הסרת שיער מהרגליים - גילוח, שעווה, קרם או לייזר?

כל מה שרצית לדעת על הסרת שיער מהרגליים.

נמאס לך לגלח את הרגליים, ואת מחפשת אלטרנטיבה לגילוח רגליים? רוצה לדעת מהן השיטות להסרת שיער מהרגליים שקיימות כיום, ומה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן? הגעת בדיוק למקום הנכון. במאמר זה נכיר ונסקור את כל השיטות להסרת שיערות מהרגליים – כך שאולי תוכלי למצוא שיטה שתתאים לך יותר.

הסרת שיער מהרגליים

השוואת שיטות להסרת שיער מהרגליים

אם את רק מגלחת את הרגליים, או רק עושה שעווה – ואם זה גורם לך לפצעוני גילוח ברגליים או לרגישות וגירודים ברגליים, אולי תרצי לשקול לעבור לדרך אחרת להסרת שיער מהרגליים. ולכן, כדאי שנכיר את כל השיטות להסרת שיער מהרגליים – כולל השוואת כל היתרונות והחסרונות שלהן.

גילוח

על השיטה:

מדובר בשיטה ביתית שהיא השיטה הכי קלאסית והכי נפוצה להסרת שיער מהרגליים. זאת שיטה מהירה, זמינה ונוחה מאוד. את מגלחת את הרגליים במשך דקה או שתיים, וזהו – הרגליים חלקות משיער.

מחיר:

סכין גילוח עולה בין כמה ש”ח לכמה עשרות ש”ח. לרוב, מדובר בכמה ש”ח בודדים לסכין חד־פעמית, ועד כמה עשרות ש”ח לסכין רב־פעמית.

מידת הכאב:

לרוב השיטה לא כואבת בכלל. אבל, אם את רוצה גילוח חלק, עדין ומוצלח יותר, אז חשוב לגלח את העור כשהוא רטוב ומסובן (בקצף גילוח או בכל סבון רגיל). בנוסף, כדאי להשתמש בסכין הגילוח בזהירות ובעדינות, על מנת להימנע מחתכים בעור.

חסרונות השיטה:

השיערות צומחות בחזרה, וההסרה של השיער היא ממש לא לצמיתות. ואפילו להפך. כלומר, החסרון העיקרי של גילוח הוא שזה עלול להחמיר את מצב ה”שיעור”. כלומר, כשמגלחים את השיער בקביעות, הוא הופך לעבה יותר. ולרוב, זה מאיץ את קצב צמיחת השיער באזור. שזה בהחלט חסרון משמעותי לשיטה שיש לה יתרונות רבים (זולה, נגישה, מהירה, קלה). 
בנוסף, לעיתים גילוח רגליים יכול לגרום להופעת פצעוני גילוח על העור. ולא פחות חמור – הגילוח עלול לגרום לתופעת גירוד ברגליים, שעלולה להיות בלתי נסבלת. עבורי לפחות, אחרי כמה שנים של גילוח הרגליים, התחלתי לחוש לאחרונה בגירוד בלתי נסבל ברגליים, אחרי הגילוח. הגירוד היה עז עד כדי כך שהייתי קמה משינה, וזה היה הדבר הראשון שאני רוצה לעשות (לגרד את הרגליים). וגם לא יכולתי להפסיק את הגירוד במשך שעות, כך שזה היה ממש מוגזם כבר. וזה בדיוק היה הרגע בו החלטתי לחפש שיטות נוספות להסרת שיער מהרגליים. וכך, החלטתי לכתוב את המאמר הנוכחי (ולעבור לקרם להסרת שיער, ואז ללייזר – ועל כך בהמשך :).

יתרונות השיטה:

כאמור, להסיר שיער בגילוח זה מהיר במיוחד, וזאת שיטה ביתית נפוצה. בדרך כלל, זאת גם השיטה הראשונה להסרת שיער שאנחנו מנסות, כך שאנחנו מתרגלות אליה. השיטה של הגילוח היא לא כואבת כלל, והיא מאוד מהירה, זולה ונגישה – ככה שקל להתרגל אליה.

הסרת שיער בלייזר

שעווה

על השיטה:

יש 2 סוגי שעווה – חמה וקרה. את שתיהן צריך לחמם לפני השימוש, וההבדל הוא באיך שמשתמשים בהן. את השעווה הקרה מסירים עם רצועות בד, ואילו את השעווה החמה מסירים ללא אמצעי עזר.

מחיר:

בין 50 ל-200 ש”ח לכל טיפול של הסרת שיער מהרגליים עם שעווה אצל קוסמטיקאית.

מידת הכאב:

בעת תלישת הרצועות עם השעווה, רבים מרגישים כאב, אך עוצמת הכאב היא אינדבידואלית. לרוב, מידת הכאב משתנה לפי מידת הסיבולת ולפי מידת הרגישות של אותו אזור בגוף.

חסרונות השיטה:

קודם כל, שעווה זה יכול להיות מאוד כואב, כאשר עבור חלק מהאנשים מדובר בכאב בלתי נסבל. בנוסף, השיטה יכולה לגרום לכוויות, לרגישות בעור, או להופעת פצעונים או זיהומים. וחסרון נוסף הוא שלא מדובר בהסרת שיער לצמיתות.

יתרונות השיטה:

השיטה אפקטיבית וזולה יחסית, והיא מתאימה לכל הגילאים. יתרון חשוב נוסף הוא שהשיער לא מתעבה, ואפילו להפך – הוא גדל באופן רך יותר. ואחרי שימוש ארוך טווח בשיטה לרוב יחלו להיווצר “קרחות” בשיער. שזה יתרון אם רוצים רגליים חלקות ככל האפשר (כי כך אפשר להמשיך להסיר שיער בפחות אזורים, כלומר – רק מאיפה שאין קרחות).

גילוח רגליים בחורף

קרם להסרת שיער 

על השיטה:

פעולת הקרם להסרת שיער אמורה להיות דומה לזו של גילוח שיער מהרגליים. מורחים את הקרם, משאירים כמה דקות (בהתאם להוראות השימוש על האריזה), ומסירים את הקרם ואת השיער ש”נדבק” אליו עם מכשיר ייעודי מפלסטיק.

מחיר:

כמה עשרות ש”ח.

מידת הכאב:

לא כואב.

חסרונות השיטה:

השיטה כאילו אמורה לדמות גילוח, אבל, לדעתי, זה ממש לא אותו הדבר כמו גילוח רגליים. וזה פחות מומלץ מגילוח או לייזר. הדבר הדומה היחיד בין גילוח לקרם הסרת שיער הוא שצמיחת השיער החדש היא עבה וגסה יותר. ולקרם חסרונות רבים נוספים. למשל, הקרם מייבש את העור, יש לו ריח לא טוב, והוא לא מתאים לשימוש על עור סדוק. בנוסף, בשיטה הזו השיערות כאילו “מתייבשות” כזה ומתכווצ’צ’ות, אבל השורש שלהן נשאר בולט וארוך מדי. כלומר, השיערה לא מוסרת בצמוד לעור, כמו בגילוח, אלא היא נשארת בולטת וארוכה יותר. והעור כולו נהיה דביק ומגעיל כזה מהקרם. ובאופן אישי, לא אהבתי את השימוש בקרם להסרת שיער. זה קצת כואב, קצת לא נוח, קצת מציק, קצת שורף, ופשוט מתיש ולא שווה את ההתעסקות (לי זה לקח הרבה יותר זמן משמעותית מאשר גילוח). אבל, יש בנות ונשים שמוצאות את השיטה הזאת נוחה יותר משיטות אחרות. לי, לפחות, זה לא היה נוח. 

יתרונות השיטה:

קרם להסרת שיער הוא זול יחסית, והשיטה לא תמיד כואבת. כלומר, בדרך כלל, אם משתמשים נכון – זה לא אמור לכאוב. אבל אם הקרם יישאר יותר מדי על העור – זה בהחלט עלול לשרוף.

הסרת שיער מהרגליים - גילוח, שעווה או לייזר?

הסרת שיער מהרגליים בלייזר

על השיטה:

יש כל מיני שיטות להסרת שיער מהרגליים בלייזר, והן מעט נבדלות אחת מהשנייה. אך באופן כללי הרעיון הוא כזה: קרן הלייזר מזהה את המלנין, ומנתקת את השערות מזקיק השיערה. כך למעשה אפשר להישאר עם רגליים חלקות משיער, לפעמים לצמיתות.

מחיר:

בין 2,000 ל-10,000 ש”ח – תלוי בשיטת הלייזר הספציפית, וברשת או בקליניקה שבוחרים לעשות אצלה.

מידת הכאב:

לרוב יש תחושה של חום או עקצוצים, אשר עלולה להיות לא נעימה. אבל, ברוב המקרים, לא מדובר בכאב חזק מדי או בכאב שלא ניתן לסבול. בנוסף, המכשירים המתקדמים יותר הקיימים כיום, בדרך כלל כוללים גם מנגנון קירור, אשר מקטין את מידת הכאב באופן משמעותי.

חסרונות השיטה:

קודם כל, אם לא בוחרים במקום ותיק ומקצועי מספיק, שעובד עם טכנולוגיה מתקדמת – אז יכול להיות שהטיפול לא יעבוד, או אפילו יוביל לכוויות בדרגה נמוכה. חסרון נוסף הוא שהלייזר לא עובד על שיער לבן, בלונדיני או פלומתי. בנוסף, כדאי לקחת בחשבון שככל שעורך כהה יותר – כך יעילות הטיפול תהיה נמוכה יותר. וזאת שכן ככל שהעור כהה יותר, כך יש צורך בחדירה עמוקה יותר של קרני הלייזר. חסרונות נוספים הם שלייזר יכול לכאוב, שעלויות השיטה גבוהות למדי, והעובדה שחלק משיטות הלייזר לא מתאימות לעור שזוף.

יתרונות השיטה:

אין צורך בהרבה טיפולים (בדרך כלל בין 5 ל-12 טיפולים יספיקו). והטיפולים לרוב די קצרים מבחינת משך הזמן שלהם (בדרך כלל, משך הטיפול יהיה בין חצי שעה לשעה). ובנוסף, טיפול הסרת שיער בלייזר ברגליים שנעשה באופן מקצועי, לרוב ימנע צמיחה חוזרת של השיער. כלומר, בשונה מהשיטות הקודמות, באמצעות לייזר ניתן להסיר שיער מהרגליים למשך זמן רב, ולפעמים אפילו לצמיתות. שזה ללא ספק היתרון העיקרי והמשמעותי ביותר של שיטה זו.

עד כאן לפוסט זה על שיטות להסרת שיער מהרגליים 🙂

ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם במאמרים הבאים:

מסקרה מומלצת
קרם חומצה היאלורונית מומלץ
טיפול קרטין לשיקום שיער פגום
כל מה שחשוב לדעת על טיפוח פנים
שפתון מנפח שפתיים מומלץ
איך לארגן יום ספא ביתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!