מה צריך כדי לפתוח בלוג באינטרנט?

חולמת לפתוח בלוג באינטרנט ורוצה לדעת מה זה דורש? הגעת למקום הנכון. בואי ללמוד כל מה שרצית לדעת על כל מה שצריך כדי לפתוח בלוג באינטרנט.

החלום שלי מאז שהייתי קטנה היה לפתוח בלוג אופנה או בלוג לנשים באינטרנט. פתחתי כמה כאלה בתור ילדה באתרים שאפשרו זאת בזמנו. לא מזמן החלטתי לפתוח בלוג לנשים שהפעם אתמיד בתחזוקתו.

החלטתי לכתוב את המאמר הזה כדי שאם את רוצה לכתוב ולנהל בלוג ברשת – תביני שזה ממש לא עניין רציני. יש כאלה שחושבים שמדובר ב’סיפור’ של ממש ומהסיבה הזאת נמנעים מלפתוח בלוג או אתר אחר. לי חשוב שתדעי שאם את רוצה לכתוב ולנהל בלוג משלך באינטרנט –  את לגמרי יכולה לעשות את זה. וזה לא דורש הוצאות גבוהות מדי או הרבה יותר מדי זמן השקעה.

 

לפתוח בלוג באינטרנט

אז מה צריך כדי לפתוח בלוג באינטרנט?

קודם כל, כדי לפתוח בלוג באינטרנט, את צריכה לדאוג לכל מה שצריך כדי שיהיה לך אתר משלך באוויר.

דומיין

הדומיין הוא למעשה הכתובת של הבלוג שלך באינטרנט. כלומר, בשביל שיהיה לך אתר, את צריכה לרכוש דומיין מחברה מורשת המוכרת דומיינים.
לרוב, העלות היא של כמה עשרות עד מאות ש”ח בשנה.

טיפים לקניית דומיינים:

* אני נוהגת לקנות דומיינים מאתר Box הישראלי. העלות של כל דומיין דרכם, כיום, היא 67 ש”ח בשנה.
* אם את מתכוונת לפנות לקהל ישראלי, רכשי דומיין המסתיים ב-co.il. ואם את מתכוונת לפנות לקהל בחו”ל, העדיפי דומיין המסתיים ב-com.il. זה יעזור לך להתקדם בגוגל בקרב המשתמשים שהם קהל היעד שלך.
* רכשי דומיין עם שם מיתוגי וקליט. נניח כמו girls-world.co.il.

שרת

כל אתר או בלוג חייב להיות מאוחסן על שרת. ולשם כך יש צורך בשירותיה של חברת אחסון שרתים.
לרוב, העלות היא של כמה עשרות עד אלפי ש”ח בשנה. העלות משתנה בהתאם לגודל חבילת האחסון והשירותים הנלווים.
בקצרה, ניתן לומר שככל שעל הבלוג שלך יהיה יותר תוכן ומדיה, כמו תמונות, אז תזדקקי לחבילת אחסון גדול (ויקרה) יותר.

טיפים לבחירת חברת שרתי אחסון:

* ביחרי בחברת אחסון אתרים אמינה, וותיקה ועם שרתים מהירים. ורצוי בעלת שירות לקוחות בעברית, גם אם זה יעלה טיפה יותר מלרכוש אחסון מחברה בחו”ל. אני רוכשת אחסון לאתרים שלי מחברת ereznet. אני אוהבת מאוד את שירות הלקוחות המהיר והיעיל שלהם, את המחיר הנוח והמשתלם לעומת המחיר אצל המתחרים, ואת מגוון השירותים המוצע. החיסרון בחברה שהצעתי אגב הוא שנכון להיום הם ממשיכים לחייב אותך אוטומטית עד שאת מבקשת להפסיק את השירות.
^^ עדכון: חברת website-planet ערכה לאחרונה מחקר מקיף על 10 מחברות האחסון הגדולות בישראל. ארזנט אינה נמצאת שם, ולכן לאתרים הבאים שלי אני אנסה את אחת מהחברות שיצאו מובילות במחקר ואעדכן את דעתי לאחר שאנסה חברות אחסון אתרים נוספות.

* התחילי מחבילת אחסון קטנה והגדילי אותה בהתאם לצורך. אין צורך לשלם מלכתחילה על חבילה המיועדת לאתרים גדולים. במיוחד לא כאשר את יודעת שבשנה הקרובה כנראה לא יכנסו הרבה גולשים לאתר והוא עוד לא יהיה מפוצץ בתוכן. יש לציין שכאשר האתר מגיע לכמות גולשים מכובדת מספיק – ניתן לרכוש חבילתאחסון לשנה גם אם היא מעט גדולה ממה שאתן צריכות, כדי למנוע “קריסות” של האתר.

פלטפורמה לניהול התוכן באתר:

יש הרבה פלטפורמות לניהול תוכן (CMS) באתרי אינטרנט, כמו וויקס, וורדפרס, ג’ומלה, דרופל וכו’. אני ממליצה לך על וורדפרס ללא שום ספק. זאת שכן היא מערכת קוד פתוח (כלומר ניתן להכניס שינויי קוד באתר), חינמית, נוחה מאוד להבנה ולתפעול, מתקדמת ומתעדכנת. והיא גם מומלצת מאוד לאתרים שרוצים שהאתר שלהם יקודם טוב בגוגל ובמנועי החיפוש.

טיפים לניהול התוכן באתר:

* אם בחרת בוורדפרס, הורידי את תוסף yoast שיעזור לך לעשות אופטימיזציה וקידום אורגני לעומדי הבלוג שלך.
* תגבי את כל התכנים והתמונות באתר שלך בתיקיות מתאימות וייעודיות במחשב שלך. בררי מול חברת האחסון שלך מהו נוהל הגיבוי הסטנדרטי של הנתונים באתר. ותשקלי לבקש מהם לשדרג את החבילה לשם גיבוי תכוף ו’רציני’ יותר של הנתונים.

עד כה עם הפרטים ה’טכניים’ כדי שהבלוג שלך יהיה באוויר 🙂

לפתוח בלוג

מה עוד צריך כדי לפתוח בלוג באינטרנט?

אחרי שהאתר שלך באוויר – הגיע הזמן להפוך אותו לבלוג החלומי שלך. לשם כך – את צריכה ליצור תכנים מעניינים ולהשיג תמונות מתאימים. ואז להטמיע אותם באתר שלך ולעצבם.

1. תכנים

קודם כל הבלוג שלך צריך שיהיה בו תוכן – כדי ליצור תשתית ראשונית לקליטת הגולשים לבלוג. הרי כשהגולשים יגיעו לבלוג, הם מצפים למצוא בו תוכן איכותי. ואם לא יהיה בו כזה, אז למעשה הגולשים יינטשו את הבלוג ולא יחזרו אליו. הבסיס לפתיחת בלוג לטעמי הוא כ-10 מאמרים לכל הפחות או אפילו 20 או 30 מאמרים.

לדעתי, את יכולה להתחיל לכתוב כמה מאמרים ראשונים לבלוג העתידי שתפתחתי עוד לפני שאת קונה דומיין, שרת וכו’… כך תדעי אם את נהנת מזה ואם זה מתאים לך. זה גם יגביר את הסיכוי שתפתחתי את הבלוג בהמשך ושזה לא יישאר בגדר רק רצון חזק.

את התכנים לבלוג את יכולה לכתוב בעצמך. לדעתי זו האפשרות הטובה יותר, שכן כך יש לך שליטה מלאה על תכני הבלוג. אין לך זמן ליצירת התכנים והטמעתם באתר? את תמיד יכולה לשכור את שירותיו של כותב תוכן ו\או מומחה במערכת ניהול האתר שלך לשם הטמעת התכנים.

טיפ: איך להחליט על מה לכתוב בבלוג?

בהתחלה זה יכול להיות קצת קשה להחליט על מה לכתוב בבלוג שלך. במיוחד אם זו הפעם הראשונה שאת כותבת בלוג ובייחוד אם את לא מאוד מנוסה בכתיבה. ראשית, חישבי על תחום כללי שבו תירצי לנהל בלוג. למשל עבורי התחום הכללי היה ‘עולמן של נשים’ שזהו תחום מאוד כללי יחסית. לאחר מכן חישבי על תתי תחומים שתירצי לדבר עליהם. למשל עבורי תתי התחומים היו אופנה, איפור, טיפוח – כולל סקירות מוצרים שהשתמשתי בהם, יחסים ואהבה, עיצוב פנים, לייף סטייל (כולל קניות באינטרנט וטיולים בארץ ובעולם), וכן רשתות חברתיות ודיגיטל. התחילי מלכתוב מאמר או שניים לכל אחד מתתי התחומים שמצאת, וכך לאט לאט התחילי למלא את הבלוג שלך בתכנים רלוונטיים.

2. תמונות

כמעט כל אתר חייב שיהיו בו תמונות ובבלוגים הדבר בולט עוד יותר. בבלוגים מאוד נהוג להעביר את מה שרוצים על ידי שימוש מרובה בתמונות. למעשה, תמונות הן כמעט חלק בלתי נפרד מכל בלוג. נכון, את יכולה תמיד למצוא תמונות חינמיות באינטרנט. אבל, לטעמי, אם את רוצה שהבלוג שלך יהיה ייחודי ומעניין – אז כדאי לך להשתמש בתמונות מאתרים בתשלום או ליצור את התמונות בעצמך. צרפי למאמרים שאת כותבת לבלוג שלך תמונות מתאימות, מקוריות וכאלה שמושכות את העין. זה ישדרג משמעותית את העניין שהגולשים מוצאים בבלוג שלך וישפר את חוויית הגלישה שלהם בבלוג.

איך להשיג תמונות מהממות לבלוג שלך?

שימי לב שאת לא יכולה להוריד תמונות מגוגל ולשים אותן באתר שלך, כי זה פשוט לא חוקי. אמנם, יש אתרים חינמיים שאפשר לקחת מהם תמונות ולשים באתר בצורה חוקית. אבל המבחר בהן, לרוב, הוא דל ומאכזב ביותר. לכן את יכולה ליצור את התמונות לבלוג שלך בעצמך (כלומר, לצלם עם מצלמה מקצועית). או לקנות תמונות לשימוש מסחרי מאתרי תמונות ייעודיים. אני אוהבת מאוד את האתר של 123rf לרכישת תמונות. אני מוצאת את החבילות שלהם זולות משמעותית מהמתחרים, ניתן לבצע באתר חיפוש של תמונות לפי מילות מפתח שונות, והמגוון של התמונות באתר הוא עצום. המחיר לתמונה באתר זה הוא בין כמה ש”ח לכמה אגורות – תלוי בחבילה שאת בוחרת בה (כלומר, כמות התמונות שאת מתכוונת ומתחייבת להוריד).

לפתוח בלוג באינטרנט : בלוגינג - בלוג טיפוח, אופנה, איפור

לפתוח בלוג באינטרנט - סיכום

לסיכום, נעבור על מה שלמדנו בפוסט זה.

מה צריך כדי להעלות אתר לאוויר? דומיין, אחסון ומערכת לניהול התוכן באתר.

אחסון עולה כ-30 ש”ח בחודש לאתר בינוני, שזה 360 ש”ח בשנה. דומיין עולה באתר בוקס 67 ש”ח בשנה. ו-וורדפרס הוא חינמי 🙂
סה”כ מדובר בכ-400 ש”ח בשנה בלבד, לשם תחזוק האתר והשארתו באוויר מדי שנה. פחות מעלות של ביקור משפחתי חד פעמי במסעדה.

מה עוד צריך כדי לפתוח בלוג? תכנים ותמונות.

מבחינת התכנים, ההמלצה היא לכתוב בעצמך, כדי להבטיח שליטה מלאה על התוכן. אם אין לך את הזמן או הכישורים, תמיד תוכלי להיעזר בשירותיהם של בעלי מקצוע. ומבחינת התמונות, זה לא חוקי לקחת סתם ככה תמונות מגוגל. לכן אני ממליצה ליצור את התמונות לבלוג בעצמך או לרכוש לבלוג תמונות מאתרים ייעודיים לכך.


מעוניינת בעזרה בהקמת, עיצוב או ניהול הבלוג שלך? הגעת למקום הנכון.
השאירי פרטים בטופס צור קשר, ואחזור אלייך עם פרטים נוספים בהקדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!