זירוז לידה

כל מה שחשוב לדעת על זירוז לידה טבעי.

החל מהשבוע ה-37 להריון, התינוק “בשל” והוא מוכן ויכול להיוולד למעשה בכל רגע. ולמרות זאת, לידה בשבוע ה-41 או בשבוע ה-42 עדיין נחשבת לתקינה לגמרי. ועד אז, הרופאים בדרך כלל לא מציעים זירוז לידה (החשת לידה עם התערבות רפואית כלשהי), אלא אם כן יש סיבות רפואיות שמצדיקות זאת. אבל, מהשבוע ה-37 להריון והילך, ודאי תרגישי בכובד, בקושי ובעייפות יותר מאשר בשבועות ההריון שקדמו לכך. וזאת שכן הבטן כבר מאוד מאוד גדולה ונמצאת למעשה בשיא שלה. ואם כבר הגעת לשבוע ה-41 אז ודאי את מתעניינת במיוחד בזירוז הלידה. וכך נשים רבות מוצאות עצמן מתעניינות בזירוז לידה טבעי, ומחפשות מידע על שיטות לזרז את הלידה. ולכן, החלטתי לכתוב מאמר שילמד אותך כל מה שצריך לדעת על זירוז הלידה באופן טבעי.

זירוז לידה

6 דרכים לזירוז לידה טבעי

להלן 6 שיטות פופולאריות ומומלצות כדי לזרז את הלידה באופן טבעי:

1. ישיבה ונענוע על כדור לידה

הישיבה על כדור הלידה ועשיית תרגילים בעת הישיבה עליו (כמו נענוע מצד לצד) – עוזרים בהגמשת האגן, ותורמים למיקום התינוק נמוך יותר באגן. ולכן, מדובר בשיטה מעולה לזירוז לידה טבעי, אשר נשים רבות בוחרות בה לקראת הלידה.

2. עיסוי פטמות

עיסוי הפטמה מוביל לעליה ברמת הורמון האוקסיטוצין בגוף, שזהו הורמון שגורם להתכווצויות הרחם (מה שמעודד את הגעת הלידה ותחילתה). שימו לב שלשם כך, יש לעסות את הפטמות במשך כרבע שעה או יתר. 

3. פעילות גופנית

פעילות גופנית כמו שחייה, הליכה, או יוגה, יכולה לגרום לרחם להתכווץ. ההליכה עוזרת כאשר הגוף מוכן ללידה – היא גורמת לראשו של התינוק ללחוץ כלפי מטה על צוואר הרחם. וזה גורם להפרשה של הורמון האוקסיטוצין ויכול להוביל להתפתחות הצירים ולזירוז תחילת הלידה.

4. יחסי מין

יחסי מין יכולים לעזור לזירוז לידה טבעי ב-2 דרכים. זה עוזר לתזוזת האגן ולהתברגות התינוק כלפי מטה בתעלת הלידה, ובנוסף נוזל הזרע מכיל חומרים שיכולים לעזור לפתיחה גדולה ומהירה יותר בעת הלידה.

5. שקט נפשי

כמו בדברים אחרים בחיים, ללחץ ולתחושה הנפשית שלנו יש השפעה רבה. ולכן, אם את רוצה ללדת לידה קלה ומהירה, רצוי שתשמרי על השקט הנפשי שלך. עסי את הגוף, התכונני מנטלית לחוויית הלידה, תהני ממקלחות נעימות, הרגיעי את המחשבות, והרפי את שרירייך.

6. שיטות ריפוי הוליסטיות

דרך נוספת לזרז לידה היא באמצעות שיטות מהרפואה האלטרנטיבית ומהרפואה ההוליסטית, כמו דיקור, רפלקסולוגיה, דימיון מודרך וכו’. שיטות אלו מאמינות מאוד בקשר בין הגוף לנפש, ולא מעט נשים פונות אליהן כאשר הן מעוניינות לזרז את הלידה.

זירוז לידה

עד כאן לפוסט זה על שיטות לזירוז לידה טבעי 🙂

* כל האמור בפוסט זה אינו מהווה המלצה או יעוץ רפואי.

ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם במאמרים הבאים:

עישון בהריון – כל מה שחשוב לדעת בנושא.

מה אסור לאכול בהריון.

סימני מתיחה בהריון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!