פודרה - המדריך המלא

כל מה שאי פעם רצית לדעת על פודרות במאמר הבא

רוצה לדעת למה משמשות הפודרות, איזה סוגי פודרות יש, איך לבחור פודרה או איך למצוא פודרות מומלצות? אם כן, אז המאמר הבא הוא בדיוק בשבילך. הרי אין ספק שהפודרות הן חלק בלתי נפרד מתיק האיפור שלנו ושפודרה זה חובה כחלק מהאיפור. ולכן, כמובן שחייב להיות פוסט בבלוג שידבר על פודרות. כמו למה הן משמשות, מהם הסוגים הקיימים ומה ההבדלים ביניהם, איך לבחור פודרות שיתאימו לך, ואיך להשתמש בהן נכון. וכמובן – איזה פודרות מומלצות קיימות. אז נתחיל מכך שנבין מהן בכלל הפודרות, ולמה אנחנו צריכות אותן.

מהי פודרה – הגדרה

הפודרות הן למעשה מוצר איפור לפנים, שהוא לרוב אבקתי מעט. בדרך כלל מדובר באבקת טלק עם מעט צבע או פיגמנט.
הפודרות מגיעות במגוון סוגים ובכל מיני מרקמים, כאשר הצבע שלהן הוא בדרך כלל צבע עור (יש גוונים שונים, בהירים או כהים), והן לרוב מגיעות עם כרית פודרה לשימוש ולמריחה נוחה.
המטרה של הפודרות היא להעניק לעור גוון אחיד, לכסות קצת פגמים, לקבע את האיפור, לגרום למייק אפ להיות עמיד יותר ולהעניק לעור הפנים מראה “מאט”. וזאת כדי למנוע מראה של עור פנים מזיע, מבריק או שומני.
שימי לב שהפודרות יכולות לבוא או במקום מייק אפ, ובכך לשמש כיסוי עדין לפגמים על עור הפנים. או שהפודרות יכולות לבוא בתור השלב האחרון באיפור – שנועד לקיבוע המייק אפ, ולמניעת ברק שומני על העור.

פודרה

פודרות לעומת מייק אפ, סומק או ברונזר

יש נשים שמתבלבלות בין פודרות לבין מייק אפ, סומק או ברונזר, ולא בטוחות מה ההבדל ביניהם. ולכן, כדאי שנעשה סדר בדברים, ורצוי שנבין את ההבדלים בין מוצרי האיפור השונים.

אז ככה… כמו שציינתי קודם, המטרה של הפודרות היא או להעניק לעור מראה אחיד יותר – אם שמים אותן בלי מייק אפ. או שהמטרה שלהן היא לקבע את המייק אפ הנוזלי, לשפר את עמידותו, ולמנוע מראה שומני או מבריק מדי של עור הפנים.

פודרות לעומת מייק אפ

ההבדל בין פודרות למייק אפ הוא שהמייק-אפים הם נוזליים בדרך כלל, ואילו הפודרות הן לא נוזלות אלא אבקתיות. ולכן, אם משתמשים בשניהם – עושים זאת לפי הכלל “מוצרים נוזליים קודם, ומוצרים אבקתיים ויבשים בסוף”.
בנוסף, המייק אפים מעניקים כיסוי מלא ואיכותי יותר, ומסתירים פגמים כמו חצ’קונים או כתמי פיגמנטציה, הרבה יותר טוב מפודרות לבדן. ולכן, אם את רוצה עור חלק ויפה, וכיסוי משמעותי יחסית לפגמי העור – כנראה שתצטרכי להשתמש במייק אפ, וכנראה שפודרה ללא מייק אפ לא תספיק לך.
הבדל נוסף בין השניים הוא שמייק אפ נוזלי גורם לעור להיראות מבריק ושומני יותר. ולכן כדאי תמיד לשים פודרה אחרי המייק אפ: זה גם גורם למייק אפ להיות יותר עמיד, גם מעניק מראה טבעי יותר, וגם מעניק לעור מראה פנים מט. ובמידה ויש לך עור שומני, אז פודרה זה חובה עבורך, פשוט כי היא מנטרלת שמנוניות של העור באופן נהדר.

פודרות לעומת סומק או ברונזר

הסומק והברונזר הם מוצרי איפור שמזכירים את הפודרות. וזאת כי הם לרוב מגיעים באותן אריזות, וגם הם אבקתיים. אבל, לא מדובר כמובן באותו סוג של מוצר. ההבדל בין הפודרות לבין הסומק והברונזר בא לידי ביטוי בכך שהפודרות הן הצבע גוף. ואילו הסומק הוא ורדרד, אדום או אפרסקי. והברונזר נועד להענקת מראה שזוף ולכן הוא מגיע בגוונים חומים.
וכמובן שהמטרות של כל אחד מהמוצרים הן שונות. הפודרות מעניקות כיסוי עדין ומנטרלות מראה שומני ומבריק. ואילו הסומק נועד להענקת צבע ללחיים. והברונזר נועד בכלל ליצירת מראה שזוף ולחיטוב הפנים.
מבחינת סדר השימוש במוצרים, נהוג לשים קודם פודרה ואז קצת סומק או ברונזר. ואם הסומק או הברונזר נראים לא טבעי כי מרחת יותר מדי – תוכלי לשים עליהם עוד קצת פודרה. כך תוכלי לטשטש את הצבע ולאזן אותו.

סוגי פודרות

סוגי פודרות

פודרה אבקתית

לפעמים נקראת גם פודרה בתפזורת. וכשמה כן היא – היא מגיעה בתור אבקה שהיא לא דחוסה.

פודרה דחוסה

בשונה מהפודרות האבקתיות או אלו בתפזורת – הפודרות הדחוסות אמנם גם הן כוללות “אבקה”, אבל האבקה דחוסה.

פודרה נוזלית

פודרות נוזליות נקראות לפעמים גם פודרות מייק אפ. וזאת כי הן בעצם מעניקות כיסוי מלא יותר, ומזכירות יותר מייק אפ מאשר אבקה של פודרות.

פודרה להארה

פודרה מבריקה להארה מגיעה בגוונים בהירים מאוד. והיא נועדה להבהיר מקומות בפנים כמו הקצוות הפנימיים של העין, עצם הגבה, או מעל עצמות הלחיים. ולמעשה, יותר נכון יהיה לקרוא לה אולי “היילייטר”.

פודרה שקופה 

פודרות שקופות הן פודרות שאין להן צבע, ולכן אינן מכסות פגמים על העור. המטרה שלהן היא לקבע את האיפור, להאיר את הפנים ולנטרל ברק שומני. ולכן, הן מתאימות במיוחד בתור פודרות לבעלות עור שומני או מבריק מדי. אפשר גם להשתמש בהן בתור שלב סופי, אחרי ששמת מייק אפ, פודרה רגילה וסומק.

פודרה לעור שמן

פודרות שמתאימות לבעלות עור שומני הן פודרות נטולות שומן, אשר אינן מחמירות את מצב השומניות בעור כמו פודרות על בסיס שמן. כל סוגי הפודרות (נוזליות, דחוסות, אבקתיות, שקופות או להארה) יכולות להיות מותאמות לבעלות עור שמן (או יבש). בנוסף, כאמור, פודרות שקופות או לבנות, המעניקות מראה מאט ומנטרלות שמנוניות, יהיו מעולות לבעלות עור שומני. 

איך לשים פודרה

איך לשים פודרה נכון?

רוצה לדעת איך להשתמש בפודרות בצורה נכונה יותר? הנה כמה טיפים מעולים.

שלבים מקדימים

1. קודם כל, נקי את הפנים

לפני שאת מתאפרת, תמיד כדאי שתנקי את הפנים. וזאת כדי לקבל תוצאה סופית טובה יותר.

2. תשימי קרם לחות

אחרי שניקית את הפנים, כדאי שתשימי קרם לחות שיהווה בסיס טוב יותר לאיפור, כך שהאיפור יהיה עמיד יותר.

3. אופציונאלי: תשימי קצת פריימר ו\או קונסילר

חוץ מקרם הלחות, את יכולה לשים גם פריימר ייעודי לאיפור כמו קרם BB, קרם CC לנטרול אדמומיות, או קונסילר לעור העדין מתחת לעיניים.

4. אופציונאלי: שימי מייק אפ

לאחר מכן, הגיע שלב מריחת המייק אפ, לכיסוי כתמי פיגמנטציה וחצ’קונים, ולהענקת מראה אחיד ויפה יותר לעור הפנים.

5. תסיימי עם איפור הפנים

אם את רוצה לשים מסקרה, להשתמש בצלליות, או להדגיש את הגבות, רצוי לעשות זאת לפני שאת שמה פודרה. וזאת שכן כאשר את מתאפרת את שמה ידיים על הפנים, וזה יכול להרוס את הפודרה. ולכן, כדאי לסיים עם איפור הפנים, ורק אז לעבור לשימוש בפודרות.

איפור פנים

איך שמים פודרה

אחרי שסיימת עם השלבים המקדימים, את יכולה לעבור לשלב מריחת הפודרה. הנה הסבר קצר איך לעשות זאת נכון, באמצעות מברשת איפור (מדובר בדרך האהובה והמועדפת על הרוב המוחלט של המאפרות. ולכן במסגרת מאמר זה לא אדבר על איך לשים פודרות עם ספוגית איפור או עם כרית איפור).

1. סובבי את מברשת האיפור בחומר

תחזיקי את מברשת האיפור שלך בצורה אופקית, בשביל שהפודרה “תיאחז” על השערות של מברשת, והשתמשי בתנועות סיבוביות כדי לשים עליה חומר.

2. הניחי את המברשת על העור בתנועות סיבוביות

השתמשי בתנועות מעגליות בשביל לשים את החומר שעל המברשת על הלחיים, על המצח, מתחת לעיניים ולמעשה על כל הפנים. תעברי במיוחד על כל האזורים שאת רואה שהאיפור לא אחיד בהם. ואם יש לך אזורים עם פצעונים או אקנה, תשימי עליהם עוד קצת פודרה לכיסוי, במידת הצורך.

3. השתמשי במברשת למריחת החומר מבפנים החוצה

השתמשי במברשת האיפור למריחת החומר “מבפנים החוצה”. כלומר מאמצע המצח – כלפי חוץ. מהאף – כלפי האוזניים. וממרכז הסנטר כלפי עצמות הלסת החיצוניות. ותתתקדמי בזהירות בעת הנחת החומר, בשביל לא למרוח את הקונסילר והמייק אפ ששמת קודם לכן.

טיפ נוסף

אם השתמשת בכמה סוגי מייק אפ לקונטור ולחיטוב הפנים, סימן שכנראה יהיה עדיף לך לנסות להשתמש גם בשתי סוגי פודרות, בגוונים התואמים. וזאת על מנת שהעור יראה אחיד יותר ובשביל שהמראה הסופי ייראה טבעי ואותנטי יותר.

כל אלו אמורים לגרום לפודרה שלך לכסות את המייק אפ והאיפור בצורה מושלמת.
ובמידה והפודרה שינתה את גוון האיפור ששמת קודם, או שאם היא נראית בולטת מדי ולא טבעית – סימן שבחרת בגוון שלא מתאים לך, או ששמת יותר מדי חומר, או שלא מיזת את החומר בצורה נכונה ומדויקת מספיק.

פודרות מומלצות

פודרות מומלצות

מחפשת פודרה מומלצת? רוצה לדעת מהן הפודרות המומלצות ביותר שאני מכירה? להלן המלצה על 5 פודרות טובות:

פודרה לוראל טרו מאץ'

פודרה לוראל 
הפודרה הכי טובה לדעתי היא פודרה לוראל אינפליבל החדשה. או לוראל טרו מאץ’ המוכרת והמושלמת, שהיא האהובה עליי. ואני חושבת שהיא הכי מומלצת, איכותית ושווה את המחיר שלה (במיוחד אם קונים מחו”ל).

פודרה מייבלין

פודרה מייבלין
שתי הפודרות המומלצות של מייבלין לדעתי הן: סופרסטיי superstay או פיט מי FitMe. שתיהן זולות, איכותיות ולגמרי עושות את העבודה. אני מתה על זו מהסדרה של פיט מי – והיא זולה אפילו בסופר פארם (כ35 שקלים).

פודרה עם SPF קליניק

פודרה קליניק 
אם את מחפשת פודרה עם SPF, תשמחי לשמוע שלקליניק יש פודרה עם מקדם הגנה SPF30 מפני קרינת UVA / UVB. היא מגיעה ב4 גוונים והמחיר המלא שלה באתר של קליניק הוא 170 שח.

פודרה פופה

פודרה פופה
למוצר מחיר נגיש במיוחד, של כ60 שקלים בלבד בסופר פארם. ולכן, מדובר במוצר מומלץ שרבות משתמשות בו.

פודרות זולות

פודרה זולה
אם את מחפשת פודרה זולה אז פודרה סקארה, ביוטיקר או אסנס יענו בדיוק על הצורך שלך. אך שימי לב שפודרות אלו לרוב יהיו מעט פחות עמידות מהפודרות הקודמות והאיכותיות יותר שהצגתי קודם.

רוצה לקרוא על פודרות מומלצות נוספות? היכנסי למאמר שכתבתי על פודרות מומלצות. בו תמצאי סקירה של 10 פודרות מעולות. כולל המלצות מאיפה כדאי לקנות אותן.

* התמונות בפוסט נלקחו מאתר סופר פארם.

עד כאן לפוסט זה. מקווה שנהנת, ושלמדת איך לבחור ולהשתמש בפודרות בצורה נכונה יותר 🙂

מאמרים נוספים שאולי תאהבי:

מייק אפ מומלץ – סקירת מייק אפים מומלצים.
ליידי מייק אפ – האתר הפולני הזול לאיפור.
שפתון מנפח שפתיים – מה זה ואיזה מוצרים מומלצים קיימים?
איך לשים סומק.
איך להגדיל את השפתיים עם איפור.
מסקרה טלסקופיקמסקרה מומלצת במיוחד.
איפור עיניים לפי מבנה העין.
קונסילר מומלץ – מדריך לשימוש קונסילר ולבחירת הקונסילר הכי מומלץ.
איך לאפר את הגבות.

תגובה (1)

  1. רות says:

    ממש עזרת לי, תודה רבה! מלכה!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!