זוגיות טובה - מהי זוגיות בריאה?

רוצה לדעת מהי זוגיות טובה ובריאה? המאמר הבא הוא בדיוק בשבילך.

אז אין ספק שזוגיות היא חלק בלתי נפרד מחיינו. אנחנו אנשים חברתיים, וזוגיים – כמעט כל אחד מאיתנו יהיה בזוגיות ארוכת טווח במהלך חייו. וכך גברים ונשים רבות מוצאים עצמם מתעניינים במאפיינים של קשר זוגי בריא וטוב. מעוניינת להבין האם הזוגיות שלך היא זוגיות בריאה או הרסנית? רוצה להבין מהי זוגיות טובה ובריאה? הגעת בדיוק למקום הנכון. בואי ללמוד מהי זוגיות בריאה באמת – שתוביל לצמיחה האישית שלך, ולצמיחה של בן זוגך.

זוגיות טובה

מהי זוגיות טובה ובריאה?

רוצה לדעת מהי מערכת יחסים בריאה באמת? מעוניינת להבין מה המאפיינים של קשר זוגי טוב, שיש לו סיכויי הצלחה גבוהים יותר בטווח הרחוק? ובכן, במחקרים על זוגיות בריאה, בהם בדקו בעיקר זוגות החיים יחד שנים רבות, הצליחו לגלות ולבודד כמה מאפיינים, שיכולים לתרום רבות להגדלת הסיכויים לשמר זוגיות או נישואים בטווח הרחוק. אז להלן מאפיינים אלו:

1. מערכת יחסים טובה כוללת תקשורת זוגית בריאה

תקשורת זוגית פתוחה וכנה, היא אחד מהמרכיבים הכי חשובים לזוגיות בריאה. למעשה, איכות התקשורת הזוגית יכולה לנבא את יציבות הקשר למשך שנים קדימה. חשוב שבני הזוג יוכלו להביע את עצמם אחד בפני השני. וחשוב שהם ידברו על הקשיים שלהם. בנוסף, כדאי שהם גם יידעו להיות קשובים אחד לשני. כמו כן, האפשרות להיות כנה ופתוח עם בן הזוג, מבלי לחשוש מהתגובה שלו – היא קריטית לקשר בטוח ויציב.

2. כבוד הדדי הוא המפתח לזוגיות בריאה

אחד מהתנאים ההכרחיים לזוגיות בריאה – הוא ללא ספק כבוד הדדי. אם את לא מכבדת אותו, או שהוא לא מכבד אותך, אז כנראה שזה פשוט לא יחזיק בטווח הארוך (או אפילו בטווח הקצר). אף אחד לא אוהב כשלא מכבדים אותו, או כשמזלזלים בו. בטח ובטח כאשר חוסר הכבוד מגיע מצד בן הזוג, שאמור להיות הכי קרוב אלייך, וכמובן להעריך ולכבד אותך. כך שאין ספק שכבוד הדדי הוא אחד מהמרכיבים הקריטיים ביותר לזוגיות טובה באמת.

3. מערכת יחסים בריאה מבוססת על אינטימיות בוגרת

אינטימיות בוגרת היא אינטימיות רגשית עם בן הזוג, שמתקיימת גם כאשר בני הזוג מרוחקים אחד מהשני. היא כוללת התעניינות, הקשבה, ועניין בבן הזוג ובחייו. בנוסף אינטימיות בוגרת כוללת גם את קיום המרחב האישי של כל אחד מבני הזוג בנפרד. תמיד רצוי להשאיר קצת “ספייס”. כך שכל אחד מבני הזוג יוכל ויידע גם להיות בנפרד – בלי לחוש חרדות או חששות מפני נטישה.

4. אינטימיות מינית היא ה”דבק” של מערכת יחסים טובה

אינטימיות מינית היא בהחלט חלק מאינטימיות בוגרת. אבל, היא קיימת גם בנפרד. בתחילת קשר זוגי האינטימיות המינית בדרך כלל פורחת. אבל, בהמשך הקשר, עם העלמות אפקט ההפתעה והריגוש, לעיתים יש צורך בבגרות ריגשית והתפתחות זוגית, כדי לחוש את התשוקה לבן הזוג. ובכל מקרה, חשוב להתחבק, להתנשק ולאהוב – ולא רק לשכב ולעשות יחסי מין. לפי מחקרים בתחום, רצוי שכמות האינטראקציות החיוביות (כמו ליטוף), יהיו ביחס של 5:1 לעומת אינטראקציות שליליות (כמו נזיפה בבן הזוג).

5. מטרות משותפות והשקפת עולם דומה – הם קריטיים לזוגיות

הוא חושב תמיד הפוך ממך, או שהמטרות שלו בחיים שונות לגמרי משלך? ובכן, ייתכן שזו עלולה להיות בעיה. פערים קיצוניים במטרות לחיים או בהשקפת העולם – יכולים להוביל להמון ויכוחים, או וויתורים. והוויתורים האלה יכולים לגרום לאחד מבני הזוג להרגיש ש”הקשר הזה” גדול עליו, ולא בשבילו. ולכן, אין ספק שזה מועיל כשלבני הזוג יש מטרות משותפות לעתיד, והשקפת עולה דומה יחסית (או לפחות לא שונה באופן קיצוני).

6. חשיבות קבלת הפגמים של בן הזוג

את לא אוהבת את הרעשים שהוא עושה כשהוא אוכל? או שאולי את לא מתה על איך שהוא מתלבש, או על איך שהוא מדבר ומתנהג עם נשים? ובכן, סביר להניח שגם הוא מוצא בך כמה פגמים, כי אף אחד מאיתנו לא מושלם. עכשיו השאלה היא רק האם אתם מוכנים לקבל את הפגמים האלו אחד אצל השני. אם אתם מסוגלים להשלים עם חוסר השלמות של בן הזוג, זה בהחלט יכול להיות המפתח לזוגיות בריאה יותר. כשמקבלים את הפגמים של בן הזוג, ניתן לפתח כלפיו חמלה, הזדהות ואהבה – בקלות רבה יותר. ולכן מדובר בהיבט חשוב של מערכת יחסים מוצלחת.

זוגיות בריאה

עד כאן לפוסט זה על מהי מערכת יחסים טובה ובריאה 🙂
מקווה שעזרתי לך להבין איך כדאי להתנהג בקשר זוגי, ולמה לצפות מבן זוג תומך ואוהב.

ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם בפוסטים הבאים:

איך לדעת שאני מאוהבת בו.
לעבור לגור עם החבר.
מה הקשר בין פסיכולוגיה חברתית וקשר זוגי?
איך לא לריב עם החבר או הבעל.
רעיונות למתנות לגבר שלך.
איך תדעי שהוא אוהב אותך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!