פטריית קנדידה בנרתיק - תסמינים וטיפולים

מחפשת מידע על פטריית קנדידה באיבר המין? הפוסט הבא הוא בשבילך.

סובלתם מגירוד חזק ובלתי נסבל באזור האינטימי? יכול להיות שיש לך פטריית קנדידה בנרתיק. אם את רוצה לדעת מהי פטריית קנדידה באיבר המין, מה יכול לגרום לה, ואיך לטפל בה – הגעת למקום הנכון.

פטריית קנדידה

פטריית קנדידה באיבר המין

פטריית הקנדידה נחשבה כנראה לזיהום המוכר והנפוץ ביותר באיבר המין בקרב נשים. היא שכיחה למדי, ומופיעה בקרב כחצי מהנשים במהלך החיים. למעשה, כמעט כל הפרשה חריגה, גירוד או כאבים באזור האינטימי מזוהה לבסוף כנובע מפטריית קנדידה. אגב, פטריית הקנדידה היא גם זו הגורמת לרוב לפטרייה בלשון ולריח רע מהפה.

אז מהם התסמינים לפטריית קנדידה בפות? נשים הלוקות בקנדידה סובלות מ:
1. גירוד אינטנסיבי וגירוי, ולפעמים אפילו צריבה או כאב בזמן מגע מיני או מתן שתן. הגירוד באיבר המין לרוב יהיה חזק במיוחד ובלתי נסבל.
2. העור באזור הפות הוא ורוד או אדמומי, ולפעמים מצטברים עליו סימנים לבנים של הפרשות.
3. ההפרשות הן סמיכות ולבנות, המזכירות את צורתה ומרקמה של גבינת קוטג’.

שימי לב כי אם יש לך פטריית קנדידה, הריח של הפות ושל ההפרשות לא אמור להשתנות. כלומר, הריח מהאיזור האינטימי במקרה של קנדידה אמור להיות די רגיל. וזאת בשונה ממי שסובלת מ-וגינוזוס בקטריאלי: המאופיין בריח דגי, חזק ולא נעים מהפות, בהפרשות אפרפרות, וללא תחושת הגירוד המאפיינת את פטריית הקנדידה.

פטריית קנדידה באיבר המין

מוצרים מומלצים לטיפול בפטריית קנדידה בנרתיק

אם מדובר בזיהום שאינו סימפטומטי, לרוב לא צריך לטפל בו, כי הוא אמור לעבור מהר וללא בעיות בעצמו. ואם מדובר בתסמינים קלים באישה ללא גורמי סיכון, יש כמה תרופות במרשם רופא. לרוב מקובל לתת טיפול חד־פעמי בטבלייה אחת של  פלוקנול\פלוקונזול או בטבליות וגינליות המכילות קלוטרימזול כמו אגיסטן או קנסטן. להקלת התסמינים נהוג להשתמש בקרם אגיסטן, קרם הידרואגיסטן או קרם דקטקורט. למידע נוסף – פני לרופא שלך.

המוצרים המומלצים ביותר שמצאתי לטיפול ביתי וטבעי בקנדידה באיבר המין, שלא דורשים מרשם רופא – אלו המוצרים של חברת מולטי-ג’ין. החברה מספקת מגוון תכשירי אסתטיקה ואגינלית – וביניהם מוצרים לטיפול בפטריית קנדידה בנרתיק. באתר שלהם את יכולה למצוא שאלון קצרצר שיעזור לך לבחור את המוצר המתאים ביותר עבורך. לפי השאלון, התכשיר המומלץ ביותר לטיפול בפטריית קנדידה, הוא תכשיר שנקרא flora+. חוץ ממוצר זה, לחברת מולטי-ג’ין יש מוצרים מעולים נוספים לשמירה על היגיינה אינטימית. כמו מכשיר לשטיפה אינטימית עמוקה המגיע, קומפרסים חיצוניים וג’ל להקלה על אי נוחות באזור האינטימי, וסבון לשטיפה. ואם את מחפשת ג’ל להרגעת הגירוד שנגרם מפטריית הקנדידה – אני ממליצה לך על הג’ל להרגעת האזור האינטימי של חברת פמינה.

לאחר הטיפול בפטריית הקנדידה בפות, המשיכי לשמור על אסתטיקה אינטימית נכונה ומתאימה, במטרה למנוע הישנות של הפטריה. תוכלי להשתמש למשל במוצרים של מולטי-ג’ין שהצגתי למעלה או במוצרים של פמינה – שגם הם מעולים לשמירה על אסתטיקה ואגינלית נאותה.

השתמשת בתכשיר לטיפול עצמי ללא מרשם רופא והתסמינים לא חלפו? כדאי שתיגשי לרופא.

בכל מקרה, כל האמור בפוסט זה לא מהווה ייעוץ רפואי בשום צורה שהיא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!