מייבן לשיער ביקורת ריצר מייבן

כל מה שרצית לדעת על מוצרי מייבן לשיער וביקורת על תוסף תזונה ריצ’ר של מייבן

מותג מייבן MAYVEN הוא מותג טיפוח ישראלי וחדשני, שנהיה יותר ויותר פופולארי. המותג מספק מגוון מוצרי טיפוח ותוספי תזונה לטיפול באקנה, בקמטים, בנשירת שיער או בלחץ ובעיות שינה. מדובר במותג שאנחנו מתחילות לשמוע עליו יותר ויותר בזמן האחרון. הפרסומות של המותג כל הזמן קופצות לנו בהפסקת הפרסומות בעת הצפייה בטלוויזיה. בין אם מדובר בפרסומת של תוסף התזונה ריצר או בפרסומת על תוסף התזונה נו פילטר נגד אקנה. ואנחנו שומעות על המוצרים של מייבן יותר ויותר מחברות שלנו. אז במה מדובר, והאם יש משהו מאחורי הפרסום האגרסיבי של המותג? במאמר זה נכיר את המוצרים של חברת מייבן לשיער – ואסקור את המוצר ריצר של מייבן לנשירת שיער. כולל ביקורת על התוסף ריצר מייבן מהניסיון שלי, וכולל חוות דעת על חברת מייבן ומוצרי מייבן לשיער. אשתף מהניסיון שלי וגם מהניסיון ומהביקורות ששמעתי מחברות וקראתי ברשת.

מייבן לשיער

ריצר Richer מייבן

נתחיל מלהכיר את מוצר הדגל של מייבן מבין המוצרים של מייבן לשיער – והוא כמובן “ריצ’ר של מייבן”. מדובר בכדורים שמהווים תוספי תזונה לטיפול בדלילות ונשירת שיער ולהצמחת שיער חדש. לאחר סקירת מוצר זה, נעבור לסקירת שאר מוצרי מייבן לשיער.

למה לקחת את תוסף התזונה של מייבן לשיער?

בעולם המהיר והעמוס של ימינו, אין לנו תמיד זמן לאכול בריא כמו שאנחנו באמת צריכות. אין לנו תמיד זמן לבשל לעצמנו את מנת הבשר והחלבונים והויטמינים שאנחנו זקוקות לה. ולא תמיד יש לנו די כסף לרכוש את הארוחות האלה – בין אם אנחנו מכינות את הארוחה, ובין אם אנחנו אוכלות בחוץ או מזמינות הביתה\למשרד. ולכן, פעמים רבות הפתרון הנכון, הזמין והנוח ביותר – הוא להיעזר בתוספי תזונה, כמו המוצר ריצ’ר של מייבן.

מאותה הסיבה שהוזכרה קודם (שאין לנו זמן או יכולת לאכול כמו שאנחנו צריכות) – לרבות מאיתנו נוצר מחסור בויטמין B. ויכול להיות שאת סובלת ממחסור בויטמין D או באבץ או בחומרים חיוניים אחרים לבריאות השיער שלך. אז כדי להשלים את החוסר הזה – את יכולה לקחת את הכדרורים לשיער של מייבן. אני, לדוגמא, התחלתי לקחת את הכדורים של מייבן אחרי שעשיתי בדיקות דם, וגיליתי שיש לי מחסור חמור בויטמין B. 

האם המוצר דורש מרשם רופא? האם מתאים לכל אחד?

שימי לב שהמוצר לא דורש מרשם רופא. כך שבעצם כל אחת וכל אחד יכולים ליטול את המוצר של מייבן כדורים לשיער. המוצר מכיל רק מרכיבים שיכולים לעזור לצמיחת השיער ולא להפך. כך שאם את רוצה להשיג שיער מלא יותר ולטפל בדלילות או בנשירת שיער, ולמנוע התקרחות – המוצר למעשה רק יכול לעזור לך. ואין סיבה שהכדורים לשיער של מייבן יחמירו את מצב הנשירה או ההתקרחות.
לפי אתר החברה – המוצר מתאים לצריכה מגיל 13 ומעלה. 
ובכל מקרה, תמיד כדאי להתייעץ עם הרופא שלך, לפני שאת לוקחת תוספי תזונה חדשים.

מה המוצר מכיל?

בתוסף התזונה ריצ’ר של מייבן (Richer) תמצאי את כל המרכיבים הפעילים החשובים לצמיחת שיער חזק ובריא יותר. ותשמחי לשמוע – שמדובר בחומרים טבעיים בלבד. כמו קליפת עץ האורן, ויטמין B, ויטמין D3, אבץ, חומצה פולית וג’ינקו בילובה – שאלו כולם מרכיבים שמאוד חשובים לצמיחת ולהשגת מראה של שיער בריא, מלא ויפה יותר.

מייבן לשיער ביקורת

מייבן כדורים לשיער ביקורת מהניסיון שלי

כמה זמן השתמשתי ובאיזו תדירות וכמויות

אני לוקחת את תוסף התזונה של מייבן שנקרא ריצ’ר במשך כשנה או שנה וחצי. יצא לי לעשות הפסקות בין לבין. נניח אחת לחודשיים-שלושה, יצא לי להפסיק ליטול את הכדורים למשך כשבועיים או חודש, עד שחזרתי ליטול אותם שוב. בגדול, הסיבה שהפסקתי בכל פעם היא כי לא ראיתי שיפור משמעותי ו\או מכיוון שנגמרה לי אספקת הכדורים ולקח לי זמן לחדש את המלאי. ומבחינת מספר הכדורים שלקחתי – בחצי השנה הראשונה לקחתי כדור אחד ביום. ובחצי השנה האחרונה עברתי לנטילת 2 כדורים ביום. וזאת כדי לראות האם ארגיש שיפור ניכר יותר במידה ואקח 2 כדורים ביום, במקום אחד. (ספוילר: אולי היה שינוי קל אבל לא דרסטי).

ומבחינת התזמון – בחודשיים הראשונים לקחתי את הכדור בבוקר, כי שמעתי שזה עדיף (כדי שהכדורים יעוכלו היטב במהלך היום, ולא בלילה כשיש פחות תהליכי עיכול פעילים). אבל היה לי קשה להתמיד בזה, ויצא שברוב השנה האחרונה לקחתי את הכדורים לפני השינה או בערב.

תוך כמה זמן משפיע והאם עוזר לטיפול בשיער דליל?

מהניסיון שלי, המוצר באמת עוזר להפסקת נשירת השיער. כמו שהחברה מבטיחה, לוקח לזה כ-3 חודשים להתחיל להשפיע. כלומר רק אחרי כ-3 חודשים לרוב רואים שיפור כלשהו בנשירה. ומבחינת עצמת השיפור – היא לא דרסטית בכלל עבורי, אבל השיפור קיים. כלומר, אני מרגישה שיש שיפור, אבל לא משמעותי. בפועל זה בא לידי ביטוי בזה שעדיין נושר לי שיער בעת החפיפה והסירוק, אבל קצת פחות מאשר לפני השימוש בכדורים.
כאמור, כשעברתי לנטילת 2 כדורים ביום במקום אחד, הרגשתי שהיה שיפור טוב יותר במצב הנשירה. כלומר נשר לי פחות שיער ממה שנשר לי כשלקחתי כדור אחד ביום. אבל עדיין השיפור לא משמעותי במיוחד – כי עדיין יש נשירה.

מה קורה אם מפסיקים לקחת את הכדורים?

אני יכולה להעיד שזה נראה לי נכון שאם מפסיקים לקחת את הכדורים לשיער של מייבן אז המצב חוזר לקדמותו. כלומר, אם מפסיקים ליטול את הכדורים שיער נניח אחרי שנה – אז מצב הנשירה חוזר למצב הנשירה שהיה לפני השימוש במוצר. שזה קצת מבאס, כי זה כמו חתונה לכל החיים עם המוצר הזה. יש לקחת את המוצר לנצח אם רוצים להמשיך לראות תוצאות. ואם מפסיקים את ה”טיפול” – התוצאות לא נשמרות או נשארות.

האם השיער אורך מהר יותר?

מהניסיון שלי, השיער על הראש אכן אורך מהר יותר מאשר ללא השימוש בכדורים. שזה נחמד אבל לא מה שחשוב לרוב מי שנוטלת את תוסף התזונה. התוסף אמור למלא את השיער על ידי הפסקת הנשירה והצמחת שיער חדש – וכשהשיער אורך זה נחמד, אבל זה לא אומר שבהכרח נושר פחות שיער או צומח חדש. אז אמנם המוצר עוזר להארכת השיער והוא מסייע לשיער לארוך מהר יותר. אבל אני בעצמי עוד לא בטוחה עד כמה המוצר באמת באמת עוזר לנשירה. כי זה בטוח מרגיש המוצר עוזר, אבל השאלה היא עד כמה.

האם המוצר מצמיח שיער במקומות אחרים שהם לא הקרקפת?

מבחינת היווצרות שיעור יתר בשאר הגוף – לא הרגשתי שהמוצר הצמיח לי יותר שיער ברגליים, או בידיים, או בבית השחי, או בפנים או בכל מקום אחר שהוא לא על הקרקפת. אני מציינת את זה כי לפי הביקורות שקראתי ברשת או ששמעתי מחברות – זה יכול לקרות.

מה עוד צריך לעשות כדי לראות תוצאות?

כמו כן, לדעתי, כדי לראות את התוצאות – זה צריך להיות בשילוב עם דברים נוספים שיש לעשות. כמו הקפדה על תזונה נכונה, פעילות גופנית, עשיית מסאז’ לקרקפת, עשיית מזותרפיה לקרקפת ועוד.

לדוגמא, לי קשה להקפיד על תזונה נכונה ומתאימה לשמירה על בריאות השיער. זה דורש לאכול המון בשר ועוף וויטמינים אחרים, שאני לא מצליחה לצרוך בצורה מסודרת ועקבית. וכשהייתי אצל טריכולוגית (רופאת שיער וקרקפת) ברוסיה לא מזמן, היא אמרה לי שאיך אני מצפה לצמיחת שיער בריא ומלא אם אני לא אוכלת כמו שצריך בשביל זה. אז שימי לב שאם את רוצה שיער מלא ובריא, ואם את רוצה לטפל בדלילות ובהתקרחות – את חייבת לצרוך גם תזונה נכונה. מה שאומר לאכול הרבה בשר ועוף, ולצרוך על בסיס קבוע את כל אבות המזון – בנוסף לנטילת תוסף התזונה לשיער של מייבן.

בנוסף, לרוב לא יזיק גם לעשות פעילות גופנית על בסיס קבוע. זה מזרים את הדם לגוף ועל הדרך גם לקרקפת. מה שתורם לצמיחת השיער. כמו כן, אני ממליצה גם על עשיית מסאז’ לקרקפת על בסיס יומי. אפשר עם הידיים או עם מסאז’ר ייעודי לקרקפת. ואני חושבת שגם הוספת שימוש במכשיר מזותרפיה ביתי, כמו עט המזותרפיה של המותג מור פור הייר של מור אפריאט (המובילה בתחום הטיפול בנשירת שיער), יכול בהחלט לעזור לשיפור המצב.

להלן תמונה מעמוד המוצר באתר מייבן שממחישה את התוצאות האפשריות של השימוש בריצ’ר של מייבן:

מייבן כדורים לשיער ביקורת

ביקורות על מייבן ריצר מהרשת

באתר החברה, בעמוד המוצר של תוסף התזונה ריצ’ר, אפשר למצוא גם המון חוות דעת. יש בעמוד עשרות, אם לא מאות, חוות דעת וביקורות על ריצר לשיער. חלק מהביקורות נראות אותנטיות. אך יש גם ביקורות שהתקבלו על ידי שיתופי פעולה. הרוב המוחלט של התגובות והביקורות מראה על התרשמות כללית חיובית מהמוצר. כלומר לרוב הנשים והגברים המוצר עוזר בעצירת נשירת השיער. ולחלקם המוצר אף עזר בהצמחת שיער חדש – לטענת כותבי הביקורות.

ביקורות על מוצרי מייבן לשיער שממעתי מחברות

מבחינת ביקורות אחרות על ריצר מייבן שהן אותנטיות יותר, והמקור שלהן הוא לא מהרשת – אני יכולה לומר שדיברתי עם כמה חברות שלי שמשתמשות במוצרי מייבן לשיער, ושנוטלות את הכדורים לשיער של מייבן. חלקן אומרות שהמוצר לא עוזר בכלל. חלקן אומרות שהמוצר עושה שיפור קל. אך גם עבורן זה עובד רק לאחר תקופה של כמה חודשים. ורק בשילוב דברים אחרים כמו תזונה נכונה, וטיפוח שיער נכון. וכל מי שהשתמשה אמרה לי שאם היא מפסיקה ליטול את הכדורים לשיער של מייבן, אז המצב חוזר לקדמותו.

בנוסף, שמעתי מחברה, שחברה שלה נטלה את הכדורים, וזה הצמיח לה שיער במקומות אחרים בגוף. היא אמרה שלחברה שלה צמחו שיערות שחורות ועבות יותר ברגליים ובידיים לאחר כמה חודשי שימוש במוצר. אני לא יודעת אם זה נכון. אבל בכל מקרה זה מה ששמעתי מחברה שלי.

הנה תמונה של חלק מהביקורות על ריצר מייבן שמופיעות בעמוד המוצר באתר החברה:

מייבן לשיער ביקורת

מה עוד חשוב לדעת על הכדורים לשיער של מייבן

מייבן משרד הבריאות

מוצרי החברה מאושרים על ידי משרד הבריאות. כך שמהבחינה הזו אין לך מה לדאוג. המוצר מיוצר כחול לבן בישראל, ע”י מפעל ”מעבדות צמחי מרפא בע”מ”. מפעל זה מחזיק ברישיון יצרן והיתר תנאי ייצור נאותים (GMP). סימן ה-GMP מעיד כי המוצר יוצר ע”י מפעל העומד בסטנדרטים של משרד הבריאות.

כשרות

ריצר של מייבן הוא מוצר כשר, בהשגחת הרבנות הראשית גליל תחתון. כך שאם את מחפשת תוספי תזונה נגד נשירת שיער שהם כשרים – אז ריצר של מייבן זו אפשרות טובה עבורך.

חומרים טבעיים וללא סוכר

הכדורים לשיער של מייבן עשויים מחומרים טבעיים ולא מכילים סוכר. אז אם חיפשת תוספי תזונה נגד נשירת שיער שהם ללא סוכר או כאלה מחומרים טבעיים בלבד – את יכולה להפסיק לחפש.

נשים בהריון ומניקות

לנשים בהריון או נשים מניקות ההמלצה היא להתייעץ עם רופא לפני תחילת שימוש. לא כי השימוש לא בטוח. אלא כי עוד לא נעשו מחקרים קליניים בנושא.

מייבן לשיער תופעות לוואי

באתר החברה, כתוב שקפסולות ריצ’ר אינן מכילות הורמונים. ולכן אין כל חשש משיעור יתר. ההסבר שלהם הוא שהורמונים מביאים לצמיחה מוגברת של השיער, הן באורכו והן בעוביו, וכן מביאים לריבוי פיגמנט הצבע בתוכו. השפעה זו היא על כל השערות בגוף, פרט לאלו שבקרקפת. וכאמור לטענתם אין הורמונים בקפסולות. ולכן אין סיכוי שנרגיש בשיעור יתר במקומות שהם לא על הקרקפת.
אך שוב, אני מזכירה שחברה שלי אמרה שלחברה שלה זה הצמיח יותר שיערות ברגליים ובידיים. ושוב, השאלה אם זה בכלל נכון…

איך ליטול את הכדורים ובאיזה מינון?

ההמלצה היא לקחת קפסולה אחת ביום אחרי שאכלת משהו קל. לפי הכתוב בעמוד המוצר באתר החברה, רק אם את חווה נשירה מאסיבית, אפשר להגביר את המינון ל-2 קפסולות ביום. יש לצרוך אותן יחד לאחר ארוחה קלה למשך כחודש או לפי הצורך. ולאחר מכן, את צריכה להפחית חזרה לקפסולה אחת ביום.
גילוי נאות: אני חושבת שההוראות האלו לא היו כתובות בעבר בעמוד המוצר באתר החברה. או שלא קראתי אותן. עכשיו כשאני מודעת לזה – כנראה אפחית חזרה את השימוש במוצר לקפסולה אחת ביום. ואפסיק לקחת 2 קפסולות ביום. וזאת שכן אני לוקחת 2 קפסולות ביום כבר כמה חודשים.

מחיר המוצר

לא ניתן לרכוש חבילת קפסולות בודדת. לטענת החברה הסיבה לכך היא שצריך להשתמש לפחות חודשיים (לפחות 2 חבילות של קפסולות) כדי לראות תוצאות.

נכון לספטמבר 2023:

1. במארז הזוגי קפסולה אחת תעלה לך כ-4.15 ש”ח.
2. במארז שלישייה קפסולה אחת תעלה לך כ-3.32 ש”ח.
3. במארז רביעייה קפסולה אחת תעלה לך כ-2.91 ש”ח.

בנוסף, לאחרונה מייבן החלו להציע מארז חצי שנתי ומארז שנתי. במארזים עלו המחיר לקפסולה אחת הוא נמוך עוד יותר. אבל ממה ששמתי לב, כשיש מבצעים – הם מוצעים רק על המארז הזוגי, שלישיה ורביעייה. ולא על החצי שנתי והשנתי. כך שעם מבצעים, המארז של הרביעייה יכול להיות זול יותר פר קפסולה מאשר המארז החצי שנתי או השנתי. מייבן מציעים מבצעים טובים אחת לכמה חודשים. כך שאני ממליצה לקנות מארז רביעייה ולחדש בכל פעם שיש מבצע. המבצעים הם לרוב של 10 עד 30 אחוז. מה שמוזיל עוד יותר את המחיר של כל קפסולה.

טיפים לטיפוח השיער

מייבן לשיער

חוץ מתוסף התזונה שנקרא RICHER, לחברת מייבן יש עוד מוצרים לשיער. מוצרי מייבן לשיער כוללים את השמפו והמרכך, המסכה, הסרום והמסאז’ר לקרקפת.

השמפו והמרכך – ריח מאוד נעים של אשכולית אדומה. השמפו והמרכך של מייבן מכילים רוזמרין לשיער, שידוע כתורם רבות לטיפול בנשירת שיער אצל נשים ונגברים כאחד.

הסרום – לדעתי הוא לא ממש עוזר לטיפול בדלילות בשיער, כמובטח. אבל אני כן חושבת שהוא עוזר לטיפול בשיער יבש ובקצוות שרופים. המחיר שלו קצת יקר ויש חלופות זולות יותר וטובות לא פחות – אז מציעה לקנות רק אם יש הנחה משמעותית, או לבחור באחת האלטרנטיבות של המתחרים.

המסכה – עוד לא יצא לי לנסות. אחרי שאנסה, אצרף חוות דעת.

המסאז’ר לקרקפת – המוצר קלאסי ורגיל, בדיוק כמו של חברות מתחרות. נוח לשימוש. כדי להזרים דם לקרקפת ברמה שזה יעזור לטפל בנשירה – דורש התמדה יום-יומית של כעשר דקות לפחות בזמן החפיפה. לדעתי ההשפעה של זה היא מינורית, אך יש כמה מחקרים מעטים שמראים על שיפור נראה לעין. (שימי לב שאם תשאירי את המוצר באמבטיה רטוב כל הזמן, די מהר יהיה על המסאז’ר עובש. ואז כבר כמובן צריך לזרוק את המוצר כדי לא לגרום לנזק לקרקפת).

תוסף תזונה ריצר richer mayven – תוסף תזונה מאוד פופולארי, שרבות מדברות עליו עכשיו בשל הבאזז מהפרסומות. מבין הביקורות ששמעתי בשטח מחברות, המוצר באמת עוזר. מהניסיון שלי, המוצר אכן יכול להביא לשיפור, אבל זה דורש שיפור גם בתזונה ובהרגלי החיים כדי לראות באמת תוצאות.

מייבן לשיער ביקורת

מייבן לשיער - סיכום

עד כאן לפוסט זה על מוצרי מייבן לשיער, הכולל ביקורת על ריצ’ר מייבן – הכדורים נגד נשירת שיער של מייבן.

בפוסט זה הכרנו את המותג מייבן MAYVEN. הבנו שמדובר במותג טיפוח ישראלי חדשני. למדנו שהמותג מציע מוצרים לטיפוח השיער ולטיפול בנשירת שיער. וכך גם מוצרים לטיפול בקמטים או באקנה ואפילו בבעיות שינה או לחץ. והכרנו את מוצר הדגל של החברה – שהוא תוסף התזונה ריצ’ר של מייבן. למדנו כל מה שחשוב לדעת על המוצר. כמו האם מאושר על ידי משרד הבריאות והאם כשר. למי זה מתאים. מה זה אמור לעשות. מה כדאי לעשות כדי לראות תוצאות. ותוך כמה זמן אמורים לראות שיפור. בנוסף דנו בנושא של מייבן לשיער תופעות לוואי כמו שיעור יתר. ובעצם הבנו כל מה שחשוב לדעת על הכדורים לשיער של מייבן. ובנוסף הכרנו את שאר מוצרי מייבן לשיער – כמו השמפו, המרכך, המסכה, הסרום והמסאז’ר לקרקפת.

האם יצא לך להשתמש במוצרי מייבן לשיער או בתוסף התזונה ריצר RICHER? שתפי אותנו בתגובות בחוויה שלך!

ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם בפוסטים הבאים:
טיפים לטיפוח השיער
שיקום שיער שרוף
טיפול קרטין לשיער
קצוות מפוצלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!