איך לשמור על מברשות האיפור שלך

רוצה לדעת איך לשמור על מברשות האיפור שלך במיטבן לאורך זמן? מעוניינת להבין את הקשר בין ניקוי מברשות האיפור לשמירה על עור פנים בריא, ואיפור מדויק יותר? הגעת למקום הנכון.

בואי ללמוד כל מה שרצית לדעת על איך, מתי, למה וכמה לנקות את מברשות האיפור שלך. ואיך לשמור על מברשות האיפור שלך איכותיות לאורך שנים.

תחשבי על זה… מתי בפעם האחרונה ניקית את מברשות האיפור שלך? וכל כמה זמן את נוהגת לעשות זאת?

אנחנו מתעסקות כל כך הרבה סביב האיפור שלנו. אבל לפעמים אנחנו שוכחות לתת את תשומת הלב המתאימה למברשות האיפור שלנו. המברשות שאנחנו משתמשות בהן לעיתים על בסיס יומיומי. ואלו שאנחנו מניחות על עור הפנים שלנו, לעיתים קרוב כל כך לעיניים או לשפתיים. לא תמיד אנחנו מעניקות למברשות הללו את הטיפול שמגיע להן.

בפוסט זה תגלי כל מה שצריך לדעת על ניקוי מברשות האיפור ושמירה עליהן איכותיות לאורך זמן.

איך לשמור על מברשות האיפור

למה חשוב לנקות את מברשות האיפור באופן קבוע ובתדירות גבוהה

אם את לא דואגת לניקוי מברשות האיפור שלך בתדירות גבוהה, זה יכול ליצור המון בעיות. מברשות איפור שלא עוברות תהליך ניקוי יסודי – במיוחד אלו שאת משתמשת בהן באופן קבוע – הן מברשות שיוצרות יותר נזק מאשר תועלת.

-> מברשות איפור מלוכלכות לא מאפשרות פיזור שווה של האיפור. וזה גורם למייק אפ או לצללית שלך להיראות לא אחידים ועם כתמים לא רצויים. אין ספק שמברשות איפור לא נקיות יכולות להרוס את כל האיפור שלך. ועל זה אפילו יכול לקום וליפור כל הLOOK שלך.
-> וחמור עוד יותר – זה משמש כמצע פורה לחדירתם של חיידקים ובקטריות לעור. מה שיכול להוביל לגירויים, פצעים וזיהומים בעור ולדלקות עיניים.

לכן, כמו שחשוב שתדאגי להסיר את האיפור מפנייך כמו שצריך, כך גם חשוב לנקות את מברשות האיפור שלך באופן קבוע ובתדירות גבוהה.

כל כמה זמן לנקות את המברשות?

מתאפרת על בסיס יום-יומי או כמה פעמים בשבוע? אם כן, אז ההמלצה שלי היא להעניק ניקיון יסודי לכל מברשות האיפור שאת משתמשת בהן אחת לשבוע. או אחת לשבועיים. זה יעזור לך להסיר את שאריות המייק אפ, האיפור והלכלוך שהצטברו על מברשות האיפור שלך. זה גם יסייע לך במניעת דלקות בעיניים, גירויים בעור או חצ’קונים נוספים. שיכולים לצוץ בשל שימוש במברשות מטונפות.

אם את מתאפרת כפעם או פעמיים בשבוע את יכולה לנקות את מברשות האיפור שלך בתדירות נמוכה יותר. נניח כפעם בחודש. נסי להרגיש בעצמך מתי מברשת האיפור כבר עמוסה יתר על המידה בשאריות איפור. בכל מקרה, נסי שלא לדחות יותר מדי את ניקוי המברשות. וזאת כדי למנוע זיהומים ובעיות עור.

לנקות את מברשות האיפור

איך לשמור על מברשות האיפור - ואיך לנקות אותן?

בדיוק כמו השיערות שעל ראשנו, הדרך המתאימה לניקוי ולשמירה על מברשות האיפור שלך – היא באמצעות חפיפתן.

כדי לעשות זאת, ארגני קערה עם מעט מים חמימים עם סבון או שמפו. תדאגי שבקערה תהיה כמות מים שתאפשר לך להשרות את השיער של המברשות, מבלי להרטיב את הידית. וזאת כדי לא להרוס אותה בזמן ההשרייה במים. ואז השרי את המברשות למשך כרבע שעה. לאחר מכן, שטפי אותן במי ברז, בכיוון הזרימה ולא נגדה. לאחר השטיפה, סחטי בזהירות את שיערות המברשות, והניחי אותן לייבוש.

טיפ נוסף: רוצה שלמברשות האיפור יהיה מגע רך ונעים על עור הפנים? נסי את הטריק הבא – בזמן השטיפ,ה טפטפי עליהן טיפת מרכך. והקפידי לשטוף אותו לאחר מכן. זה יעזור לך לרכך את המברשת, ולהעניק לה ריח נעים יותר. ולך זה יעזור להנות ממגע רך ונעים יותר בזמן שאת משתמשת בה.

איך לייבש את מברשות האיפור

חשוב שתדעי שאם תניחי את המברשות שלך להתייבש כאשר הן במצב “עומד” – המים יכולים לחלחל לדבק המחבר בין ידית העץ לשיערות מברשת האיפור. וזה יכול לפגום בעמידות המברשות ולהרוס אותן בצורה מהירה יותר. ולכן חשוב מאוד לייבש את מברשות האיפור שלך כאשר הן במצב של “שכיבה”. בנוסף, רצוי שהמברשות ינוחו למשל על שולחן, כך שראש המברשת (עם השיער) יהיה חשוף לאוויר מכל הכיוונים.

אחסון מברשות האיפור


אם את רוצה לשמור על מברשות האיפור שלך במצב מיטבי לאורך זמן, חשוב שתאחסני אותן במקום ייעודי ומתאים. המקום הטוב ביותר לאחסון מברשות איפור הוא בתוך נרתיק ייעודי, שיהיה גדול מספיק לאחסון כל המברשות.
כדאי לדעת גם שלא מומלץ לאחסן מברשות איפור בחדר האמבטיה, שהוא לח ורטוב. אלא במקום נקי, קריר, יבש ונטול לחות. ההמלצה שלי היא לשמור אותן בחדר השינה, או איפה שנמצא שאר האיפור שלך ובאזור שאת מתאפרת בו.

איך לשמור על מברשות האיפור

אז מה למדנו על ניקוי מברשות איפור ושמירה עליהן?

קודם כל – הבנו למה זה כ”כ חשוב. כי מברשות האיפור דואגות לפיזור אחיד ויפה של האיפור, וכי שימוש במברשות איפור מלוכלכות יכול להזיק מאוד לעור הפנים. כמו להוביל לדלקות עיניים, לזיהומים, לדלקות, או לפריחות.

בנוסף, למדנו כל כמה זמן כדאי לנקות את מברשות האיפור. וכמובן – למדנו על שמירה על מברשות האיפור. הבנו איך לנקות את המברשות, איך לייבש אותן, והיכן לאחסן אותן.

כעת, אם רק תיישמי את עקרונות השמירה על מברשות האיפור שלך – אין סיבה שהן לא יישארו במיטבן לאורך שנים קדימה 🙂

עד כאן לפוסט זה על ניקוי מברשות איפור.

ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם בפוסטים הבאים:

סקירת קרם BB של קליניק.
איך לאפר עיניים.

שפתון מנפח שפתיים מומלץ.
איך להגדיל שפתיים עם איפור.
אנטי בלמיש קליניק – סקירת מוצרי הסדרה.
איך לשים צללית.
מייק אפים מומלצים.
מדריכי איפור ערב.
איך מסירים איפור נכון.
איך להתאפר לעבודה.
פודרה מומלצת.

איך להדביק ריסים מלאכותיים?
מדריכי איפור לפורים.
טעויות איפור נפוצות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!