איך להוסיף לינק לסטורי

רוצה לדעת איך לצרף קישור לחיץ לסטוריז שלך באינסטגרם? הגעת למקום הנכון.

ברור שבימינו הסטוריז כבר מזמן הפכו לחלק משמעותי ובלתי נפרד מהחיים שלנו. הגולשים באינסטגרם מבלים זמן רב בצפייה בסטורי, כי הסטורי למעשה מספקים לנו הצצה לחייהם של אחרים. בנוסף, בשנים האחרונות, אינסטגרם כל הזמן נסה לשדרג את הסטוריז בפלטפורמה שלה. היא עושה את זה בעיקר על ידי הוספת פיצ’רים חדשים, ועדכונים מעניינים בסטוריז. כאשר אחד מהפיצ’רים השימושיים והמעניינים ביותר בסטורי באינסטגרם הוא פיצ’ר הוספת הקישור הלחיץ. וזאת שכן מדובר במקום היחיד כמעט באינסטגרם בו אפשר לשים לינקים לחיצים בפלטפורמה. ולכן, כדאי שנדע איך להוסיף לינק לסטורי באינסטגרם.

אז בואי ללמוד איך שמים קישור בסטורי באינסטגרם – מדריך מעודכן.

איך להוסיף לינק לסטורי

איך להוסיף לינק לסטורי באינסטגרם

* שימו לב: מדריך זה מעודכן עד לשנת 2021. החל מסוף שנת 2021 הדרך להוספת קישור בסטורי באינסטגרם השתנתה. למדריך המעודכן להיום – פשוט גללו מעט למטה.

הוספת קישור לחיץ לסטורי, נעשית באמצעות פיצ’ר ה-Swipe Up, שמאפשר לנו להוסיף לינקים לסטורי באינסטגרם קישורים לחיצים לסטוריז שלכם. נכון לכתיבת שורות אלה, הוספת הקישור זמינה רק למשתמשים עם למעלה מ-10,000 עוקבים.

מדריך להוספת לינק לסטורי באינסטגרם ב-3 צעדים פשוטים (כולל תמונות):

שלב מספר 1: תעלי את התמונה שלך לסטורי. ואז תלחצי על כפתור הוספת הלינק. הכפתור נראה כמו מעיין “סיכת ביטחון”, והוא ממוקם בחלק הכי עליון של מסך עיצוב ה-Story. את יכולה לראות את הכפתור בתמונה למטה.

איך מוסיפים לינק לסטוריז

שלב מספר 2: השלב הקודם יוביל אותך למסך שמאפשר הוספת קישור Swipe Up. בשלב זה עלייך ללחוץ על כפתור ה”+” ליד הכיתוב Web Link. הלחיצה על הכפתור פותחת תיבה ייעודית להזנת הקישור (את הדומיין שאת רוצה לקשר אליו).

צירוף קישור ל-STORY

 

שלב מספר 3: אחרי ביצוע השלב הקודם, תוכלי להזין את הלינק שאת רוצה לקשר אליו, בתיבה הייעודית שנפתחה לך. הזיני בה את הלינק.
ואחרי שהזנת את כתובת ה-URL במקום המתאים, תלחצי על כפתור ה-וי שנמצא בפינה הימנית-העליונה במסך. וזהו – הצלחת לשים קישור בסטורי. 

הוספת קישור לסטורי

שלב מספר 4: רוצה להסיר או לערוך את הלינק, לפני פרסום הסטורי? פשוט תלחצי שוב על אותו הכפתור להוספת לינק (שלב מס’ 1).

עדכון – איך מוסיפים קישור סטיקר לסטורי (ביי ביי לקישורי Swipe Up)

אם את רוצה לדעת איך להוסיף לינק לסטורי באינסטגרם, כדאי שתכירי את עדכון הלינקים החדשים. החל מסוף אוגוסט, נראה שלא יהיו יותר קישורי החלקה כלפי מעלה כפי שהיו עד אז. הוספת הקישור לסטורי הייתה גורמת להופעת חץ שמצביע כלפי מעלה, כאשר על ידי החלקת האצבע על המסך כלפי מעלה הייתה גורמת לכניסה לקישור. אז החל מספטמבר 2019, קישורי ה-Swipe Up נעלמו, והוחלפו בדרך חדשה שמאפשרת לשים קישורים בסטורי באינסטגרם. לפי טענתה של איסטגרם, מטרת השינוי היא לאפשר למשתמשים להחליט איך נראים הקישורים, ולגרום לקישורים בסטוריז להיות מגוונים יותר, ולא חד-גוניים כמו עיצוב קישורי ה-Swipe Up.

אז מה נשאר כמו שהיה?

1. כפי שהיה עד כה, גם כיום רק מי שיש לו מעל 10,000 עוקבים יוכל להוסיף קישור לסטורי באינסטגרם.
2. ועדיין, כמו קודם, בכל סטורי אפשר לקשר רק ללינק אחד.

ומה השתנה?

1. אפשרויות העיצוב והנראות: כיום הקישור על הסטורי נראה אחרת. במקום החץ כלפי מעלה שהופיע בעבר בתחתית הסטורי, כיום יש לנו סטיקר של לינק. כאשר את הסטיקר הזה אפשר לעצב בכל מיני צבעים, ולמקם איפה שבא לכם על המסך. מה שמעניק לנו הרבה יותר אפשרויות עיצוב כששמים קישור בסטורי, והופך את הסטורי למושך יותר. אבל, יש לזה גם חסרונות. ראשית, הסטיקרים עלולים להוריד את אחוז הקליקים על הלינק. ושנית, אם משתפים סטורי של משתמש אחר אז הקישור לא לחיץ, וזה עלול לבלבל את הצופים בסטורי.

2. הדרך להוסיף את הקישור: בעבר, הוספת לינק בסטורי הייתה דרך כפתור בצורת סיכת ביטחון, שהיה נמצא בבר הכפתורים העליון של עיצוב הסטורי. ואילו כיום, הסטיקר להוספת לינק בסטורי נמצא במסך שבו נמצאים שאר הפיצ’רים כמו “שאלות”, סקר וכו’. כדי להגיע למסך פיצ’רים זה – צריך ללחוץ על הכפתור שנראה כמו “דף עם סמיילי”. כפתור זה ממוקם בבר הכפתורים העליון במסך הראשי של עיצוב הסטורי.

איך לשים קישור בסטורי

עד כאן לפוסט זה על איך להוסיף לינק לסטורי 🙂

ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם במאמרים הבאים:
טיפים לשיווק באינסטגרם
טיפים לקידום אורגני בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!