איך לזרז מחזור באופן טבעי

רוצה לדעת איך לזרז את הווסת באופן טבעי או עם גלולות? מחפשת מידע על כל הדרכים לזירוז מחזור שקיימות? הגעת למקום הנכון. בואי ללמוד איך להקדים את המחזור.

מכירה את זה שאת מסתכלת על התאריך, ומבינה שאת החופשה הקרובה תבלי יחד עם המחזור החודשי שלך? או שאולי שמת לב שתאריך הווסת נופל על החתונה שלך ועל ליל הכלולות? אין ספק שזה יכול להיות מבאס למדי. וכנראה שזה יגרום לך לרצות להבין איך לזרז מחזור או לעכב אותו, באופן טבעי… כמו שבנות רבות בעצם מוצאות את עצמן מחפשות מידע בנושא, בין אם לפני טיול או חתונה שמתקרבת. ולכן, חשוב שנלמד איך להקדים את המחזור – באופן טבעי, או הורמונלי (גם אם את לא נוטלת גלולות למניעת הריון).

אז איך לזרז מחזור באופן טבעי או עם גלולות? כל שיטות זירוז המחזור בהמשך.

איך לזרז מחזור

מתי נרצה לזרז מחזור?

זירוז וסת – לפני טיול או חופשה שמתקרבת

בינינו, מי רוצה לחפש שירותים להחלפת הטמפון בזמן טיול? או לוותר על שורט ג’ינס לבן או מכנס בהיר וצמוד, בגלל התחבושות? אין מה לעשות, זה באמת די מבאס. במיוחד בהתחשב בעובדה שנשים רבות חוות כאבי מחזור חזקים בזמן הווסת, אשר יכולים למנוע מהן להשתחרר וליהנות בזמן הטיול או החופשה. ואם החופשה כוללת גם בריכה או ים, זה מתסכל עוד יותר. במיוחד אם את לא נוהגת להשתמש בטמפונים, כי אז זה אומר שתצטרכי כנראה לוותר על הרחצה בים או על השחייה בבריכה. ואם מדובר בחופשה זוגית, יחד עם בן הזוג שלך, זה יכול להיות אפילו עוד יותר מבאס, כי אז אתם לא ממש יכולים לשכב (במידה ואתם כבר שוכבים יחד).

ולכן, ברור שבנות ונשים רבות יעדיפו לצאת לטיול או לבלות בחופשה, כאשר הן לא במחזור. וכשהן נטולות דאגות מבחינת דליפות דם על המכנסיים, כאבי מחזור או דאגות אחרות שקשורות לתקופת הווסת. וכך, רבות מהנשים מוצאות עצמן מחפשות שיטות לזירוז המחזור או מידע על איך לזרז מחזור באופן טבעי, למשל באמצעות תרופות סבתא. וזאת כדי שהמחזור יסתיים מוקדם ככל האפשר. וכך או שלא תהיי במחזור בחופשה, או שתהיי במחזור אך רק בימי החופשה הראשונים. מה שיאפשר לך להנות מרוב החופשה שלך כשאת כבר אחרי המחזור, וחופשייה להנות מהחופשה.

זירוז מחזור לפני החתונה וליל הכלולות

כמו שאת בטח יודעת כבר, החתונה כוללת בדרך כלל יחסי מין של הבעל והאישה הטריים כאשר הם חוזרים מאירוע חתונתם. זה נקרא ליל הכלולות, כשאצל חלק מהדתיים ושומרי המצוות, למשל, מדובר ביחסי מין הראשונים.
כך שבין אם את חילוניה או דתיה – סביר להניח שתרצי להיות מסוגלת לקיים יחסי מין עם בעלך בליל הכלולות שלכם. וגם בלי קשר ליחסי המין, סביר להניח שתעדיפי שלא להיות במחזור ביום חתונתך. הרי ברור שתעדיפי להיות חופשיה ורגועה, מבלי דאגות בנוגע לכתמי דם על שמלת החתונה הלבנה או בנוגע לכאבי בטן וכאבי מחזור ביום הכי חשוב ומרגש בחייך. (הרי בסופו של דבר המטרה היא להתחתן פעם אחת בחיים, וממש לא מדובר בעניין של מה בכך).
ולכן, נשים רבות בוחרות לתכנן את מועד הווסת שלהן, כך שהן לא יהיו במחזור בחתונה המתקרבת שלהן. וכדי לפתור בעיה זו, ניתן לזרז או להקדים את הוסת לפני החתונה. ויש לתכנן את המחזור כך שיופיע מספיק זמן לפני או אחרי החתונה – כדי שזה לא ידאיג אותך. ואם אתם זוג דתי שרוצים לשמור נידה, כחלק משמירה על “טהרת הבית” – אז גם את זה עלייך לקחת בחשבון בעת תכנון קבלת המחזור לקראת החתונה.

כיצד להקדים את הווסת לפני החתונה

איך לזרז מחזור באופן טבעי?

רוצה לדעת איך אפשר לזרז את המחזור באופן טבעי? אז ככה… יש 2 שיטות עיקריות לשם זירוז הוסת. השיטה הטבעית, והשיטה ההורמונלית. וכעת, נלמד על שתי השיטות הללו. ראשית, נבין איך אפשר לזרז את תקופת המחזור בצורה טבעית. ואחר כך, נלמד איך ניתן לעשות זאת ע”י טיפול הורומונלי, כלומר באמצעות גלולות למניעת הריון (במידה ואת לוקחת גלולות).

תרופות סבתא לזירוז המחזור

מבחינת זירוז המחזור באופן טבעי, אין נתונים המגובים מדעית אודות סיכויי ההצלחה של השיטות השונות. זאת בשונה מהטיפול ההורמונלי שאציג בהמשך, שעובד תמיד. ובכל זאת, שיטות טבעיות הן תמיד בטוחות יותר. וגם אם הן לא יועילו, הן כנראה לא יזיקו, ורק יאפשרו לך לעבור את המחזור בקלות רבה יותר. ולכן, אם את רוצה לדעת איך לזרז את המחזור – אז למה לא לנסות את הדרכים הטבעיות?

4 שיטות טבעיות לזירוז מחזור

אז איך אפשר בעצם להקדים את המחזור? להלן 4 דרכים טבעיות שיאפשרו לך לזרז מחזור:

1. מקלחת חמה

אחת מ”תרופות הסבתא” הקלאסיות לזירוז המחזור היא עריכת מקלחת חמה וארוכה. מקלחת כזו מרגיעה את הגוף ומשחררת אותו, ומרפה את שרירי הבטן. והיא יכולה לזרז את חילוף החומרים וחילוף הדם ברחם ובגוף. לאווירה נעימה יותר, תוכלי להוסיף לאמבט שמנים מרגיעים, כמו שמן לבנדר או מי ורדים. וגם אם זה לא יזרז את מחזור, לפחות תהני ממקלחת מפנקת ומזמן איכות מרגיע ונעים עם עצמך.

2. פעילות גופנית

יש גם מי שטוענים שפעילות גופנית יכולה לעזור לשם זירוז מחזור. אך שימו לב שיש גם טענות הפוכות, לפיהן הפעילות הגופנית דווקא מעכבת את הוסת. בכל מקרה, תמיד אפשר לנסות, ומקסימום זה לא יעבוד עבורך. אם בחרת ללכת על זה, העדיפי פעילות גופנית לא מאומצת מדי, שתזרים את הדף בגופך, אך לא תוביל לתפיסתם של השרירים.

3. שתיית מים

שתייה של הרבה מים יכולה לסייע בזירוז תקופת הווסת. המים מסייעים לנו בזירוז חילוף החומרים בגוף וכך גם בזירוז הווסת. כלומר, אם את שותה במהלך המחזור הרבה מים, יש סיכוי שהמחזור יימשך פחות זמן, מכמה שהיה אמור להימשך לו היית שותה מים בכמות בה את שותה בדרך כלל.

4. ויטמין סי

ויטמין C חשוב מאוד לגופנו ולבריאותנו. ולמרות חשיבותו, הגוף שלנו לא מסוגל לייצר אותו באופן טבעי. ולכן, חשוב מאוד לצרוך מספיק ויטמין סי במזון, או באמצעות תוספי תזונה. ובהקשר של מחזור, ה”סבתות” טוענות שצריכה מוגברת של הויטמין יכולה לעזור בעיבוי רירית הרחים, ועל ידי כך גם בזירוז המחזור.

איך להקדים מחזור - איך מזרזים מחזור

זירוז מחזור - עם גלולות או שיטות אחרות

רוצה לדעת איזה דרכים נוספות קיימות לזירוז מחזור, ואיך להקדים מחזור בשיטות נוספות? אז ככה… הזכרתי קודם שיש 2 דרכים לזירוז המחזור, ודנתי בשיטות לזירוז מחזור בצורה טבעית ובהקדמת מחזור בשיטות הסבתא השונות. כעת, נדבר על הדרך השנייה, שהיא זירוז מחזור על ידי טיפול הורמונלי, ונלמד איך להקדים מחזור על ידי שינוי באופן לקיחת הגלולות.

זירוז או עיכוב מחזור על ידי גלולות – יתרונות וחסרונות 

מהם היתרונות ומהם החסרונות של זירוז או דחיית מחזור ע”י גלולות? מצד אחד, מדובר בדרך הכי טובה כדי לזרז את המחזור, לדלג עליו או לדחות אותו. למה? כי היא פשוט תמיד עובדת (במידה והמחזור שלך קבוע ואת על גלולות). מצד שני, מדובר בטיפול רפואי נקודתי, המפר את האיזון ההורמונלי של הגוף. כך שלא מומלץ לחזור עליו כמה פעמים בשנה. ורצוי לפעול לפי שיטה זו לעיתים רחוקות ככל האפשר. בנוסף, לא כל הנשים נוטלות גלולות, ולכן השיטה לא מתאימה לכולן.

איך להקדים מחזור באמצעות גלולות?

רוצה לדעת איך להקדים מחזור באופן טבעי? אז ככה… במידה ואת נוטלת גלולות, תוכלי להפסיק את לקיחתן, בהתייעצות רופא, כדי להקדים את הווסת. איך עושים את זה? אם יש לך חבילת גלולות שאינה של 28 ימים: כמה ימים בודדים לפני שאת רוצה לקבל את המחזור, את צריכה להפסיק לקחת את הגלולות. ואילו אם חפיסת הגלולות שלך היא של 28 ימים, כדי לקבל את הווסת ולהקדימה, את צריכה ליטול את גלולות הדמה מהחפיסה שלך, במקום להפסיק את לקיחת הגלולות (כמו במקרה של מי שיש לה חבילה שאינה של 28 ימים). לאחר ימי ההפסקה או גמר גלולות הדמה (כלומר, בסיומו של המחזור), תוכלי לחזור ולקחת את הגלולות כרגיל.

זירוז מחזור

זירוז מחזור למי שלא נוטלת גלולות

איך לזרז מחזור או איך לעכב מחזור – דרך נוספת ללא גלולות:

לא כולן נוטלות גלולות. מסיבה זו, לא כולן יכולות להקדים את המחזור באופן שהוצג קודם לכן. לנשים שאינן נוטלות גלולות ורוצות להקדים את הווסת, יש פתרון אחר. מוצעת להן האפשרות לקחת הורמון שנקרא פרוגסטרון, שלוקחים למשך 5 ימים לאחר ייעוץ עם רופא. אותו הורמון מאפשר גם לדחות את המחזור באופן דומה. גם הפעם מדובר בטיפול רפואי ייעודי, שמפר את האיזון ההורמונלי, ולכן לא מומלץ לחזור עליו יותר מדי.

* המידע המופיע בפוסט זה איננו מהווה ייעוץ רפואי בשום צורה שהיא. ההמלצה היא תמיד להתייעץ עם רופא המשפחה או עם רופא הנשים שלך, לפני כל החלטה על ביצוע שינויים בדפוס נטילת הגלולות או במחזור החודשי שלך.

ואם את כבר כאן, אולי תתענייני גם במאמרים הבאים:
איך לעכב מחזור.
שגרת טיפוח לבת 30-40 ועסוקה.
איך לשים טמפון.
מחזור לא סדיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי תאהבי ...

רוצה ללמוד איך ליצור סטוריז מושלמים לאינסטגרם?

קורס עיצוב סטוריז באינסטגרם

תזיני את המייל שלך וקבלי קורס עיצוב סטוריז לאינסטגרם בחינם!