ציפורן חודרנית - איך לטפל בציפורן חודרנית?

סובלת מציפורן חודרנית? המאמר הבא יעזור לך לטפל בציפורן חודרנית אחת ולתמיד.

רבים סובלים מציפורן חודרנית, ומדובר בתופעה נפוצה יותר משאולי נדמה לך. ולכן החלטתי שהגיע הזמן שאכתוב על הסיבות להופעת ציפורן חודרנית ועל דרכי הטיפול האפשריות. כלומר, נרצה להבין איך נהיה ציפורן חודרנית ואיך לטפל בציפורן חודרנית.

גורמים לציפורן חודרנית

לרוב, הסיבת היא גזירה לא נכונה של הציפורניים. עם זאת, יש מטופלים שסובלים מהבעיה למרות ביצוע פדיקור מקצועי נכון. ברוב המקרים שבהם הגורם הוא לא גזירה לא נכונה – הסיבה קשורה לפטרת הציפורניים. וזאת שכן הפטרת יכולה לגרום לעיוות ולהפרעה בצמיחה תקינה של הציפורניים.

האם זה מסוכן?

התלונה העיקרית של הסובלים מהבעיה היא כאב מתמיד, המחמיר בעת נעילת נעליים והליכה. הליכה בנעליים פתוחות מלווה בכאב מחבלות (אפילו קלות) והיא מעלה משמעותית את הסיכוי לזיהום בכפות הרגליים. בנוסף, ציפורן חודרנית לא מטופלת עלולה לגרום לא רק לכאב, אלא גם לאודם, לנפיחות, להפרשת נוזל מוגלתי ולזיהום. במקרים קיצוניים עשוי להתפתח פצע פתוח ואף נמק של האצבע.

זיהום ממושך שאינו מטופל יכול להפריע משמעותית לשגרת החיים. ובמקרים חמורים, המצב יכול לחייב טיפול אנטיביוטי ואפילו ניתוח. מטופלים הסובלים מסכרת נמצאים בסיכון להחמרת הזיהום ולהתפשטותו אל העצם, שנמצאת בסמוך ל”מיטת” הציפורן. וזאת שכן למטופלים אלו יש יכולת ריפוי נמוכה. ולכן, מטופלים אלו צריכים לקבל טיפול מוקדם ככל הניתן, ולהיות כל הזמן במעקב סביב הנושא.

איך לטפל בציפורן חודרנית

טיפול בציפורן חודרנית

ראשית, יש להקפיד על טיפוח נכון של הרגליים, ויש להתמיד בכך.

טיפוח נכון למטרות טיפול בציפורן חודרנית כולל השריה של הרגליים באמבט לרגליים – פעם בשבוע לפחות. וזאת על מנת לשמור על כפות הרגליים נקיות ככל האפשר. זה יעזור לשמור על כף הרגל מפני זיהומים, וזה יסייע במניעת חזרה של המצב לאחר טיפול בבעיה. בנוסף, עריכת האמבט לרגליים תעזור לך בהסרת עור יבש מהרגליים, ובהפחתת נפיחות וכאבים ברגליים. חוץ מזה שמדובר ביום ספא ביתי מפנק ומרגיע של ממש.

טיפול בזיהום מציפורן חודרנית

זיהום מציפורן חודרנית מצריך טיפול במשחה אנטיביוטית ולעיתים אף בטיפול אנטיביוטי בכדורים, או אפילו בניתוח. במידה והמטופל לא יכול בכלל לנעול נעליים סגורות מרוב כאב בשל הציפורן בחודרנית – לעיתים התוויית הרופאים תהיה ניתוח. בניתוח מרדימים מקומית את האצבע ומבצעים הסרת ציפורן חודרנית. לעיתים מסירים גם את מיטת הציפורן או את כל הציפורן, ולפעמים הניתוח מבוצע גם מהצד הפנימי וגם מהצד החיצוני של האצבע. וכל זאת כדי שהציפורן החודרנית לא תחזור, ותוך תקווה שמיטת הציפורן תצמיח ציפורן תקינה בעתיד. מבחינת הליך ההשלמה – ביום הניתוח צפויים כאבים, שיעברו ויחלשו בהדרגה מדי יום, עד שייעלמו לאחר כמה ימים.

ציפורן חודרנית

עד כאן לפוסט זה על איך לטפל בציפורן חודרנית – מקווה שעזרתי 🙂

התמונות בעמוד נלקחו מ-אתר rmc-med.

ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם במאמרים הבאים:

שגרת טיפוח לבת 30 עסוקה
שיער שומני – מה גורם לזה ואיך לטפל?
קרם עיניים מומלץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!