האם לספר לו שאת מאוהבת בו?

רוצה לדעת האם לספר לו שאת מאוהבת בו? הפוסט הבא הוא בשבילך.

יש מישהו שמוצא חן בעינייך מאוד ואת לא יודעת אם לספר לו שאת מאוהבת בו?
בפוסט זה נענה על השאלה הפופולארית – “האם לספר לו שאני מאוהבת בו?”.
ונדון בדרך הכי נכונה לספר למישהו שאת מאוהבת בו.


אז האם כדאי לך לספר לו שאת בקטע שלו? המשיכי לקרוא ותגלי 🙂

האם לספר לו שאת מאוהבת

ההתלבטות הגדולה: האם לספר לו שאת מאוהבת בו?


ראשית, חשוב לציין שההתלבטות לשתף מישהו ברגשותייך היא התלבטות נורמלית וטבעית. ההתלבטות האם לספר למישהו שאת מאוהבת בו היא התלבטות שרבות מאיתנו חוות. ואנו חוות זאת בגילאים שונים – צעירים או מבוגרים.

ההתלבטות הזו לרוב נובעת מהחשש שנקבל תגובה שלא ציפינו לה או תגובה אחרת משהיינו רוצים לקבל.  מדובר בחשש נורמלי וטבעי מפני דחייה ומפני הלא-נודע. חשש זה טבוע בכולנו ומקורו הישרדותי.

ההחלטה לשתף מישהו אחר ברגשותינו דורשת מאיתנו להיחשף בפניו. וזה לא תמיד פשוט. במיוחד אם אתם עדיין לא בני זוג. קשה להעריך מה תהיה תגובתו של הבחור על חשיפת רגשותייך. את לא יודעת איך הוא יגיב, מה הוא יאמר ומה הוא יחשוב עלייך. ואת לא יודעת איך ייראה הקשר שלכם לאחר מכן.

האם לספר לידיד שאת בקטע שלו?

אתם ידידים טובים והתאהבת בו מבלי שהוא יודע? במקרים אלו עולה גם החשש שהקשר הרומנטי או החשיפה על התאהבותך בו עלולה לפגוע בידידות ובקשר הקרוב שנרקם ביניכם. לפעמים זה מפחיד ‘לסכן’ את הקשר הקיים.
ולכן במקרים אלו רבים מאיתנו מעדיפים שלא לחשוף את הרגשות. שימי לב, שבמקרה כזה (שאת בוחרת לא לספר לו) עולה גם האפשרות שאת מפסידה משהו טוב יותר. כלומר, שבשל אי-חשיפת רגשותייך, את מאבדת את האפשרות לחוות עם אותו אדם מערכת יחסית זוגית, וקשר קרוב עוד יותר שיכלתם להנות ממנו מפי כמה.

לספר שאת מאוהבת

מה עוד חשוב לדעת לפני שאת מספרת לו?

דעות ועצות של חברים ובני משפחה

בהקשר זה, כדאי לדעת גם שדעות של חברות, חברים או בני משפחה עלולות לעיתים לעזור. ולעיתים הן עלולות גם לבלבל ו’להרוס’. לא בטוח שמה שנראה נכון לחברה שלך זה גם מה שנראה לך נכון. לא בטוח שמה שאבא או אמא רוצים בשבילך זה גם מה שאת רוצה. לכן חשוב שתסתכלי על חוות הדעת והעצות שאת מקבלת מהסביבה בעין ביקורתית. אל תקבלי כל עצה כמובן מאליו. וחשבי האם זה באמת מתאים ונכון לך. כשאת מחליטה החלטות, כמו האם לספר למישהו שאת מאוהבת בו, חשבי האם זה באמת מה שאת רוצה לעשות? האם זה באמת מה שאת חושבת שנכון לך?


האם את באמת מוכנה לזה?

כדי לספר למישהו שאת מאוהבת בו דרושה בשלות מסוימת. כמו שבטח כבר שמת לב, אהבה היא רגש חזק. היא יכולה לשגע את מחשבותייך מבוקר עד ליל, ולשמח או להעציב אותך. אם את מספרת למישהו שאת מאוהבת בו – יש לכך השלכות מסוימות. כאמור, זה דורש ממך להיפתח בפני אותו בחור ולחשוף בפניו את רגשותייך. לכן חשוב שאם את בוחרת לעשות זאת תהיי מוכנה לקבל כל תגובה שהוא ייתן לך. וחשוב שתהיי בטוחה שאת באמת מוכנה לזה.

אהבה, זוגיות, יחסים

לסיכום - מתי ואיך לספר לו שאת מאוהבת?


האם בכלל לספר לו שאת מאוהבת?

בסופו של דבר, אם את שוקלת לספר למישהו שאת מאוהבת בו, יש לך סיכוי לזכות כאן במשהו טוב – זוגיות, אהבה אמיתית. ומקסימום, הוא יגיד לך לא – שגם זה לא סוף העולם. לדעתי, אם את באמת מאוהבת בו, עדיף לך לנסות ולהרוויח אהבה אמיתית. זה עדיף מאשר לא לנסות כלל ולתהות בזקנתך מדוע אף פעם לא ניסית את מזלך עם אותו בחור.

מתי זה הזמן הנכון לספר לו?

זיכרי, לכל אחד יש קצב שונה בכל מה שקשור לאהבה ולמערכות יחסים. כך גם לכל אחד לוקח זמן שונה כדי להחליט ‘כן, אני מאוהב\ת בו\ה’. לכן גם אין תשובה חד משמעית לשאלה “מתי זה הזמן הנכון להגיד למישהו שאני מאוהבת בו?”. אבל מה שכן, את חלק מהקשר הזה שנרקם בינך לבין בן זוגך הפוטנציאלי – ואין כמעט אדם שיידע לענות על השאלה הזאת טוב יותר ממך!

איך לספר לו?

אמנם את לא יכולה לשלוט על תגובתו של הבחור שתספרי לו על רגשותייך כלפיו. אבל את כן יכולה לשלוט על הדרך שתספרי לו על זה.
את יכולה רק לרמוז לו על כך, לגשש או לשאול ישירות. אבל רק את יודעת מה מתאים יותר עבורך ועבור הקשר שלכם. ומה דעתך? האם אי פעם סיפרת למישהו שאת מאוהבת בו?
האם את תמיד מחכה שהוא יגיד את זה ראשון, או שאין לך בעיה להגיד ראשונה בעצמך?
שתפי אותי בתגובות 🙂

תגובות (4)

 1. בדוי says:

  אני כל כך רוצה לספר לו!!
  אבל אני מפחדת שהוא יצחק עליי עם חברים שלו

  1. says:

   היי “בדוי-ה” האהובה מה שלומך? כיף לראות את התגובה שלך.
   זה מקסים לדעתי להיות מאוהבת. ולפעמים שווה לנסות ולספר לצד השני – כי יכולים להרוויח משהו ממש מדהים ועוצמתי!
   אפילו שזה יכול להיות מפחיד אם הצד השני לא ירצה, מה שיכולים להרוויח הרבה יותר גדול ממה שיכולים אולי “להפסיד” – אז לדעתי בהרבה מקרים שווה לנסות ולספר.
   תעדכני מה בסוף עשית ואיך זה נגמר 🙂
   בהצלחה! שלך, קטיה.

   1. אנונימית says:

    אני רוצה זוגיות ואני רוצה לספר לו!
    וגם אני חושבת שהוא בקטע שלי, אבל אני מפחדת שהוא יגיד לא ושאביך את עצמי.
    אני גם לא בטוחה שאני מאוהבת בו ושהוא הגבר הנכון😓
    מה לעשות😕?

    1. says:

     היי, קודם כל שמחה לשמוע שאת מאוהבת ושאת חושבת שהוא בקטע שלך! אבל, אל תחששי מלספר לו, את לא תביכי את עצמך! וכדי לדעת אם הוא הגבר הנכון – קראי את המאמרים שכתבתי בנושא. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!