דיקור סיני לנשירת שיער

כל מה שחשוב לדעת על נשירת שיער ודיקור סיני

סובלת מנשירת שיער ומחפשת טיפול לנשירת שיער מעולם הרפואה האלטרנטיבית?  הגעת בדיוק למקום הנכון. הכירי את טיפול הדיקור הסיני לטיפול בנשירה ולהצמחת שיער. במאמר זה נבין כל מה שחשוב לדעת בנושא.

דיקור סיני לנשירת שיער

טיפול בנשירת שיער על ידי דיקור סיני

דיקור סיני, או אקופונקטורה, הוא שיטת טיפול מסורתית סינית המשתמשת בהכנסת מחטים דקות לעומק העור באיזורים מסוימים של הגוף. השימוש בדיקור סיני לטיפול בנשירת שיער הוא נושא דומם יחסית בספרות המחקר, ואין הרבה מחקרים רפואיים, מודרניים ומוכרים בתחום.

למרות שיש כמה עובדות שיכולות להוות ביסוס לכך שדיקור סיני יכול לעזור לנשירת שיער אצל נשים וגברים כאחד. כמו עידוד זרימת הדם והחמצן באזור העור וה”קרקע” הקרובה לשורשי השיער. בנוסף, דיקור סיני יכול לעזור לחיזוק מערכת החיסון ולהפגת מתחים. באמצעות מטפל נכון, אפשר להתגבר על חרדות או להרגיע מתחים באמצעות הדיקור הסיני. ואז, אם הנשירה שלך נובעת מלחץ – היא יכולה להפוך למתונה יותר או אף להיפסק. אך אם הנשירה נובעת מגורם אחר – ספק אם זה באמת יעזור.
 

נשירת שיער ודיקור סיני

מה עוד חשוב לדעת על דיקור סיני נגד נשירת שיער

האם הטיפול נפוץ בישראל ובחו”ל?
בישראל הטיפול פחות נפוץ, ולמעשה גם בעולם כולו הטיפול לא מאוד מאוד נפוץ. כלומר, דיקור סיני באופן כללי הוא די נפוץ. אבל דיקור סיני למטרות טיפול בנשירת שיער הוא נפוץ פחות. כאמור, דיקור סיני יכול להרגיע מתחים, וזה יכול אולי לעזור לטיפול בנשירת שיער שנובע מלחץ. אבל הנשירה נובעת מסיבות אחרות – אז הדיקור הסיני כנראה לא ממש יעזור. טיפולים נפוצים יותר לנשירת שיער הם מזותרפיה לקרקפת או מיקרונידלינג לקרקפת.
 
האם הטיפול כואב?
אופן הכנסת המחטים הוא עדין והמחטים די דקות. ורק לעיתים רחוקות הטיפול יכול לגרום לקצת חום או לתחושה מציקה עדינה.
 
תוך כמה זמן רואים תוצאות? במקרים מסוימים (ודי נדירים), אנשים עשויים להבחין בשיפורים אחרי מספר טיפולים. בכל מקרה, הזמן והתוצאות עשויים להשתנות בהתאם למקרה ולאדם.
 
אני ממליצה להיות בקשר עם רופא או מומחה בתחום טיפולים סיניים לפני שאת מחליטה לנסות את הדיקור סיני כטיפול לנשירת השיער, כדי לקבל מידע נכון ומבוסס לפני שאת מנסה את זה.
 

עד כאן לפוסט זה על דיקור סיני ונשירת שיער 🙂

 
ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם במאמרים הבאים:
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!