עישון בהריון - כל מה שצריך לדעת

את מעשנת בהריון? אם כן אז את חייבת לקרוא את הפוסט הבא.

אם את מעשנת בהריון – כדאי שתדעי שהחומרים הרעילים בסיגריה עוברים גם לעובר שלך, ומסכנים את התפתחותו. אז אם את נמצאת בתקופת ההריון הכה משמעותית, שבה חיים חדשים נוצרים בתוכך – ובמיוחד אם נהגת או שאת נוהגת לעשן – כדאי לך מאוד לקרוא את הפוסט הבא, שמדבר על כל מה שחשוב לדעת על עישון בהריון. האם זה אכן מזיק לעובר? מהם הנזקים הפוטנציאליים? ואיך אפשר להצליח לא לעשן בהריון? כל התשובות בפוסט הבא על הריון ועישון, שממש כדאי לך לקרוא לפני השאכטה הבאה שאת לוקחת.

עישון בהריון

עישון בהריון - האם עישון בהריון מזיק לעובר?

קודם כל חשוב שתדעי שכאשר את מעשנת, את שואפת את עשן הסיגריה ומעבירה לגופך את שאר החומרים הרעילים הנמצאים בסיגריות. וכך את גם פוגעת בעצמך, וגם בעובר שלך. בזמן עישון סיגריה אחת את מכניסה לגופך לא פחות מ-7 אלף כימיקלים, ביניהם לא פחות מ-70 שהוכחו כחומרים מסרטנים. עשן הסיגריות גם גורם להחדרת גזים כמו חד-תחמוצת הפחמן, שמפחית את שיעור החמצן במחזור הדם ומקשה על הנשימה.

מהם הנזקים של עישון בהריון?

עישון בתקופת ההריון פוגע, כאמור, לא רק בך – אלא גם בעובר שלך. ולאחר הלידה – העובדה שעישנת ממשיכה לפגוע בבריאות התינוק. אז מהם הנזקים האפשריים אם את מעשנת בהריון? לעשן סיגריות בתקופת ההריון מגביר את הסיכון לנזקים הבאים:

1. עישון בהריון מגביר את הסיכון להפלות.

2. עישון בהריון מגביר את הסיכוי לבעיות בשליה, ולתופעות כמו היפרדות שליה או שליית פתח.

3. לעשן בהריון עלול להוביל למומים מולדים, כמו חך ושפה שסועים.

4. עישון בתקופת ההריון עלול להוביל למחלות, ללידה מוקדמת, לנכות או פגות של התינוק, ואפילו למוות בעריסה.

4. תינוקות לאמהות מעשנות פעמים רבות נולדים עם ריאות חלשות יותר ובעיות נשימה.

5. עישון בהריון מוביל למשקל לידה נמוך מהרצוי בקרב כ-25% מהלידות לאם מעשנת.

7. תינוקות לאמהות מעשנות נולדים לפעמים עם קשיי למידה, כמו הפרעת קשב וריכוז.

שימי לב – גם שאיפה אחת ביום יכולה להיות יותר מדי! ועישון כפוי גרוע לא פחות. ולכן בתקופת ההריון הכה רגישה וחשובה – נסי פשוט להימנע מלעשן ולהימצא בקרבת מעשנים כמה שפחות.

עישון בהריון - לעשן בהריון
אישה מעשנת בהריון - למרות שזה פוגע בעובר ומאוד לא מומלץ!

למה כדאי לך להפסיק לעשן בהריון?

מה הבייבי שלך ירוויח אם תפסיקי לעשן בהריון?

קודם כל, יהיה לו סיכוי גבוה יותר להגיע לסיום ההריון, להיוולד בזמן הנכון, ולהשתחרר איתך מבית החולים. שנית, אם תפסיקי לעשן בהריון – התינוק שלך יהנה מיותר חמצן ויזכה להתפתחות וגדילה טובים. גם משקל הלידה צפוי להיות טוב יותר. והתינוק שלך לא יהיה בסיכון כה גבוה למומים, למחלות, לפגות, לקשיי למידה ולתופעת המוות בעריסה. 

למה עוד כדאי לך להפסיק לעשן בהריון ובכלל?

אם תפסיקי לעשן, תרוויחי המון גם בלי קשר להריון. ראשית, הנשימה שלך תשתפר. שנית, תהיי בריאה יותר. והסיכוי שלך לחלות במחלות לב, סרטן, שבץ, או מחלות קשות אחרות הנגרמות מעישון סיגריות – יירד משמעותית. חוץ מזה, יהיה לך יותר כוח, תתמלאי אנרגיות, והעובדה שהפסקת לעשן תמלא אותך שמחה וגאווה עצמית בריאה. ייתכן שגם תחושי שיפור בחוש הטעם, ותהני יותר מאוכל. אה, וכמובן שתוכלי לפנק את עצמך או לחסוך יותר – בזכות העובדה שאת לא צריכה יותר לבזבז כסף על סיגריות. וחשוב לא פחות: מחקרים פסיכולוגיים מוכיחים שילדים שגדלים בבית עם הורים מעשנים, נוטים להפוך למעשנים בעצמם, יותר מאשר ילדים שגדלים להורים לא מעשנים.

עד כאן לפוסט זה על עישון במהלך ההריון. למדנו על הנזקים האפשריים אם אנחנו מעשנות בהריון ועל הסיבות שכדאי לנו להפסיק לעשן – בתקופת ההריון, ובכלל. מקווה שכעת יש בך את המוטיבאציה להפסיק לעשן בהריון, גם אם זה עלול להיות לפעמים לא פשוט. יש לך מה להוסיף או רוצה לשתף אותנו בחוויה האישית שלך? נשמח לשמוע 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!