן אין לשיער. מקווה שעזרתי לך להבין מה זה סאנין הזה שכולם מדברים עליו, והאם זה מתאים לך.

יצא לך להשתמש בסאנין להבהרת השיער? אם כן – האם אהבת את התוצאות, או שדווקא פחות? שתפי אותנו בתגובות 🙂

ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם במאמרים הבאים:
איך לשמור על שיער צבוע.
צבע לשיער ללא אמוניה.
טיפול קרטין לשיקום שיער יבש. 
איך להשיג שיער מושלם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

מאיפה כדאי לקנות איפור

מאיפה כדאי לקנות איפור

רוצה לדעת מאיפה כדאי לקנות איפור איכותי בזול? במאמר זה תמצאי מידע על כל חנויות האיפור הזולות והמומלצות – שאת פשוט חייבת להכיר.

קראי עוד »
מה לעשות בחופש הגדול

מה לעשות בחופש הגדול

מחפשות מה לעשות בחופש הגדול, ואיך להעביר את הזמן בחופש? הגעתן למקום הנכון. בואו לקבל רעיונות למה אפשר לעשות בחופש הגדול כדי להעביר את הזמן.

קראי עוד »

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!