6 טעויות טיפוח - שכדאי לך להימנע מהן

נוהגת לישון עם איפור או להתקלח במים רותחים? בואי ללמוד על 6 טעויות טיפוח – שיכולות להרע לעור הפנים שלך ולפגוע בו. 

אני כותבת הרבה בבלוג על מה כדאי ורצוי לעשות. אבל הפעם – החלטתי לדבר דווקא על מה לא כדאי לעשות. ולכן, במאמר הזה נדבר על 6 טעויות טיפוח והרגלים מגונים ולא טובים בשגרת הטיפוח של בנות ונשים רבות. אם את עושה את אחד מהם – כדאי שתפסיקי. זאת שכן הם יכולים לפגוע בעור הפנים שלך. כדי שהמאמר יהיה יותר יעיל, הוספתי גם טיפים שיעזרו לך להפסיק את ההרגלים המגונים האלה בשגרת הטיפוח שלך.

רוצה ללמוד על טעויות טיפוח – שכדאי לך להפסיק איתן? המשיכי לקרוא.

הרגלים מגונים בשגרת הטיפוח

טעויות טיפוח : לישון עם איפור

הבעיה:

לישון עם איפור זה הרגל מגונה שאת פשוט חייבת להפסיק איתו כמה שיותר מהר.

זה קורה לכולנו. עובר עלינו יום ארוך ומתיש בעבודה או בלימודים. וכל מה שאנחנו רוצות זה להיכנס למיטה ולהרדם. ואין לנו שום כוח להוריד את האיפור מהפנים. רק עצם המחשבה על לקום מהמיטה ולנקות את הפנים מהאיפור נראית מתישה כל כך. ולכן קל להירדם ולוותר על הורדת האיפור.
אבל ברגע שאת מודעת להשפעות הזוועתיות של השארת איפור על עור הפנים במהלך הלילה, ואת חושבת עליהן לפני השינה – זה יגרום לך ישר לקום וללכת להסיר את האיפור.

שינה עם פנים מאופרות היא מצע מעולה לגידולן של בקטריות וחיידקים. היא גם גורמת לכרית שלך לספוח כמות מכובדת של שאריות איפור ולכלוך. מנגד, כאשר את ישנה עם פנים נקיות, עורך מפריש שומנים וחומרים שהם חיוניים ומועילים עבור עור הפנים. ואם את ישנה עם איפור, התהליך הטבעי הזה של עורך לא רק נמנע. אלא הלכלוך גם חודר לנקבוביות וסותם אותן. בקיצור, שינה עם איפור היא מתכון לאסון. במיוחד לאורך זמן, ובייחוד עבור עור פנים בעייתי.

הפתרון:

תכניסי לשגרת הטיפוח הלילית שלך 3 דקות של ניקוי פנים איכותי. גם אם אין לך כוח – אל תוותרי עליה. היא תעזור לך להסיר את שאריות האיפור והלכלוך שהצטברו על עורך במהלך היום. שינה עם פנים נקיות תועיל מאוד לשמירה על עור פנים בריא ויפה יותר. ולכן כדאי להקפיד עליה לאורך זמן. בלילות שכבר אין לך כוח להסיר את האיפור, פשוט הזכירי לעצמך את החסרונות של שינה עם פנים מאופרות. ואת היתרונות של שינה עם פניות נקיות.

בכל מקרה, את האיפור חשוב להסיר בכמה שלבים. קודם עם סבון, ואז עם מי הסרה. וזאת כדי לוודא שהסרת את כל שאריות האיפור, המסקרה והלכלוך מפנייך. בנוסף, כדאי להסיר את האיפור בזהירות ובסבלנות. עדיף להשקיע עוד דקה או שתיים בהסרת האיפור והמסקרה, ולא לשפשף את עינייך בחזקה כדי לזרז את התהליך. הסרת איפור מהעיניים בצורה אינטנסיבית פוגעת בריסים. וגם מובילה להופעתם של קמטים בעור שמתחת לעיניים ובעפעפיים. אם זה מעניין אותך, כתבתי בעבר פוסט שלם על איך להסיר את האיפור כמו שצריך.

בלילות בהם את ממש גמורה מעייפות או לא יכולה להסיר את האיפור כמו שצריך – לפחות תדאגי להסיר את האיפור באמצעות מגבונים להסרת איפור. אם כי יש לציין שגם זה לא פתרון אולטימטיבי. זאת שכן, בגדול, מגבונים להסרת איפור לא רחוקים ממגבונים לניקיון הבית. ולכן כשאני מסירה את האיפור במגבונים, אני משתדלת בכל זאת לשטוף אותן אחר כך עם סבון.

אז אם את נוהגת לישון עם איפור – כדאי לך להפסיק ולהקפיד על שגרת טיפוח לילית, הכוללת הסרת איפור בצורה מיטבית. זה יעזור לך לשמור על פנים בריא, חלק ויפה יותר – במינימום של השקעה של זמן ומאמץ. 

הרגלים מגונים בשגרת הטיפוח - לא להוריד איפור

לגעת יותר מדי בפנים או בשיער

הבעיה:

אחד ההרגלים הכי מגונים הוא לגעת יותר מדי בפנים או בשיער שלך במהלך היום. יכול להיות שאת בכלל לא שמה לב לזה, אבל עושה את זה כל הזמן. אולי את משחקת עם השיער במהלך השיעור, או נשענת הרבה על היד במהלך הלימודים או העבודה. בכל מקרה, ממש לא כדאי לגעת יותר מדי עם הידיים שלך בשיער שלך או בפנים. יש המון לכלוך על הידיים שלנו, גם אם אנחנו לא רואות אותו או לא מודעות אליו. והלכלוך הזה יכול לעבור לשיער או לעור הפנים שלנו ולפגוע בהם. כשאת משחקת בשיער, זה גם תולש את השיער שלך ומחליש אותו.

הפתרון:

פשוט מפסיקים. נכון, קל להגיד וקשה לבצע. אני בעצמי כותבת על זה עכשיו ואני יודעת שאני נוהגת לשחק לפעמים בשיער. אז מה שאני מנסה לעשות הוא פשוט להיזכר בזה שזה לא טוב. ולפעמים אני באמת מצליחה להפסיק אחרי שאני נזכרת בזה. ומה מבחינת הידיים שנוגעות בעור הפנים? את יכולה להשתמש באלכו-ג’ל ולשמור על ידיים נקיות. וכך הן פחות ילכלכו ויפגעו בעור פנייך גם אם תיגעי בו.

טעויות טיפוח - לגעת יותר מדי בשיער

למרוח מייק אפ בלי לשים קרם בסיס

הבעיה:

את הבעייתיות של ההרגל המגונה הזה גיליתי בצילומים לספר מחזור בכיתה ח’. הפנים שלי היו מאוד יבשות ומקולפות באותו זמן. וניסיתי להתאפר לכבוד הצילומים כדי להסתיר את זה. אני זוכרת שבהתחלה שמתי מייק אפ ופודרה בלי לשים מתחת שום קרם בסיס. אבל המייק אפ והפודרה ישבו פשוט מזעזע על הפנים בשל היובש והקילופים. וזה היה נראה בעצם יותר גרוע עם האיפור! אז הסרתי את האיפור, שמתי כמות נכבדת של קרם לחות ומרחתי עליו את האיפור מחדש. בפעם השנייה, עם קרם הלחות, האיפור ישב בערך פי 100 יותר טוב. אני ממש זוכרת שאפילו הייתי בשוק בעצמי עד כמה זה היה משמעותי.

הבעיה בלשים איפור כמו מייק אפ ו\או פודרה בלי לשים מתחת קרם לחות או בסיס אחר – היא שהאיפור ‘יושב’ ישירות על העור שלכן. זה אומר שכל פגם בעור שלכן בולט הרבה יותר. בין אם זה יובש וקילופים על העור, חצ’קונים, צלקות, קמטים או כל דבר אחר. אם את משתמשת בחומצות או במרכיבים שגורמים לקילוף העור, או סובלת מעור יבש, את בטח מכירה את ה’קשקשים’ הקטנים האלו. אין ספק שהם יכולים להרוס גם את מראה האיפור המושקע והמושלם ביותר.

כשאת שמה איפור כמו מייק אפ או פודרה (בלי בסיס) על עור אדמומי, יבש, מתקלף, מחוצ’קן, שומני, או על עור מבוגר עם קמטים – את בעצם יכולה אפילו להגביר את הנראות של פגמי עורך. כשהמטרה העיקרית שלך בלשים איפור היא בכלל להסתיר את הפגמים, אז זה אפילו קצת מצחיק להשתמש במייק אפ בלי לשים בסיס כמו קרם לחות. כלומר, בצורה שאת יוצרת את האפקט ההפוך מהמטרה שלך.

הפיתרון:

פשוט למרוח קרם בסיס, ואולי גם קונסילר, לפני שאת שמה מייק אפ ומקבעת עם פודרה. זה אמנם עוד שלב אחד בתהליך האיפור שלך, אבל זה הוא השלב שהכל ‘מונח על כתפיו’. ולכן הוא בעצם החשוב ביותר! גם אם עור הפנים שלך בכלל לא יבש ואפילו שומני, לדעתי לא כדאי לוותר על שלב הנחת הבסיס בשום מצב. על זה יכול ‘לקום וליפול’ מראה האיפור שלך. גם המושקע ביותר. בסופו של דבר, זה בסך הכל יאריך את תהליך האיפור שלך בעוד כחצי דקה, אבל האיפור שלך יראה הרבה יותר טוב בצורה משמעותית. אז למה לוותר על זה?

בסיס למייק אפ יכול להגיע בצורת קרם או ג’ל ויש מגוון גדול שממנו תוכלי לבחור את מה שמתאים לעור הפנים שלך. אם את מחפשת כיסוי מאוד-מאוד קליל ועדין, אז את יכולה להשתמש ב-BB קרם. שזה בעצם קרם לחות וכיסוי (מייק אפ עדין) במוצר אחד. 

הרגל מגונה בשגרת הטיפוח - לא לשים בסיס למייק אפ
הרגל מגונה בשגרת הטיפוח - לא לשים בסיס למייק אפ

טעויות טיפוח - לא לשתות מספיק מים

הבעיה:

רובנו משקיעות מאות שקלים בחודש על מוצרי טיפוח, אבל כשמדובר מגיע למצרך הבסיסי, החשוב והזול ביותר – מים – אנחנו שוכחות להשתמש בו מספיק.
את בטח יודעת שרוב גופנו ועורנו עשוי ממים. אבל לא בטוח שאת מבינה או מכירה את חשיבות שתיית המים, בשמירה על עור חלק, בריא וצעיר. המים למעשה מזינים את הגוף בנוזלים חיוניים, מסייעים בתהליך חילוף החומרים בגוף ועוזרים בשמירה על הבריאות והיופי של עורנו. באופן כללי ביותר, המים בעצם מהווים את החומר הבסיסי והנחוץ ביותר לייצורם של חלבונים וחומרים חשובים לשמירה על המראה של עורנו – כמו קולגן, אלסטין וכו’. מחקרים מוכיחים כי שתיית מים מועטה עלולה לזרז את תהליך הזדקנותו הטבעי של העור. ולהפך. שתיית מים בכמות הגדולה במעט מהממוצע עלולה לשפר את מראה העור. וכן אפילו לעכב את תופעת ‘נפילת’ העור ואת הופעתם של הקמטים. לכן, אם את רוצה להימנע ממראה של עור פנים יבש, עייף, אפרפר, דהוי או נפול – הקפידי על שתיית מים מספקת.

הפיתרון:

הקפידי על שתיית מים בכמות מספיקה. כזו שהיא לא קטנה מדי, לא ממוצעת (רצוי קצת יותר), אבל גם לא גדולה מדי! התמדה על שתיית כמות של כ-2.5 ליטר ביום יכולה לעשות פלאים לעור הפנים שלך. אם את לא עושה ספורט וצורכת הרבה מוצרים מימיים – כמו שייקים, יוגורטים, פירות או ירקות – על בסיס יום-יומי, את יכולה להסתפק גם בכמות קטנה יותר. כדי לזכור לשתות יותר מים – מה שעזר לי באופן אישי זה מתקן תמי4 במטבח. ולקחת בקבוק מים לכל מקום שאני הולכת אליו.

 

שתיית מים לשם שמירה על עור פנים בריא

טעויות טיפוח - לא להחליף מצעים וציפיות לעיתים קרובות מספיק

הבעיה:

רובנו נוהגות להחליף מצעים בערך פעם בשבוע. אבל לא כולנו מודעות לכך שמצעים, ובעיקר ציפיות כדאי להחליף אפילו פעמיים בשבוע, ורצוי אפילו כ-5 פעמים בשבועיים, אם זה מתאפשר לכן.

מה הסיבה לכך שכדאי להחליף מצעים וציפיות כל כך הרבה פעמים בשבוע, אתן שואלות? אני ממש לא מהאובססיביות לסדר וניקיון. אבל מאז שגיליתי ששינה על מצעים מלוכלכים (גם אם נדמה לנו שהם נקיים) יכולה להרע מאוד לעור הפנים, אני מקפידה להחליף למצעים נקיים לפחות פעמיים בשבוע.

למה בעצם זה כל כך גרוע להחליף מצעים פעם בשבוע? ואיך זה יכול להרע לעור הפנים? גם אם עור הפנים שלך נקי לפני השינה, את בהחלט מעבירה על הציפיות שלך כל מיני חומרים. כמו זיעה, שאריות לכלוך, איפור או מוצרי טיפוח. ובלילה הבא כשאת נשכבת על הציפית שלך – אחרי ששטפת את הפנים – את בעצם מחזירה את כל ה’טינופת’ הזו אל פנייך. התוצאות הן בעצם עור פנים שומני, מלוכלך, כאשר במקום לנוח בלילה ולהתאוורר, הנקבוביות נסתמות מהלכלוך וייצור הסבון (השומן) מוגבר. אם את נוהגת לישון על הצד (ואז פנייך ‘דבוקות’ ונצמדות לציפית הכרית) זה יכול להיות חמור עוד יותר.
אגב, אם זה סופר לא מדבר אלייך ואם את לא סובלת מבעיות בעור הפנים כמו אקנה, אז הסעיף הזה יכול להיות גם לא משמעותי עבורך – וזה בסדר גמור.

הפיתרון:

להחליף מצעים וציפיות פעמיים או שלוש פעמים בשבוע. אגב, אם זה כבד עלייך, כי אין לך מספיק מצעים או כוח לכבס או כל סיבה אחרת – את יכולה גם להחליף רק את הציפיות. 

החלפת מצעים וציפיות

להשתמש במגבת הגוף כמגבת פנים ולא להחליף אותן בתכיפות מספקת

הבעיה:

באופן כללי, גם הפעם, לא רבות מכירות ומבינות את הבעייתיות של שימוש במגבת הגוף כמגבת פנים. אני בעצמי הייתי משתמשת במשך שנים במגבת הגוף שלי גם כמגבת פנים. ולא ראיתי בכך שום בעיה. עד שלמדתי על הבעייתיות של זה, ועברתי להשתמש במגבות ייעודיות לפנים.
הבעיה היא בעצם שגם אם הגוף שלנו נקי אחרי מקלחת, אם אנחנו משתמשות במגבת הגוף שלנו לניגוב הפנים – אז אנחנו עלולות להעביר לעור הפנים שלנו כל מיני חומרים שלא בטוח שאנחנו רוצות שיהיו עליהם. ההשלכות חמורות עוד יותר אם אנחנו לא מחליפות את המגבת לעיתים קרובות מספיק. גם אם זו מגבת ייעודית לפנים, אגב! אם את לא סובלת מאקנה זה לא מאוד קריטי עבורך. אבל אם כן – כדאי שתדעי שזה עלול להחמיר את האקנה שלך. 

הפיתרון:

להשתמש במגבת יעודית לפנים ולהחליף אותה לעיתים תכופות מספיק. אם צריך, קני סט מגבות ייעודי לפנים. ההמלצה שלי היא להחליף את מגבת הפנים כל יום או כל 3 שימושים לכל היותר. לכי תדעי, אולי תגלי שזה יעשה נפלאות לעור הפנים שלך.

שמירה על עור פנים נקי

טעויות טיפוח - סיכום

אז איזה טעויות טיפוח למדנו בפוסט הזה?
לישון עם איפור.
לגעת יותר מדי בפנים או בשיער.
למרוח מייק אפ בלי לשים בסיס לאיפור.
לא לשתות מספיק מים.
לא להחליף מצעים לעיתים קרובות מספיק.
להשתמש במגבת גוף כמגבת פנים ולא להחליף. אותן מספיק.

יש לך טעויות בטיפוח או הרגלים נוספים שכולנו עושות לפעמים, ושיכולים להרע לעור הפנים או הגוף? שתפי אותי בתגובות ואוסיף לפוסט 🙂

עד כאן לפוסט זה.
ואם את כבר פה, אולי תאהבי גם את הפוסטים הבאים:

קוקוס בטיפוח העור.
איך לשמור על עור צעיר.
איך להשיג שיער מושלם.
מסכת זהב לפנים.
ויטמין סי בטיפוח העור.
איך לשמור על שיער צבוע.
קוסמטיקה טבעית – מה זה ואיך עושים את זה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!