כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארה"ב

 

רוצים להוציא ויזה לארה”ב ומעוניינים להבין כמה זמן לוקח התהליך? ובכן, אתם לא לבד. אלפי אנשים מתעניינים בשאלה זו מדי שנה, בעולם כולו. ולכן החלטנו לכתוב עבורכם את המאמר הנוכחי, בו תמצאו כל מה שחשוב לדעת על התהליך של הוצאת ויזה לארה”ב – כולל כמה זמן התהליך אמור להימשך.

אז קודם כל, כמו בהרבה מקרים ומצבים אחרים שקשורים לבירוקרטיה, התשובה לשאלה כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארה”ב, היא – תלוי. ותאמינו או לא אך זה תלוי לא רק בגורמים ממשלתיים, אלא זה תלוי בין היתר בכם! במידה ותעקבו אחר כל השלבים ותעמדו בכל התנאים, תוכלו להשיג את הוויזה מהר למדי. ובמאמר זו נעזור לכם להבין מהם אותם שלבים ותנאים שעליכם לבצע ולעמוד בהם.


ויזה לארה"ב

כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארהב

רוצים לדעת מה כולל התהליך של הוצאת ויזה לארהב, וכמה זמן זה לוקח? להלן 4 השלבים להוצאת ויזה לארה”ב :

שלב מס’ 1 – מילוי טופס הבקשה ושליחתו

בשלב הראשון להוצאת הוויזה, אתם צריכים למלא את טופס הויזה שנקראDS160 . טופס זה אפשר למצוא באתר של השגרירות. בהקשר זה, כדאי שנזהיר אתכם מראש שמדובר בטופס עמוס, ארוך ובעל המון סעיפים. בטופס זה עליכם למלא את פרטי הנסיעה כמו איפה תשהו, ואם ביקרתם בעבר בארה”ב. ותצטרכו גם לענות על שאלות כלליות לגבי העבודה והמצב הכלכלי שלכם.
במידה ואתם שולטים בשפה האנגלית – הביצוע של שלב זה אמור לקחת לכם כשעה.

שלב מס’ 2 – תשלום אגרה וקביעת ראיון

השלב השני והמהיר יחסית, הוא לשלם אגרה ולקבוע ראיון בשגרירות. כלומר, אחרי מילוי הטפסים תצטרכו לשלם אגרה של כמה מאות שקלים – אותה אפשר לשלם דרך האתר או בסניפי הדואר בישראל. ואחרי ששילמתם, תוכלו ותצטרכו לתאם ראיון בשגרירות בת”א. שימו לב שההמתנה לראיון עשויה להימשך בין עשרה ימים לשבועיים, ולעיתים אפילו יותר. ולכן, אם אתם רוצים לקבל הוויזה במהרה – כדאי לקבוע את הריאיון בשגרירות ארה”ב מוקדם ככל האפשר.

שלב מס’ 3 – השגת המסמכים הדרושים

עד הריאיון בשגרירות, תדאגו להשיג את המסמכים הדרושים, כמו דרכון בתוקף, תמונת פספורט, טופס DS160 ממולא ומודפס, ואישור הזמנה לראיון. שימו לב שתמונת הפספורט צריכה לעמוד ביותר מעשר הנחיות מאוד מדוקדקות. כך שחשוב שתוודאו מראש שיש לכם תמונת פספורט שעומדת בכל אותן הנחיות. בנוסף, כדאי שתדעו שאם אתם צעירים – אז רצוי שתביאו מסמכים שמעידים על זה שאתם מתכוונים לחזור לארץ בעתיד (ולא להישאר בארה”ב), במידה ואתם יכולים. זה יעזור לכם לקבל את הוויזה מהר יותר.

שלב מס’ 4 – ראיון בשגרירות

כדאי שתדעו שרצוי לפנות כחצי יום או יום עבודה כך שיהיה לכם מספיק זמן פנוי לראיון בשגרירות, מבלי שתהיו בלחץ ללכת משם ולהמשיך את עיסוקיכם.  וזאת מהסיבה שסביר להניח שתתעכבו בתורים, ומכיוון שלפני הריאיון עצמו, תצטרכו לעבור בדיקות בטחוניות ובכמה תחנות, בהן יבדקו את הטפסים שלכם וייקחו לכם טביעת אצבעות. לאחר ראיון זה, תדעו אם האישור לבקשת הוויזה שלכם התקבל או נדחה.


וזה הכל! אחרי ארבעת השלבים הללו, תוכלו לקבל את הוויזה שלכם.
בסך הכל, אם פועלים לפי השלבים בצורה נכונה, מבלי להתעכב בדרך, כל התהליך יכול לקחת כחודש פחות או יותר.

ולסיום, להלן קישורים חשובים שיכולים לעזור לכם:
אתר שגרירות ארה”ב בישראל
חברת מסטר ויזה – הנפקת ויזות לארהב.
חברת ויזה NOW – הנפקת ויזות ואשרות לארהב.

בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!