איך לגרום למנהל לאהוב אותך

כל מה שחשוב שתדעי כדי שהבוס או הבוסית שלך יאהבו אותך

רוצה לדעת איך לגרום למנהל לאהוב אותי או על מה ולמה המנהל\ת יכול\ה לרצות לפטר אותך? הגעת בדיוק למקום הנכון. במאמר זה נבין מה לעשות בעבודה ומה לא לעשות בעבודה – כדי שהמנהל יאהב אותך ולא ירצה לפטר אותך.

איך לגרום למנהל לאהוב אותי

איך לגרום למנהל\ת לאהוב אותי

רוצה לדעת איך לגרום למנהל או למנהלת להעריך אותך ולאהוב אותך, ואולי אף להעדיף אותך על פני שאר העובדים בצוות? בניית יחס חיובי ומקצועי עם המנהל\ת נבנה על תקשורת טובה, התנהלות מקצועית ויצירת אפקטיביות בעבודה. הנה 9 עצות שיכולות לסייע לך אם את רוצה לדעת איך לגרום למנהל\ת לאהוב אותך יותר:

1. תהיי מקצועית
שקיפות, גם בנוגע למשימות שנכשלות, והשקעה בעבודה הם דרכים טובות להראות כי את מקצועית ומתעניינת בתפקידך.

2. שתפי פעולה והציעי רעיונות
הצעת רעיונות, השקעה בתקשורת עם הצוות ושיתוף הפעולה עם הצוות יכולים להראות שאת רואה את התמורה הגדולה שהם נותנים לך ושאת רוצה לתרום להצלחת העסק.

3. תדעי לתת ולקבל משוב
בארגונים תאגידיים וארגונים גדולים אחרים, חשוב לדעת לתת ולקבל משוב. כשאת נותנת משוב, חשוב שתהיי מנומסת ומקצועית. וכך גם כאשר את מקבלת משוב על עבודתך – חשוב שתדעי לקבל ביקורת. 

4. השתפרי בהתאם לביקורת שאת מקבלת
חוץ מלדעת לקבל משוב וביקורות מהמנהל או מהצוות – חשוב גם שתדעי להתכוונן ולהשתפר בהתאם לביקורות. המנהלת אמרה לך שלוקח לך יותר מדי זמן לסיים משימות או שאת מגיעה מאוחר מדי? אם כך, סימן שאם את רוצה שמנהלת תאהב אותך – אז את צריכה להתאים את עצמך לביקורת שאת מקבלת ממנה, ולהתנהג ולהשתפר בהתאם.

5. תהיי אמיתית
בהמשך לסעיף 1 שמדבר על מקצועיות, חשוב שתהיי אמיתית אם את רוצה שמנהל יאהב אותך. אף פעם אל תשקרי או תסתירי מהמנהל מידע, ותהיי תמיד שקופה באופן מקסימלי. גם אם מה שאת צריכה להגיד או לספר למנהל קשור לתקלה או שגיאה שלך בעבודה. זה עדיף על פני שתסתירי את זה.

6. שיפור אישי
תשקיעי בשיפור אישי ובפיתוח מיומנויות נוספות שיכולות להיות קשורות לעבודה שלך. זה מראה על רצון להתפתח ולשפר את העבודה שלך. וזה יגרום למנהל שלך לאהוב ולהעריך אותך יותר.

7. גיבוי והקלה
בעת הצורך, היה זמינה לסייע ולתמוך במנהל\ת ובצוות. זה יראה למנהל\ת שאת מביאה תועלת, ומוכנה לסייע ולעזור כשצריך, וזה יגרום לה או לו להעריך אותך הרבה יותר.

8. תקשיבי ותשאלי שאלות
תקשיבי לכל הוראה ולכל מילה שהמנהל או המנהלת שלך אומרים לך. ואם משהו לא ברור לך, תמיד תשאלי שאלות. זה יראה על הנכונות שלך להבין טוב יותר את המשימות שלך וללמוד את העבודה יותר לעומק.

9. תראי בהתאם לתפקיד שלך
חשוב להתלבש ולהתאפר לעבודה בהתאם לתפקיד שלך. למידע נוסף קראי את המאמר על איך להתאפר לעבודה.

מה לעשות כדי שהמנהל יאהב ויעריך אותי

על מה ולמה המנהל\ת יכול\ה לרצות לפטר אותי ?

אחרי שהבנת איך לגרום למנהל לאהוב אותך, אולי את רוצה לדעת למה המנהל יכול לרצות לפטר אותך. זה יכול לעזור לך גם ללמוד מה לא לעשות – כדי שהמנהל יאהב אותך. החלטת מנהל\ת לפטר עובד יכולה להיות תוצאה של מספר גורמים, ולפעמים הם יכולים להיות תלויים בשילוב רב של גורמים. הנה כמה סיבות אפשריות:

1. ביצוע גרוע
אם הביצועים שלך בעבודה אינם טובים, זה עשוי להביא להחלטה לפטר אותך.

2. פערי ביצוע
אם את לא מצליחה לבצע את המשימות שלך כמו שמצופה ממך ובמסגרת הזמן המצופה ממך, זה יכול להשפיע על ההחלטות.

3. התנהלות לא מקצועית
בכל עבודה יש נורמות וערכים אחרים לגבי מה שנחשב מקובל ומקצועי ומה שנחשב להפוך מזה. דעי והכירי את הגבולות בעבודה שלך. אם תתנהגי באופן לא מקצועי, זה ישפיע על ההחלטה האם כדאי לפטר אותך.

4. גניבה, שוחד או הטרדה מינית
אם המנהל יחשוד שאת גונבת מהארגון, משחדת גורמים בארגון או מטרידה מינית אנשים בארגון או מחוצה לו, זה כמובן ישפיע על החלטת המנהלת האם לפטר אותך.

5. ריבים עם הצוות או המנהל
ריבים עם הבוס או הצוות יכולים גם הם לגרום למנהל שלך לרצות להחליף אותך בעובד אחד.

6. עובד טוב יותר
אם החברה בה את עובדת נמצאת בקשר עם חברת כוח אדם או מקור אחר שיכול להביא לחברה עובדים טובים ממך, אז ייתכן שהחברה תשקול “להשתפר” על ידי החלפתך בעובד טוב ממך.

בכל מקרה, כדאי לזכור שההחלטה לפטר או להחזיק אדם שעובד בתפקיד כלשהו בחברה הן מורכבות במיוחד ומשתנות לפי התנאים המיוחדים של כל ארגון.

איך להתנהג כדי שהמנהל יאהב אותי ולא ירצה לפטר אותי

האם זה בסדר לתת מתנה למנהל או לצוות או להחמיא למנהל?

האם זה בסדר לתת מתנות לעובדים בצוות ולמנהל\ת? והאם זה בסדר להחמיא למנהלת, למשל על השמלה שלה?

1. מתנות לצוות ולמנהלת

לרוב, בהחלט ניתן לתת מתנות למי שעובד אתכם בצוות. לדוגמא כשאני חזרתי מרוסיה הבאתי לכל מי שעובד איתי בצוות מטריושקה קטנה, וכולם מאוד אהבו את המתנה. וכשחזרתי מ-יוון, הבאתי להם סבון מקומי. מדובר במתנות קטנות וסמליות שיעזרו לכם להתקרב לעובדים בצוות שלכם. אבל הכי חשוב שתזכרו לתת מתנות סימליות ולא גדולות או אישיות מדי. וכמובן שתחלקו מתנות באופן שיוויוני לכל מי שאתם עובדים איתו בצוות, בלי לעשות אפליות. והכי חשוב – כשאתם נותנים מתנה לכל הצוות, אל תשכחו לתת את אותה מתנה גם למנהל שלכם.
לסיכום, כאשר מדובר במתנות, חשוב לשמור על התפקיד המקצועי והאמפתיה האנושית במקביל, ולהשתדל להפריד את היחסים המקצועיים מהאישיים כך שלא יתערבו זה בזה. 

2. האם זה בסדר להחמיא למנהל

מבחינת מחמאות למנהל או למנהלת – העקרונות והנורמות יהיו שונים מארגון לארגון. בארגוני תאגיד, בהחלט ניתן להחמיא למנהל או למנהלת. לדעתי, אפשר להחמיא למנהל לא רק על העבודה או הניהול שלו, אלא אפילו על הלבוש שלו. אבל, וזה אבל חשוב – יש לעשות זאת בגבול הטעם הטוב ומבלי להגזים. המחמאה צריכה להיות אותנטית, מנומסת ומרימה, וחשוב שלא יהיה במחמאה שום דבר שיכול להביך או לגרום לאי נעימות.

עד כאן לפוסט זה על איך לגרום למנהל לאהוב אותי ואיך לגרום למנהל לא לרצות לפטר אותך – מקווה שעזרתי 🙂

יש לך טיפים נוספים? שתפי אותנו בתגובות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!