איך לעכב מחזור

בואי ללמוד איך לעכב מחזור עם גלולות ואיך לדחות מחזור בצורה טבעית.


רוצה לדעת איך לדחות מחזור בכמה ימים? דחיית מחזור ברגע האחרון היא משהו שרבות מחפשות עליו מידע, בין אם באינטרנט או על ידי פנייה לרופא. וזאת שכן כל אחת מאיתנו כמעט רוצה להבין, בשלב כלשהו בחייה, איך לעכב מחזור. בין אם אנחנו רוצות לדחות את המחזור בשל חופשה זוגית שנופלת על תאריכי הווסת, או כי שומרות המצוות לא מעוניינות ב”חופת נידה” (או שאינכן שומרות מצוות, ובכל זאת אתן לא רוצות להיות במחזור בחתונה שלכן). בכל מקרה, כמעט כל אחת תתעניין מתישהו במהלך חייה בתכנון מחזור ובדרכים לעיכוב מחזור. וזאת שכן המחזור הוא חלק בלתי נפרד מחיינו. ולכן, כנראה נתעניין מתישהו בדרכים לדחיית מחזור. אז איך אפשר לדחות מחזור – עם גלולות או באופן טבעי? כל התשובות בהמשך. המשיכי לקרוא כדי ללמוד כל מה שחשוב לדעת על איך לעכב את המחזור, ועל איך לדחות את המחזור ברגע האחרון.

איך לעכב מחזור

איך לעכב מחזור - כל הדרכים

איך לדחות מחזור בצורה טבעית

מחפשת מידע על דחיית מחזור בצורה טבעית? מעוניינת לדחות מחזור בכמה ימים על ידי תרופות סבתא? את יכולה לנסות שעועית אדוקי, הנקראת גם אזורי או שעועית אדומה קטנה. אפשר למצוא אותה בכל בית טבע. זה יכול לעזור לך לדחות את המחזור בכמה ימים (בערך בשלושה ימים). לשם כך, תקחי זרע אחד לא מבושל. ושתי אותו עם מים פושרים. יום לפני שאת צריכה לקבל את הווסת. לאחר מכן את יכולה לחזור על כך רק עוד יומיים ברצף.
הערה: שימי לב שטיפ זה לא מתאים לנשים הנוטלות גלולות למניעת הריון באופן קבוע. וכך גם לא למי שמותקן בגופה התקן תוך רחמי.

איך לעכב מחזור – אם את לא לוקחת גלולות למניעת הריון

אם את לא משתמשת בגלולות למניעת הריון, ואם המחזור שלך יחסית סדיר, תוכלי לדחות את המחזור באמצעות נטילת כדור המכיל את הורמון המין הנשי, פרוגסטרון, כמו התרופה “פרימולוט־נור” לדחיית מחזור. הורמון הפרוגסטרון מסייע לאיזון מחזור לא סדיר וליקויים בתקופות הווסת, והוא יכול לשמש גם למי שרוצה לזרז ולהקדים מחזור. ורבות נוהגות להשתמש בו לשם עיכוב מחזור או זירוז מחזור – כאשר אלו בעיקר הנשים שלא נוטלות גלולות באופן קבוע.

כדי לעכב את הווסת, יש להתחיל ליטול את התרופה בין 5  ל-10 ימים לפני מועד הווסת הצפוי, כאשר צריך לקחת 2 כדורים ביום. מבחינת תופעות הלוואי – לא אמורות להיות תופעות לוואי משמעותיות בנטילה חד פעמית. אולי מעט בחילות, רגישות בשדיים או אקנה – אשר ממילא מופיעים לפני המחזור.

שימי לב – מדובר בתרופה במרשם רופא בלבד, ואסור ליטול אותה מבלי להתייעץ עם רופא! בנוסף, כדאי לדעת שמדובר בטיפול הורמונלי, שמפר או משבש את איזון ההורמונים בגוף. ולכן לא כדאי לחזור על כך לעיתים קרובות מדי. אפשרות זו מומלצת בעיקר אם דחיית המחזור חשובה למדי, כמו עיכוב ווסת האמור להתקבל בחתונה שלך.

איך לדחות מחזור בצורה טבעית

איך לדחות מחזור עם גלולות

רוצה לדעת איך לעכב מחזור עם גלולות למניעת הריון? אז ככה…

באמצעות שינוי באופן נטילת הגלולות אפשר לדחות את המחזור. מה שנקרא “חיבור חפיסות הגלולות אחת לשנייה”. כדי לעשות זאת, בעצם יש להמשיך לקחת את הגלולות ה”רגילות”, כלומר – אלו שאינן של “ימי המחזור”, ישר אחרי הגלולות הרגילות של החודש הקודם. וזאת מבלי לחכות את הפסקת הוסת (אם יש לך חפיסה ששונה מ28 יום). או מבלי לקחת את “גלולות הווסת” (גלולות הדמה) – במידה ואת נוטלת גלולות של 28 יום. אם עוד לא יצא לך לעשות זאת מעולם, ההמלצה הרווחת היא שתתייעצי עם רופא או עם אחיות שעובדות במרכז לבריאות האישה. וזאת כדי שתהיי בטוחה שאת עושה הכל נכון וכמו שצריך.

עד כאן לפוסט זה על דחיית מחזור ברגע האחרון. בו למדנו איך לעכב את המחזור עם גלולות, כדורי פרוגסטרון, כמו “פרימולוט נור”, או תרופות סבתא 🙂

* המידע המופיע במאמר זה לא מהווה ייעוץ רפואי. וההמלצה היא להתייעץ בכל מקרה עם הרופא שלך, או עם אחות במרכז לבריאות האישה, לפני כל שינוי בדפוס נטילת הגלולות או בתקופת הווסת.

ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם במאמרים הבאים:

איך לשים טמפון.
לעבור את המחזור בקלות.
איך לזרז ולהקדים מחזור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!